Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Viszitek a gyereket oviba, ha...

Viszitek a gyereket oviba, ha náthás, de más baja nincs?

Figyelt kérdés

Most lett kiscsoportos a lányom, másodszor beteg szeptember eleje óta, de csak sima nátha. Én nem vittem az előző alkalommal, 5 nap után még kicsit folyt az orra, elvittem dokihoz, mondta, hogy vigyem be nyugodtan, már nem fertőz, semmi baja, jókedvű. Így vittem, nem szóltak semmit, viszont picit az volt az érzésem, mikor kérdezték, hogy mi volt a baj, és mondtam, hogy náthás volt, hogy hülyének néznek, hogy emiatt otthon tartottam. Az óvodában is ez volt, és a háziorvos is mintha csodálkozott volna, ezért gondolkodtam el.

Nekem evidens volt, hogy nem viszem úgy, hogy percenként tüsszög, meg taknya-nyála egybefolyik, de bölcsis nem volt, így nem tudom, mi a gyakorlat... egy ilyen orrfolyás el tud két hétig is húzódni, akkor tartsam addig itthon? Vagy náthával mindenki viszi? Vagy az első kritikusabb napokban maradjon itthon, utána menjen? Nekem amúgy nem probléma, hogy itthon van, itthonról dolgozom, szóval a felügyelet nem gáz, annyi, hogy én haladok lassabban, de ez van, túlélem. Csak tényleg nem tudom, mi a szokás ilyenkor.


2018. okt. 14. 08:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
60%

Ha az en gyerekem nathas, a tobbiek is a caoportban. Viszem, de hoemelkesessel, bagyadtsaggal mar nem. Viszont kulon foglalkozasra mar nem, ahol mas a kozeg. Megjegyzem, mi is ott kaptuk most el.

Arra kivancsi lennek, mit dolgozik az, aki nathaval otthon tud maradni. Ha megtehetnem, maradnek vele, de ennyi szabi nincs a foldon. Tappenzt meg nem szeretik...ordogi kor.

2018. okt. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
23%
Én itthon tudok maradni náthával is, mert kb. 2 évente náthás a gyerekem, de a kérdező konkrétan azt írta, hogy "nekem evidens volt, hogy nem viszem úgy, hogy percenként tüsszög, meg taknya-nyála egybefolyik". Ilyen náthával normális szülő nem viszi.
2018. okt. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
60%
Ha “taknya-nyála egybefolyik” akkor nem viszem mert az neki sem jó. De sima náthával viszem.
2018. okt. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
48%
simán viszem, amíg nincs láz közérzete jó addig viszem, minden orrfolyásnál, köhintésnél otthon tartanám soha nem járna oviba, engem meg kirúgnának! Csak komoly betegséggel maradunk otthon, engem igy neveltek...
2018. okt. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Nálunk az első pár nap sajnos tényleg olyan, hogy iszonyúan folyik az orra, többször kell szívni, meg percenként törölgetni, így azért szerintem annyira nem jó dolog bevinni. Engem is simán lefertőzött már megint, ugyanígy az oviban is továbbadta volna. Ő már javul, szerintem lassan mehet újra.
2018. okt. 16. 08:15
 16/19 anonim ***** válasza:
8%
Ha tovább adta neked, akkor nem sima nátha, hanem valami vírusos dolog.
2018. okt. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Utolsó: a náthát vagy vírus, vagy baktérium okozza, tehát simán fertőz
2018. okt. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Igen, a nátha vírusos általában, és fertőz sajnos.
2018. okt. 21. 16:04
 19/19 anonim ***** válasza:
Pár hete kezdődött egy betegség, amin kb. 1 hét alatt túlesett, de a köhögése, taknyossága nem múlt el egészen. Doktornő azt mondta, mehet, de még 2 napot otthon tartottuk, mert annyira köhögött. Mivel már egyáltalán nem volt lázas és étvágya is rendben, így azóta oviba jár, de nem múlt el teljesen és pár napja minta erősödött volna a nátha és köhögés. Még ma is gondolkoztam, hogy menjen-e, mert nálam is elhúzódik ez hetek óta, de különösebben nem vagyok beteg. Ma mégis visszavittük az orvoshoz és kiderült, hogy arcüreggyulladása van, szóval most antibiotikumot szed és nem mehet oviba, pedig nem lázas és nem verte le őt a betegség. Kis orrfolyással tőlem mehet, de nem nagyon volt még olyan, hogy abból nem lett komolyabb betegség pár nap múlva.
2018. okt. 26. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!