Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi az a betegségi határ...

Mi az a betegségi határ amivel már nem viszitek a gyereket oviba?

Figyelt kérdés
2016. szept. 18. 17:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Láz és hányás többinél mehet.
2016. szept. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk az orrfolyásos első nap után másnap már csak igazolással veszik be a gyerekeket. Úgyhogy orrfolyás.
2016. szept. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Hasmenes, szekrekedes, laz, hanyinger, influenza, suru orrvaladek, fejtetu.
2016. szept. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

1. Tok megnyugtato h ezy felso leguti betegseggel oviba viszed ...

A tobbi gyerek meg elkapja

Kedves vagy nem mondom ...


Ha beteg otthon tartom ...

Max egy iciri orrfolyas ami belefer

Nem fogom vegig fertozni az ovit a beteg gyerekemmel mert akkor honapokig beteg a csoport ...

2016. szept. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Nincs nálam ilyen, hogy határ. Ha a gyerek beteg, akkor nincs semmi keresnivalója az óvodában.

3 éve jár oviba a kisfiam, rendszeresen amiatt beteg havi szinten, hogy egyesek rendszeresen viszik a beteg gyereküket az óvodába. Én nem vagyok ilyen. Mivel normál esetben a gyerek se nem köhög, se nem folyik az orra, nem lázas, így ha ezeket tapasztalom, akkor orvoshoz megy a gyerek és nem oviba.

Ja, és mindketten dolgozunk a férjemmel, szóval van, hogy mi is három családtaggal oldjuk meg, hogy ne kelljen táppénzre menni vele, szóval nekünk sem könnyű! De akkor is, amelyik gyerek beteg, az ne legyen óvodába és fertőzze a többit. Arról nem beszélve, hogy aki elviszi egy kis náthával a gyerekét az oviba, az nagyon könnyen kiteszi annak a gyereket, hogy az oviban összeszed a vírusra baktériumot és míg otthon pár nap alatt rendbe jönne a náthából, addig ezáltal felülfertőződik baktériummal, esetleg láza is lesz, legalább 1 hétig, vagy még tovább otthon lesz és az antibiotikumot sem ússza meg.

2016. szept. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Ha lázas, akkor biztosan nem viszem, illetve ha olyan a közérzete, hogy "látszik rajta a betegség".

De pl. az egyik gyerekem kicsibek kruppos volt, és amikor már nem fertőzött, akkor is még 3 hétig köhögött. Úgyhogy akkoriban én is begyűjtöttem pár csúnya nézést vagy beszólást, hiába adta ki a doki a papírt.

Egyébként amíg kisrbb gyerekkel otthon voltam, addig én is könnyen megoldottam, hogy az első orrfújástól otthon tartottam őket.

Az én munkám sajna olyan, hogy nincs táppénz, és ha nem megyek, akkor pénz sem, ráadásul helyettest kell szerezni magam helyett, ami ha éjjel vagy reggelre betegszik meg, már nem lehetséges. Nagyszülők nem bevethetők, mett dolgoznak vagy távolság miatt, szóvwl ez közel sem olyan egyszerű, mint egyesek képzelik...

2016. szept. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Annak sem egyszerű, akinek a gyerekét megfertőzi a gyereked. Nálam zéró tolernacia van, ha beteg nem viszem és ezt várom/várnám el mástól is.
2016. szept. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Eszter76 ***** válasza:
25%

Nálam a nagyok már kinőttek az oviból - a kicsi viszont bölcsis. Ugyanez lesz a szabályom az ovinál is.

Ha annyira folyik az orra, hogy kezelni kell, akkor nem viszem, ha kicsit folyik akkor viszem. Az enyém még fogzik - ilyen alapon hetekig itthon lehetne egészségesen - ugyanis minden foga úgy jön, hogy folyik a nyála és az orra is. Nem beteg, nincs rossz közérzete - de igen, vizesen folyik olyankor az orra, néha nagyon. Ha rossz kedvű, levert, nyűgös - az más kérdés.

A fiam pedig Tourette szindrómás (is), pszichésen "köhög" - szóval ha azzal itthon tartanám sose menne iskolába.

2016. szept. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Orrfolyás tünet nélkül. Akkor még viszem. De ha lázas, köhög, megy a hasa, akkor már nem.
2016. szept. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

Érdekes, nálunk az óvónők külön kértek minket a szülőin, hogy csak akkor tartsuk otthon a gyermeket, ha sűrű zöld orrfolyása van, meg persze ha lázas, hány. Tehàt taknyosan még mehet, ha átlátszó vizes orrfolyása van.

Az óvónőink úgy gondolják, hogy sokkal rosszabbat teszünk a gyerkőcnek, ha minden kis náthával otthon tartjuk, mert akkor mire mi kikúráljuk, a sterilt környezetben gyógyult gyermek tutira benyel valamit a közösségben. Ha tehetjük, ne kapkodjuk ki a gyermeket!

A kislányom bölcsijében is ezt kérték.

Még csak most kezdték az ovit, bölcsit a gyerkőceim, még nem voltak betegek /lekopogom/, de nem tudom, milyen tapasztalataink lesznek.

2016. szept. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!