Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » SNI -ből került már ki valakin...

Tas Huba kérdése:

SNI -ből került már ki valakinek a gyereke?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy SNI által fejlesztésekre kell hordanom a fiamat (gyógytorna és logopédia) mert későn állt neki beszélni, és úgy néz ki hogy bár ügyes már mindenben, nem akarják levenni róla az SNI kódot (amennyire tudom azért mert ilyen gyerekek után több pénzt kap az óvoda) és nem akarom, hogy fogyatékosnak titulálják míg tanul. Van valakinek tapasztalata hogyan lehet ebből kikerülni?
2018. jún. 15. 16:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én SNI-s gyermekekkel foglalkozó pedagógus vagyok. A kód nem egy megbélyegzés, arra való, hogy megkaphassa a gyermek azt a fejlesztést, amire szüksége van. Ez oviban inkább "előny" mint hátrány, hiszen gondolj bele, a 30-35 fős létszámokban egyszerűen elveszik egy-egy olyan gyerek akinek figyelem/beszédproblémái vannak, nincs idő a megfelelő fejlesztésre. Így hetente x alkalommal egyéni, a saját igényeire szabott fejlesztést kap. (Ami egyébként bármilyen gyereknek nagyon jól tudna jönni.) A bizottságok túlterheltek, nem érdekük minél több kódot kiosztani. Az óvodának meg ilyen szempontból egyedül a pedagógiai véleményen keresztül van beleszólása a dologba, amit figyelembe vesz a bizottság, de nem az a döntő, hanem a vizsgálat. ( Ez ugye azért jó, mert sok gyerek teljesen lefagy a bizottság előtt, de ha látják, hogy az oviban amúgy tök jók az eredményei az más megvilágításba helyezi a dolgokat) Nekem volt olyan SNI-s gyerekem, akire 2,5 évesen autizmus kódot raktak, és most 5 évesen levették róla, mert már a világon semmi baja nincs. ( Nagyon szorongó gyerek volt, tévesen hitték autinak.)
2018. jún. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Fiam 2 éve lett SNI-s nem meghatározható beszédzavar miatt. 3 évesen csak pár szót mondott. Most 5 éves, hibátlan a beszéde, tavasszal még meghagyták neki az SNI státuszt de csak azért, hogy az óvoda tudjon neki logopédust kérni. Jövőre lekerül róla ha a korának megfelelően fog beszélni. (de már most szuperül beszél)
2018. jún. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!