Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális ez egy ovis kislánytól?

Normális ez egy ovis kislánytól?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem szoktam ide írni soha, de most úgy érzem meg kell osszak veletek valamit. Lehet én vagyok rossz anya, de szerintem ez nem normális dolog. A történet a következő: Unokatestvérem barátnőjének van egy 4 éves kislánya. A kislány iphone 4-el jár be az oviba, ha éppen sikerül a szüleinek bevinniük az oviba.. Ugyebár a gyerekeknek átlagban hétfőtől péntekig vannak bent az oviban, átlagban 8 órától 4 ig.A szülők ha heti 1-2 napra beviszik a gyereket az oviba akkor sokat mondok.. van olyan, hogy 2 hetet hiányzik a kislány folyamatosan, mert otthon tartják a szülők. Igazolást persze mindig tudnak felmutatni, mert anyukának a barátnője a gyerekorvos. Olyan is szokott lenni, ha a gyerek betéved az óvodába, akkor anyuka hazacipeli a kislányt 11 órakkor legkésőbb délben ilyen olyan indokot kitalálva..Múltkor a százasboltban találkoztam velük, ahol a kislány elkezdett vergődni valami játékért, amit anyuka már nem akart megvenni neki azzal a kifogással, hogy nem rég jöttek el a Pep Co-ból és vettek meg egy halom játékot. Majd a kislány elkezdte rángatni az anyukáját a bolt kellős közepén és kiabált vele hogy a franc egyen meg stb.. Én szégyeltem magam anyuka helyett.. Majd amikor távoztak a boltból akkor anyuka meséli a barátnőjének a boltban történteket, és hozzá tette milyen aranyos a gyermeke mosolyogva.. Tuti rúdtáncos lesz belőle vagy K betűs, mert mindíg eléri a célját. Mármint a kislány. Én a helyszínen kaptam sokkot a hallottak után.. Erre a ráadás az volt, amikor mesélem az unokatestvéremnek a történetet, azt mondja ez még semmi sem! Múltkor lement megnézni mi van a kislánnyal miért nem látják oviban már több mint egy hete? Erre amikor beért a kislány szobájába látta, hogy a kislánynak semmi baja nincs, ül a laptop előtt ( mert neki van külön laptopja is ,meg külön tablettje is) és a youtubeon néz felnőtteknek szóló horror játékokról videót.. Megkérdezte unokatestvérem, hogy tényleg beteg a gyerek? Mert nem nagyon úgy néz ki! Anyuka azt mondta igen nagyon beteg a gyerek, hiszen folyik az orra! Unokatestvérem megjegyezte az anyukának, hogy az óvodában jelenteni fogják ezt , mert amikor a gyerek be is téved az oviba, mindíg teljesül a kívánsága. Ha nem akar aludni, akkor hazaviszik azonnal. Anyuka azt válaszolta, legyen boldog az állam a családi pótlék összegétől amit kap havonta. Maximum megvonják tőlük a pénzt, és kész!

Szerintetek normális ez a szülő?

Tényleg nem lehet jelenteni őket valahol? Szerintem a kislány fejlődését befolyásolja, hogy kiszakítják őt a gyerekek környezetéből, és ahelyett hogy az oviban lenne a többi vele egykorú gyermekkel, ő ül az iphone, laptop és tablet előtt egész nap...

Vagy ez manapság már normális? Én vagyok ennyire maradi szülő?

Kíváncsi vagyok a véleményére mindenkinek.

Szép estét



2019. jan. 2. 21:39
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
65%
Megsértődött....
2019. jan. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
60%

Meg... 😃


Szeretem, az ilyen anyatigriseket. Ha a többi anyuci nem közösíti ki vele a nem szimpi anyut az oviból, akkor duzzog. Lehet élete..😃

2019. jan. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
63%
Konkrétan a semmiért nyomnád fel őket a gyámügyön Magdi anyus.
2019. jan. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
59%

Hogy berágott 😂

Most akkor nem utáltuk veled közösen a tehetős anyucit és inkább eltiplizel?

Még neked áll feljebb h nem támogatunk a hülyeségben!?

Egyébként attól h láttál egy gyereket egyszer hisztizni a boltban, még baromira nem jelenti azt h nem nevelik!

Tudjuk, rólad kiderült h tökéletesen neveled a gyerekedet. És nálatok a dackorszak sem létetett....

2019. jan. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
56%

Kerdezo nem erdekel ha lepontozol vagy probalsz itt asszonykodni !


Hogy veszed a batorsagot hogy belepofazz az eletebe es a nevelesebe es abba hogy a lanya mennyit jar oviba es sunyin kifigyeled azt is milyen a telefonja. Szerintem inkabb feltekeny vagy mert megtehetik te meg nem. Lehet hogy nem valo neki a telefon de semmi kozod es mar egy 2 eves gyerek is tud rajta jatszani.

Es itt vadidegen embereket szidsz le akik csak leirtak a velemenyuket ami neked tortenetesen nem tetszik.

Kerdezo megis mi a f@$znak irtad ki a kerdest ha masok ellentmondasan be vagy ragva? Semmi kozod itt se masok nevelesehez es odahaza sem! Nem a te gyereked es kesz, orulj hogy te tokeletesen neveled a gyereked es neked biztos nem sir nem kiabal. De lehet hogy a nagy belepofazasod mistt lesz pont a te lanyod olyan aki 16 evesen megpattan egy kanihoz mert lesni fogod minden mozdulatat, es az a kislany lehet hogy pont egy normalis lany lesz. Kis gyerekekrol beszelsz, nem szegyenled magad? Es hogy masoknak is azt kivanod hogy a lanya ku®v@ legyen?


Nezz magadba elobb mert neked is vannak hibaid, es a sajat hazad tajekan sepregess. Nem erint ha elkezdesz pontozgatni nyugi.

2019. jan. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
43%
Nem olvastam végig a válaszokat,de úgy gondolom hogy az ovodavezetője teljesen alkalmatlan a posztjára,itt nálunk már rég helyre tették volna az ilyen "anyukát" de úgy hogy nem áll meg a lábán.
2019. jan. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
34%
Pont olyan ertelmetlen ezt feszegetni, mint a tobbi gyereknevelos temat. Az, hogy mi a normalis, relativ. Neked nem az, masnak igen. Hova es mit szeretnel pontosan jelenteni? Ugy gondolod, ezek komolyan veszelyeztetik a kislanyt? Mibol gondolod ezt?
2019. jan. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
25%
16-os: És milyen alapon???
2019. jan. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
58%

Az unokatestvéred barátnőjének a lánya?! Neked még az unokatestvéred lányához se lenne sok közöd nem hogy még ehhez a gyerekhez! Gyakorlatilag ők neked senkik, idegenek. Jelenteni őket?! Ennyire ráérsz?

Szerintem akkor az óvodában minden ötödik szülőt jelentgethetnéd. Irigylem a fölös idődet, hogy ilyenekre van energiád.

2019. jan. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
38%

De miért fáj az neked hogy van szülő aki a gyerekével akar lenni, és nem aszalja bent az oviban akkor ha megteheti hogy együtt legyenek? Sokkal dicsérendőbb ez szerintem mint azok a szülők akik otthon vannak, de a gyerek "fejlődése érdekében" ha kell ha nem viszik óvodába csak hogy ne kelljen vele otthon foglalkozni.


A többi nem normális, de úgy látom te az óvodába nem járáson akadtál ki ennyire. Azt meg honnan tudod mit néz a kislány rendszeresen? Minden nap minden percében ott vagy vele? Neked nincs gyereked? Nem dolgozol?

2019. jan. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!