Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tehetek hogy a választott...

Mit tehetek hogy a választott óvodába vegyék fel a lányomat?

Figyelt kérdés
Nagyobb lányom most szeptembertől megy suliba,kisebb most kezdi az ovit,abba az oviba járatnám ahova a nővére is járt. Azzal az indokkal utasították el és tették egy másikba hogy körzetileg nem oda tartozunk. Nagyobb lányommal sem laktunk azon a környéken mégis járhatott oda. Semmiképp sem szeretném máshova vinni. Segítsetek hova forduljak? Nagyon aggaszt,ott ismerem az óvonőket dajkákat nyugodt szívvel vinném oda,ráadásul soha nem volt probléma velünk így nem is tudom mire véljem hogy a kisebbemet nem akarják felvenni annak ellenére hogy a nővére is odajárt. Köszönöm ha válaszoltok!
2018. aug. 5. 01:27
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Fellebbezhetsz, de ha nincs hely akkor fejre is állhatsz nem fogják felvenni hiszen nem oda tartoztok. Az , hogy a testvére is odajárt az akkor lenne érdekes ha még mindig oda járna, mert akkor fel kellett volna venniük viszont így már semmi köze a dologhoz.
2018. aug. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
29%
Engem sem vettek fel elsőre. Anyuék fellebbeztek és utána felvettek
2018. aug. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Fellebbezni x napon belül lehet, május második felében mentek ki a felvételi értesítők. Szerintem azonnal kellett volna lépni, nem beszoktatás előtt két héttel...
2018. aug. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
2 hét van fellebezni,miután a határozatot kézhez kaptad. Mikor jött az értesítés?
2018. aug. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Elsokent azok kapnak helyet, akiknel oda jar mar masik gyerek a csaladbol es/vagy a korzetben laknak. A kisebbik lanyod egyik csoportba sem tartozik, igy o akkor kapott volna helyet, ha a fenti ket fajta jelentkezovel nem sikerult volna megtolteni a csoportot.

Ha sikerult, akkor elutasitjak a tobbieket.

Ha nincs hely, akkor kb barmit tehetsz most mar, mert extraban nem vesznek fel senkit, foleg, hogy ilyenkorra mar lejart a fellebbezesi hatarido is szerintem. Akkor meg lett volna esely, mert pl lehet, hogy mast felvettek, de megis mashova akarjak vinni a gyereket es megkaptatok volna a helyet.

Mindenkepp menj be az oviba, mert ha mas nem is, de legalabb varolistan legyel rajta, hatha valaki atmegy mashova, elkoltozik, stb.

A gond meg az, hogy a sajat korzeti ovitokban is minden bizonnyal fixre kiadtak a helyeket junius vegere, szoval ha nincs hely, akkor kesoi jelentkezesnel meg oda sem kotelezo felvenni gyereket. Ilyenkor ott adnak helyet, ahol van, akkor is, ha messze van...

2018. aug. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Érdekes hogy egy kisgyermeknek nincs hely, a lányom sem abba a suliba jár majd ami a körzetünkhöz tartozik. Épp a kért ovihoz van közel s mégsem veszik fel....
2018. aug. 5. 13:55
 7/8 anonim ***** válasza:
97%
Hiába pontozol le mindenkit. Mikor megkaptad a határozatot,miért nem fellebeztél? Nem tudsz mást tenni,viszed,ahova felveszik,maximum bemész az ismert oviba,és kéred,hogy tegyenek várólistára,és ha szólnak,hogy van hely,átviszed.
2018. aug. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyetlen választ sem pontoztam....
2018. aug. 5. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!