Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beteg lett a kislányom,...

Beteg lett a kislányom, utaznátok így?

Figyelt kérdés

Messze laknak a nagyszülők, így nem sűrűn találkozunk velük. Most mentünk volna haza a hosszú hétvégén.

Persze Murphy törvénye... beteg lett (majd 3 éves). Lázas, folyik az orra.

Ma viszem orvoshoz, gyógyszert úgyis adom majd neki,

Én szívem szerint nem mennék így sehova! Viszont párom is, és nagyszülők is azt mondják ha kapja a gyógyszert mindegy, hogy hol van, majd meggyógyul.

Rábólintsak az utazásra? Vagy csak én gondolom úgy, jobb lenne neki itthon.

Mit csinálnátok a helyemben?



2017. okt. 20. 07:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem mennék, mert én sem szeretnék lázasan menni bárhova, még ha nagyrészt visznek se. Plusz mi van, ha bármi miatt ügyelet kell, vagy ha ti vagy az öregek is elkapják? Ráadásul valami erősen szeles vihart és nagy lehűlést is ígérnek vas-hétfőre.

Biztos nagyon készültek a nagyik és messziről nekik ez "nem olyan probléma", úgyhogy lehet, hogy lesz belőle súrlódás. Megpróbálnék velük egyezkedni, hogy csak apa megy, vagy legyen a következő hétvége, vagy ha tudnak, jöjjenek ők... stb.

2017. okt. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Én is keresnék más megoldást, biztosan nem indulnék el így vele.
2017. okt. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Én egy làzas gyereket nem rángatnék. Majd mentek Mindenszentekkor. Addigra meggyógyul.
2017. okt. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

amíg lázas, biztosan nem indulnék neki. otthon, ágyban a helye. igazából egészen addig, amíg szükség van lázcsillapítóra (2-3 nap), nem mennék vele sehova. ezt a nagyszülőknek is meg kell érteniük.

lehet, hogy ők a beteg nyűgös gyereket is ugyanolyan örömmel fogják fogadni, babusgatni, de a gyereknek csak kínlódás, nyűg lenne.

2017. okt. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem indulnék el vele. A gyógyuláshoz nemcsak a gyógyszer kell, egy szimpla vírusos felső légúti nyavalyára amúgy sem írnak antibiotikumot, az immunrendszer dolgozik. Otthon kell lennie a megszokott környezetében, nem kell terhelni az utazással, se a ritkán látott nagyiék gyakorlatilag idegen baciflórájával. Jó eséllyel betegebben hoznátok haza, mint ahogy elvittétek. Sajnos, ez van, mi hagytunk ki karácsonyt is ugyanilyen okból, a gyerek egészsége fontosabb, mint a rokonság lelkivilága.
2017. okt. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Lazasan nem mentunk, elcsusztattuk az utazast par nappal (tudom, ez nalatok nem opcio, de esetleg egy kesobbi hetvegere erdemes attenni). Ugy indultunk el, hogy "csak" nathas volt, es beteg volt, meg otthon voltunk (mi is messze lakunk), borzaszto volt, nagyon kimerultem. Persze a csalad orult, de nem nekik kellett kelni hozza, meg hordozni naphosszat, raadasul ok is elkaphatjak, ha idosebbek, akkor ez kulonosen rossz lehet.
2017. okt. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem mennék én sem.


HA olyanok a nagyszülők, akkor meghívnám őket a hétvégére. Tudnának olvasni, kirakózni, ágyban játszós dolgokat játszani vele. De ha tudod hogy nem hagynák pihenni, akkor ez sem opció.

2017. okt. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem mennék. A gyereknek gyógyulni kell, pihenni, amit utazás közben nem tudna. Ezt mindenkinek meg kell értenie. A gyerek egészsége a legfontosabb. Nálunk is voltak ilyen esetek, nagyszülők megértették, karácsonykor pl ők jöttek ha mi nem tudtunk betegség miatt.
2017. okt. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

igen mindegy hol gyógyul, de nem mindegy ha rángatják jobbra-balra, pihennie kell, nem a kocsiba zötykölődni.

mondanám a nagyszülőknek, hogy jöjjenek ők.

2017. okt. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
Milyen messze mennetek (hany ora) es mit jelent, hogy ritkan jartok oda (mennyire ritkan)?
2017. okt. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!