Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért altatják pisis pizsamába...

Miért altatják pisis pizsamában ha bent a potruha is neki? A paplant is mossátok ovi heti cserén?

Figyelt kérdés

Mielőtt felhoznám fogadóórán, kicsit tájékozódnék a válto/potruhák funkciojárol.


Történt ugyanis egyszer hogy szoltak is, ki is tették a polcra, a (kissé) pisis melegitőpizsijét, és bugyit(zacskoban)amit én nagy ésszel szépen ott is felejtettem a polcon es igy nem id vittem másnap másikat.

Reggel be is ugrott ahogy megláttam de gondoltam sebaj ott a potruhája es ma este hazaviszem a pisiset. Mentem a gyerekért erre kiderult kivették a zacskobol es abban altatták a gyerekem a bugyit pedig betették a tiszta potbugyijahoz.

Aznap nem tudtam erre rakerdezni (soha nem érnek rá ugye), igy másnap reggel kitettem a polcra neki a potmelegitot szem elé és Szoltam hogy haho itt a potmelegitő! Mondták rendben viszlát. Megint megyek a gyerekért, a potruha ahol hagytam.


Egész héten a pisis melegitoben altatták.


Másik. Szoktak heti 1X soszobázni. Egyetlen egyszer nem vittem be neki soszobához ruhát gondoltam ott a váltoja, erre szülőin már megjegyzik flegmán hogy volt szulő aki a soszobához nem hozott ruhát és hát nehezen de megoldjuk, de kérik erre ügyelni. Akkor még nem is vettem magamra.


De pár nap mulva összeállt a kép. Ha nincs pizsama, soszobás vagy akármilyen pl tornaruha? neki állnak a szülőkre orrolni.


Mielőtt fogadóórán felhoznám, hogy akkor ugyan mi a francnak kell potruhát portfogonak bent tárolni(ugyanolyan melegitő plusz vékonyabb felső mint a soszobás, vagy alvos vagy napi ruházatuk), szeretnék itt válaszokat.



Másik kérdés hogy kb kéthetente adják az ágyneműt cserére, egy teljes szobatiszta gyereknél az a norma hogy kéthetente a huzattal és derékaljal együtt a paplant is mossátok oviba?


Vagy otthon? Teljesen szobatiszta gyereknél az egész ágyneműt kéthetente mossátok vasaljátok paplanostul?



#óvoda #szokás #váltóruha #ágyneműmosás
2018. márc. 16. 13:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk nincs alváshoz külön ruha, abban alszik ami rajta van. Váltóruha a balesetek miatt kell(pisi, leönti magát stb) vagy ha kintre dupla réteg kell. Ésszerű lett volna a váltóba altatni, de ezt te is tudod. De ha reggel láttad, hogy ott hagytad a tasakban a pisis ruhát, miért nem vitted el? Lehet nem figyelték vagy emlékeztek rá és azt hitték az a tiszta. Mosásra kéthetente a huzatot küldjük haza, mást nem.
2018. márc. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Mert munkahelyre indultam,nálam a szenvicseim is nem akartam pisis cuccal munkába menni.

Kizárt hogy azt hihették hogy tiszta. Zacskoba volt agyongyűrve begyömöszölve.


A paplant akkor lehet csak azert adják oda hogy a szülő huzza le?akkor azt nem is kéne oda vissza hurcolni?

2018. márc. 16. 14:00
 3/27 anonim ***** válasza:
96%

Ezt nem értem. Te hagytad, hogy a pisis cuccába altassák egész héten? Az oké, hogy egyszer ott felejted, de utána se ugrott be, hogy "te jó ég, még most se mostam ki"?


Tőlük várod az oda figyelést, akik ~25 gyerekre figyelnek, amikor te 1 dolgot nem tudsz észben tartani?

2018. márc. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azt gondolták azért van ott, hogy ráadják. Reggel is elvihetted volna, vagy elrakod hátulra zacskóba.

Nálunk a paplant is én adom az ágyneműhöz és 2 hetente mosom. Vasalni nem vasalom. Minek? Mire beérek vele összegyűrődik.

2018. márc. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%
A pótruha arra kell, hogyha leeszik vagy leöntik magukat, akkor legyen mibe öltöztetni őket. A pizsiből tisztát kellett volna vinned, mert a ti ovitokban ezek szerint csakis pizsamában altatnak. A sószobára megint más ruha kell. Úgy látszik, a ti ovitokban minden foglalkozáshoz más ruha kell. Nem tudom, tornára is öltöztetik őket külön valamibe? Mi külföldön élünk és csak egy pótruha van. A gyerekek a földön alszanak és a rendes ruhájukban tornásznak.
2018. márc. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

3 szoltam, mutattam hogy itt a potruhája es nem adták rá. Amugy szerdátol ez az "egesz hét".

Szerdán volt hogy kitették es benntfelejtettem

Csutortokon szoltam hogy haho itt a váltoruha!

Penteken este már hoztunk haza cserére mindent.

2018. márc. 16. 15:07
 7/27 A kérdező kommentje:

Köszi 5.

Nem gondoltam volna hogy a potruha kizárolag csak anappali ruhát helyettesiti.


Szoval ha munkába elvittem volna a pisis cuccot, meztelen altatták volna.

2018. márc. 16. 15:09
 8/27 A kérdező kommentje:
Azert vasalok mert fertőtlenit az is
2018. márc. 16. 15:10
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy van, hogy az ovizsákban tartjuk a váltóruhát, évszaknak megfelelőt. Én mindenből egyet teszek a lányomnak, bugyiból kettőt, ha véletlen baleset lenne. Eddig egyszer fordult elő, kiscsoportban, hogy bepisilt, lecserélték, szóltak, hogy ott van a pisis cucc, másnap pótoltam tisztát. Szoktam az ovizsákban egy zacskót is tenni amúgy. Azóta kb. érintetlen az ovizsákja, mert ha nagyon nem keni össze a felsőt nem cserélik le. Bepisilni nem pisilt azóta. Amikor eszembe jut belenézek, hogy minden van-e benne és pár hetente hazahozom, ha volt használva benne a cucc, ha nem.

Ágynemű kérdés: 3 hetente pénteken adják haza az ágyneműt, huzatokat és a lepedőt szokták hazaadni, néha a párnát, a paplan még nem adták egyszer sem.

2018. márc. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Nálunk nincs külön pizsama, leveszik a nacit és úgy alszanak.
2018. márc. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!