Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 3 éves gyermekem 5 napja...

3 éves gyermekem 5 napja kezdte az ovit, máris beteg. Ez tényleg a megszokott?

Figyelt kérdés

Hetfon kezdte az ovit, azonnal elkezdett higat kakilni, persze mi is rosszul lettunk, nem nagyon csak ereztuk a hasunkat.

Ma pedig benathasodott. Es a hig a kakija ugyanugy.

Gondolom akkor hetfon nem mehet oviba. 😐😏

Ennyi volt a beszoktatas, az ovi?

En azt hittem tenyleg nem lesz majd beteges, utoljara 2 eve volt beteg. Erre paff.. 5 nap utan nathas.

Bele se merek gondolni mit fog majd szolni a munkahelyem ha tenyleg 5 naponta lesz beteg en meg maradhatok itthon vele. Ez a normalis?


2018. szept. 8. 13:57
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Ajj ezt neg olvasni is rossz. Akkor tobb mint valoszinu engem is elobb utobb ki fognak rugni.

Az irodan ahok dolgozom csakis en vagyok fiatal anyuka. Mind vagy 40 feletti vagy nyugdij elott allo vagy pasi..

Ugyhogy nem lesznek elragadtatva a hianyzasaimtol.

Bar ezt munka mellett nem is tudom hogy lehet vegig csinalni.

2018. szept. 8. 20:01
 12/22 anonim ***** válasza:
75%
Mi is hétfőn kezdtük az ovit, külföldön élek , itt csak napi 3 óra ovi van, de szerdára már ő is náthás volt, itt nem divat ezért itthon tartani őket, úgyhogy vittem is. Mára már teljesen jól van, bezzeg én jól elkaptam :(
2018. szept. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 piroska és a farkas ***** válasza:
94%
Tavaly a kiscsopiban szept. közepétől karácsonyig összesen 8 hetet volt beteg a kislányom...Most középsős, 1 hetet járt, de hétfőn már torokfájással ébredt, úgyh ez a hét kimaradt...
2018. szept. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Tudom , h meg kell edzodni a gyereknek de mi ertelme van ennek a kotelezo jellegu ovodai sanyargatasnak?

Ez egy akkora marha rendszer, hogy nem igaz.

En johiszemuen elviszem a lanyom oviba, mert ugye az ovi lenyege hogy amig anya es apa melozik addig van egy intezmeny aki neveli es vigyaz ra.

Erre kiderul, hogy allandoan beteg lesz, anyatol elvarjak hogy persze munkakepes leven menjen melozni, de a gyere orokke beteg ezert maradjon ki a munkabol.

Tiszta paradoxon. Azert kene jarni oviba hogy vigyazzon ra az ovi amig anya melozik de a gyerek elkap mondent az oviba es anya emiatt nem tud menni melozni.

Ohhjeee.

Ja mara mar kohog is es lazas is lett. Holnaptol nem megyunk oviba. Es melozni sem.

2018. szept. 9. 09:11
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell erősödni a szervezetének, ehhez át kell essen néhány betegségen.

Nálunk mikor a nagy ment oviba, az első két év katasztrófa volt. Első évben is sokat volt beteg, de aztán második évben kezdődtek az elhúzódó fülgyulladások... Egész ősszel összesen két hetet ment oviba emiatt. Ez júniusra odáig fajult h ki kellett vetetni az orrmanduláját (újabb két hét otthon), ekkor még szerencsére otthon voltam a kistesóval így nem volt gond. Utána nagycsoportra javult a helyzet a betegségek terén,viszont a kicsi ekkor kezdte a kiscsoportot, és annak ellenére hogy ő már mikor még otthon volt akkor is elkapott szinte mindent a tesótól, de az első ovis évét végig betegeskedte. Neki is ki kellett venni az orrmanduláját és utána normalizálódott a helyzet.

Én ezután (tavaly) kezdtem dolgozni, és a szeptember-decemberig tartó időszakban csak 6 napot voltam táppénzen, amit én tökjónak gondoltam, főleg ahhoz képest, hogy addig mennyit voltak betegek a gyerekek (ugyebár egy sima betegség is minimum 1 hét, de sokszor több), de a főnököm szerint ez túl sok, ezért januárban már emiatt cseszegetett, és még csak utána jött az influenza időszak februárban amikor mindketten és én is beteg lettem..., szóval végül májusban fel kellett mondanom..

Az a baj hogy nálunk nincs nagyszülői segítség (nekem már nem is élnek a szüleim), de a szülők 90 %-nak van, legalábbis a környezetemben tényleg mindenkinek van, tehát aki tényleg maga marad otthon a gyerekével az nagyon hátrányba kerül, a munkáltatók ezt egyáltalán nem tolerálják sajnos.

Most kerestem új munkahelyet, még nem tudom hogy lesz, itt van havi két nap home office lehetőség, ez is több, mint a semmi. Egyébként az a terv h megpróbálunk fizetős segítséget keresni betegségek esetére, aztán majd vagy sikerül vagy nem.

2018. szept. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Tudom, könnyen beszélek, mert én a kicsi miatt ithon vagyok, de nem, nem csak az az óvóda lényege, h a szülők dolgozhassanak, hanem az is, h saját korosztályával lehessen egy kisgyerek. Nálunk már majdnem 3,5 volt a kislányom, mkor ovit kezdett, az épphogy gügyögő kisöcsi mellett már szomjazta a korabeli gyerekek társaságát, azokon a heteken amikor nem volt beteg, futott az ovi kapujától a csoportszobájukig :)
2018. szept. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
100%
5 napot voltunk, hétfőn kezdte, péntekre orrfolyás,szombat és ma láz plusz én is elkaptam itt fekszünk lázasan orrfolyósan mind a ketten.Holnap nem megyünk oviba ha így halad kedden se...Pedig jártunk vele mindenhol,nem feltettük de ez van . Jól indulunk...
2018. szept. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Borzalmas meg olcasni is. Sajnalom azt aki elvesztette a munkajat a gyermek betegsegei miatt. Hulye rendszer ez.

Az een munkahelyemen anno amikor parszor beteg voltam .. hat kaptam is az ivet .. ki is akartak rugni a par betegseg miatt. Mintha mas nem lenen beteg soha.

Ugyhogy van okom felni .. ha meghalljak hogy a gyerek miatt 1 hetet melozok 3 hetet nem. El se tudom kepzelni mi lesz igy.

A ferjem fonoke ugyan megengedte h neha otthon maradjon a lanyunkkal de a neha az nem azt jelenti h 5 nap melo 20 nap otthon....

Szoval ketsegbe vagyok esve.

Lanyom nem tur meg semmilyen bebiszittert na meg nem azert megyek vissza melozni, h 100ezret koltsek bebiszitterre.

Felkeszulok lelkileg hogy elobb utobbbucsut mondanak nekem a melohelyemen.

2018. szept. 10. 08:32
 19/22 A kérdező kommentje:

Kislanyom szept eleje ota beteg, oviba kezdte el, aztan latszolag kigyogyult. Visszament oviba majd 2 napra ra ujra beteg lett. 11 napja nagyon beteg, magas laz, napi 10x orrszivas min, ejszaka nem alszik.. es most annyira elhatalmasodott rajta a betegseg, hogy antibiotikumot is kapott.

Ennyit az ovodabetegsegekrol..

2018. szept. 27. 12:32
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom kérdező, arra gondolj hogy majd jobb lesz, még ha most nem is tűnik úgy.
2018. szept. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!