Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más óvódákban is így szokás?

Piroska és a farkas kérdése:

Más óvódákban is így szokás?

Figyelt kérdés
Kislányom most kezdi a középsőt. Mindkét óvónénije és a dadusnéni is új lesz, egyiküket még látásból sem ismerjük, másik oviból jön. Mindez nem gond, hozhat az élet ilyet, de azon kívül, h egymás közti pletykákból tudjuk, az ovi mégcsak egy köremailt sem küld, h " Kedves Szülők, az alábbi változások lesznek, blabla". Szülői értekezlet sem lesz. Én, anyaként elvárnám hogyha a gyerekemet érintő változás van, akkor arról vmilyen formában tájékoztassanak még évkezdés előtt. A többi anyuka szintén nem érti...
2018. aug. 19. 14:21
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Ha nem lett volna vátozás, felőlem lehetne ősszel a szülői. De ahogy kiscsoport előtt nyár végén bemutatkoztak, most, h mindhárman újak lesznek , miért nem evidens, h bemutatkozzanak? Egyébként írtam a vezetőnek, h igényünk lenne erre , de választ sem kaptam.
2018. aug. 19. 14:36
 12/30 A kérdező kommentje:
Nem egyeztetésről beszéltem, hanem tájékoztatásról.
2018. aug. 19. 14:38
 13/30 anonim ***** válasza:
25%
Hát igen. Ha szerintetek normális, legyen. Örülök, hogy nálunk ez elképzelhetetlen lenne. Remélem, jól jár a gyerek végül, és rendes lesz az új személyzet, ez a fontos. Csak szomorú, hogy olyan világban élünk, ahol szerintetek anyák szerint is normális, hogy olyan helyen hagyja a gyerekét, ahol nem ismeri a felnőtteket, mert "ez van", "belső ügy", "törődjön bele". Hideg, távolságtartó, sőt rideg hozzáállás. És igen, nekem a munkahelyem is megkérdezi a véleményem arról, hogy szeretek-e a kollégámmal együtt dolgozni, és nem rendezik át a munkakapcsolataimat kérdés nélkül. De ezek szerint ez is normális lenne más helyen, csak nekem van mázlim, hogy a véleményem még ér valamit az életem több területén. Vagy jól választottam.
2018. aug. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Mert kiscsoport előtt voltak. Az iskolában első osztály kezdete előtt is így lesz, és a bölcsődében is így bolt- ha járt a gyerek. Ez nem új csoport, nem új gyerekek, mind járt már oviba, majd ősszel lesz szülői. Ez teljesen normális eljárás. Ha most kezdene a gyerek az ovit, akkor gaz lenne. Így ez megfelelő. Iskolában se lesz bemutatkozó értekezlet első osztály után évkezdés elott
2018. aug. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
A kötözködő beszélt egyeztetésről. Amúgy meg nem kezdődött el az óvoda, vagy igen? Még tájékoztathatnak. Mondjuk az is annak számít, amikor reggel besétálsz és látod higy Méhecske csoport Zsuzsi néni és Pista bácsi
2018. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
63%

#15 Pista bácsi. :-) Hát igen, amilyen hiány van, megjelenhetnek az óvóbácsik is.


76% Nem azt mondtam, hogy ez a természetes, hanem azt, hogy 2018-ban Magyarországon még mindig jobb ez a helyzet, mint sok helyen máshol. Tudok olyan esetről, hogy egy zenetanárt hívtak óvodába, annyira nincs óvónő. (Nem élt a lehetőséggel.) És nem Afganisztánról beszélünk, hanem egy Magyarországi megyeszékhelyről.

2018. aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
57%
Achilles, én külföldön élek és itt az egyik iskola sztár tanárja a piciknél, tehát a 4 éveseknél egy férfi, aki mellesleg homoszexuális is. Eszméletlen figura, komoly harcok folynak érte a szülők között, higy a gyerek az ő csoportjába kerülhessen és az egykori tanítványai meg a kozepsikolabol is vissza járnak hozza.
2018. aug. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
84%
Elhiszem. Természetesen vannak férfiak, akik remekül tudnak bánni a kisgyerekekkel, és vannak nők, akik kevésbé. De hogy az óvóodapedagógusok 99,9 százaléka nő, azért nem véletlen. A probléma azzal van, hogy megfelelő képesítéssel nem rendelkező embereket kénytelenek felvenni egyes óvodák a kritikus létszámhiány miatt.
2018. aug. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
53%
Nem az az oka, higy ne tudnának bánni a gyerekekkel, hanem az előítélet, Achilles.
2018. aug. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
'Hozzánk'is a 2. évben jött új óvónő, onnan tudtuk meg, hogy a fb csoportban nyár végén elbúcsúzott a régi, azt, hogy ki lesz az új csak pletykákból hallottuk
2018. aug. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!