Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Agresszív gyerek ellen hogy...

Agresszív gyerek ellen hogy tudod felkészíteni a gyerekedet?

Figyelt kérdés

A fiamnak ma van a 3. napja az oviban. Nehezen vették fel, mert sni-s, megkésett beszédfejlődés, meg mozgások, kevert spec diagnózisa van. Féltek tőle, de mondtam szerintem nem lesz gond, mertmár egyszerű mondatokat mond és halálnyugis, vidám gyerek.

Na tegnap szétkarmolta egy gyerek az arcát mert nem adta oda az autóját, de mondom oké ilyen mindenhol történhet. Ma reggel bement nagyfélve és míg dumáltam az óvónénivel ez a gyerek megint odacsapott az arcára azért mert valaki másnak nek adta oda az autót. Legszívesebben bementem volna és lerúgom a gyerek fejét, de valahol tudom a szülők hibája ha nem nevelik meg. Nade mit csináljak az enyémmel. Tanítsam meg hogy adja vissza. Több mint egy évet szenvedtem azzal hogy nem szabad más gyerekeket lökdösni, csapkodni ha azok nem azt csinálják amit ő szeretne és már nem is csinál ilyet. Most mondjam azt, hogy adja vissza? Óvónéni reakciója annyi volt a gyerek felé, hogy jaj nem szabad ilyet csinálni... Szerintem megsem hallotta a gyerek. Ne mondjátok vigyem máshova, ide is csak azért voltak hajlandók felvenni mert kötelező, de az sni miatt az enyémet sehol mem látják szívesen.


2018. szept. 5. 10:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hogy ment ma? Írd meg!
2018. szept. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

11,

A tegnapi nap szuper volt, nem volt bent a verekedős. Mikor mentem érte akkor láttam, hogy felszabadult és vidáman játszik. Most azon drukkolok ma se legyen bent a kismajom. Jaj nem akarom bántani azt a gyereket sem, kitudja mi baja és miért verekszik, de rossz látni, hogy mikor ott van akkor azt látom a gyereken, hogy szorong, szomorú és bizonytalan és még itthon is idő kell neki mire végre vidámabb lesz.

2018. szept. 7. 07:54
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha az óvónő a helyén van, akkor az a legjobb, ha arra tanítod elsősorban a gyereket, hogy merjen segítséget kérni az óvónőtől. Ha arra neveled, hogy saját magát védje meg, csak a szorongását növeled, mert olyan dolgot kell egyedül megoldania, amihez még nagyon kicsike. Egy jó óvónő megadja azt a biztonságérzetet és tudja úgy kezelni a konfliktusokat, hogy a gyerekednek ne legyen szüksége önvédelemre. Én is gyakoroltam vele sokat, hogy a kislányom ki tudjon állni magáért, otthon hónapokig játszottuk, hogy fogta a játékát és el akartam venni és gyakoroltuk azt, hogy meg merje mondani, hogy ezzel most ő játszik és nem adja. Kötélhúzás is volt, minden. Amikor rettegett egy másik gyerektől, azt az óvónővel beszéltem meg, aki nagyon jól kezelte a helyzetet, jobban odafigyelt és onnan kezdve megszűnt a kislányom rettegése. Ha ezek nem segítenének, max. akkor tanítanám arra, hogy verekedjen. Szerencsére nem volt erre még szükség, de nálunk az óvónők nagyon topon vannak, a konfliktusok felett sosem hunynak szemet és igazságosan, de mindig úgy zárják a gyerekek közti vitát, hogy a két gyerek átöleli egymást a megfelelő kompromisszum megtalálása után. Valószínű emiatt sem volt eddig semmilyen komoly agresszió a csoportban, pedig már középsősök.
2018. okt. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azóta azért már javult a helyzet :)

Az enyém sokat volt beteg, alig volt oviban, közben a kissrác más gyerekeket is bántott, sok szülő háborgott.

Most úgy néz ki nem nagyon bánt senkit. Figyelnek nagyon a gyerekre, majdnem kb. elvan szeparálva egy sarokban és ott játszogat magában az autóival. Nem jó ez gondolom neki se, de legalább az enyém nem megy félve az oviba. Az enyém nem alkalmas úgy érzem a visszaütésre. Azt mondja fáj a másiknakha bántunk valakit, meg nem szabad bántani senkit... stb. Hát nem akarom átnevelni, olyan kis nyitott, barátságos gyerek, az oviban is jónéhány gyerek kedveli már, pedig keveset volt bent tényleg. Segítséget enm keett kérnie, mert az óvónők is mindig látták mit csinál a kisfiú csak olyan hirtelen csinálta a dolgait és sokszor értelmetlenül (azért is odaütött egy kislánynak, mert az közel ment hozzá), így nem tudták mikor lesz a következő konfliktusa.

2018. okt. 27. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!