Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » SNI -ből került már ki valakin...

Tas Huba kérdése:

SNI -ből került már ki valakinek a gyereke?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy SNI által fejlesztésekre kell hordanom a fiamat (gyógytorna és logopédia) mert későn állt neki beszélni, és úgy néz ki hogy bár ügyes már mindenben, nem akarják levenni róla az SNI kódot (amennyire tudom azért mert ilyen gyerekek után több pénzt kap az óvoda) és nem akarom, hogy fogyatékosnak titulálják míg tanul. Van valakinek tapasztalata hogyan lehet ebből kikerülni?
2018. jún. 15. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Valamiért csak adtak neki kódot, mi a probléma, figyelemzavar? Milyen kódja van, mire kapta?
2018. jún. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy az ovi kap utána pénzt, de nem ő adja és veszi le róla. Nev.tanba voltatok? Gondolom néha vissza kell mennetek kontrollra nem?

Miért baj, hogy a szükséges fejlesztést megkapja?

Azért mert sni-s még lehet okos, nem fogyatékosságot jelent feltétlenűl, de valami problèméra biztos kspta.

2018. jún. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A lányom pervazív fejlődési rendellenesség bno-val ját oviba.

Suli előtt elmentünk nevtan-ba. Olyan szépen teljesített,hogy megszűnt a sajátos nevelési igény. Kikerülget a rendszerből,ha valóban behozza a lemaradásat. Most ötödikes, kitűnő lett.

A korai fejlesztések beütöttek.

2018. jún. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre voltam kiváncsi, hogy lehetséges-e kikerülni ha már behozta a lemaradást. Attól féltem, hogy soha... Tudom paranoia, de már ideges vagyok mert annyi idiótával találkozok ezekben a bizotsági székekben ülők között.
2018. jún. 15. 17:32
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy ki lehet kerülni, ha pl. beszéd miatt kapta. Akkor nem, ha pl. autizmus, vagy esetleg más komoly diagnózisa van, ami nem szűnik meg. Amúgy Nev. Tan nem ad SNI kódot (meg már nem is Nev. Tannak hívják). Csak Szakértői Bizottság adhat kódot.
2018. jún. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%
Én úgy vélem, valós a félelmed, mert tudom, hogy sokkal többet követelnek a gyerekektől a szakértői előtt, mint egyébként (a lányom ovis csoportjának szerintem a fele "megbukna", ha oda került volna), pont ezért nehéz is kikerülni, mert tényleg teljesíteni kell.
2018. jún. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2,5 evésen kapta meg az sni státuszt megkésett beszedfejlodes miatt. Amikor 3 évesen oviba ment, már szépen -beszélt, nem is értették az óvónők, hogy miért kapta a kódot. Októberben kezdte az ovit, abban maradtunk, hogy nem küldik egyszerre nevtanba, varunk pár hónapot, hogy lássuk a közösségben hogyan beszel, viselkedik. Februárban küldték el a papirokat a pedagógiai szakszolgálathoz , áprilisban mentünk vizsgálatra és ki is került a rendszerből. Mi egyáltalán nem éreztük bélyegnek. Amikor ovit választottunk, akkor szóltunk, hogy ilyen gond van és nagyon konstruktívan álltak már akkor a kérdéshez. Ha ugy érzed, hogy behozta a lemaradást, kérj felülvizsgálatot. Bár legkorábban szeptemberben kerülhettek be, mert ott is nyári szünet van.
2018. jún. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%
Szakértői bizottság függő, de sok helyen rajta hagyják a megbélyegző sni kódot. Én pont ezért nem is vittem el a fiam. Nem akartam az egész életét tönkre tenni.
2018. jún. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Semmi hatranya nem szarmazik ebbol, kerdezo. Nem kell szegyellned...
2018. jún. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

8!

Dehogy hagyják! Folyamatos kapacitás hiánnyal küzdenek mindenhol, nincs elég szakember. Örülnek, ha a valóban problémas gyerekek fejlesztését meg tudják oldani. Költözés miatt két megye szakértői bizottságához is volt szerencsénk. Amint lehetett, elvették a státuszt. Ez a bent tartják a rendszerben szöveg azoktól a szülőktől származik, akik szégyellik bevallani, hogy baj van a gyerekekkel és könnyebb azt mondani, hogy a csúnya bizottság tehet róla, hogy Pistike még sni-s.

2018. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!