Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normális ez egy ovis kislánytól?

Normális ez egy ovis kislánytól?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem szoktam ide írni soha, de most úgy érzem meg kell osszak veletek valamit. Lehet én vagyok rossz anya, de szerintem ez nem normális dolog. A történet a következő: Unokatestvérem barátnőjének van egy 4 éves kislánya. A kislány iphone 4-el jár be az oviba, ha éppen sikerül a szüleinek bevinniük az oviba.. Ugyebár a gyerekeknek átlagban hétfőtől péntekig vannak bent az oviban, átlagban 8 órától 4 ig.A szülők ha heti 1-2 napra beviszik a gyereket az oviba akkor sokat mondok.. van olyan, hogy 2 hetet hiányzik a kislány folyamatosan, mert otthon tartják a szülők. Igazolást persze mindig tudnak felmutatni, mert anyukának a barátnője a gyerekorvos. Olyan is szokott lenni, ha a gyerek betéved az óvodába, akkor anyuka hazacipeli a kislányt 11 órakkor legkésőbb délben ilyen olyan indokot kitalálva..Múltkor a százasboltban találkoztam velük, ahol a kislány elkezdett vergődni valami játékért, amit anyuka már nem akart megvenni neki azzal a kifogással, hogy nem rég jöttek el a Pep Co-ból és vettek meg egy halom játékot. Majd a kislány elkezdte rángatni az anyukáját a bolt kellős közepén és kiabált vele hogy a franc egyen meg stb.. Én szégyeltem magam anyuka helyett.. Majd amikor távoztak a boltból akkor anyuka meséli a barátnőjének a boltban történteket, és hozzá tette milyen aranyos a gyermeke mosolyogva.. Tuti rúdtáncos lesz belőle vagy K betűs, mert mindíg eléri a célját. Mármint a kislány. Én a helyszínen kaptam sokkot a hallottak után.. Erre a ráadás az volt, amikor mesélem az unokatestvéremnek a történetet, azt mondja ez még semmi sem! Múltkor lement megnézni mi van a kislánnyal miért nem látják oviban már több mint egy hete? Erre amikor beért a kislány szobájába látta, hogy a kislánynak semmi baja nincs, ül a laptop előtt ( mert neki van külön laptopja is ,meg külön tablettje is) és a youtubeon néz felnőtteknek szóló horror játékokról videót.. Megkérdezte unokatestvérem, hogy tényleg beteg a gyerek? Mert nem nagyon úgy néz ki! Anyuka azt mondta igen nagyon beteg a gyerek, hiszen folyik az orra! Unokatestvérem megjegyezte az anyukának, hogy az óvodában jelenteni fogják ezt , mert amikor a gyerek be is téved az oviba, mindíg teljesül a kívánsága. Ha nem akar aludni, akkor hazaviszik azonnal. Anyuka azt válaszolta, legyen boldog az állam a családi pótlék összegétől amit kap havonta. Maximum megvonják tőlük a pénzt, és kész!

Szerintetek normális ez a szülő?

Tényleg nem lehet jelenteni őket valahol? Szerintem a kislány fejlődését befolyásolja, hogy kiszakítják őt a gyerekek környezetéből, és ahelyett hogy az oviban lenne a többi vele egykorú gyermekkel, ő ül az iphone, laptop és tablet előtt egész nap...

Vagy ez manapság már normális? Én vagyok ennyire maradi szülő?

Kíváncsi vagyok a véleményére mindenkinek.

Szép estét



2019. jan. 2. 21:39
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
57%

Az sem normális hogy K betűsnek nevezel egy kisgyereket.

Az óvodába nem járással, hisztivel amúgy sem tudom hogy hoztad ezt össze.

2019. jan. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
14%
Azért mert a gyerek az oviba azért jár hogy ott megtanuljon közösségben létezni,szabályokat elsajátitani,elfogadni hogy nem ő a világ közepe. Ez otthon anya,bocsánat a tablet,laptop szoknyája mellett nem megy. Nálunk is volt ilyen az oviban,de az ovivezető aki vasszigorral végzi a munkáját,elintézte hogy a gyerek rendesen járjon oviba.Mert mint mondta ha a szülök mindent megengedhetnének maguknak már üres lenne az ovi. Eléggé elbaszarintott egy generációt sikerült már kiteremteni,akarunk még egyet.
2019. jan. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
52%

Tehát oviban találkozott vele valaki 3x.

Boltban láttad őket 1x.

Barátnőd látta az otthonában laptopozni és olyat nézni, ami nem neki való 1x.

És ebből levontátok, hogy rosszul van nevelve és fel kell jelenteni.

Nem akarnám az unokatesódat a baráti körömben tudni.

2019. jan. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
18%
Oviba járni kötelező mert az a gyerek érdekét szolgálja. Ha a vezetö szemet huny e fölött,akkor eltudom képzelni hogy ott bárki bármit megtehet. Azért irtam hogy alkalmatlan lehet a vezetésre,mert ez számomra szokatlan,a mi ovi vezetönk vasszigort tart,ilyesmi elö nem fordulhat,mert akkor anyuka csunyán megüti a bokáját.
2019. jan. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
Hová lesznek a válaszok amiket írok?
2019. jan. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
32%

22# olvasd már el rendesen.... A saját anyja nyilatkozott így róla...


Eldobom az agyam amúgy, tényleg kár erről kérdést kiírni és bosszankodni, viszont nem hiszem el, hogy a kérdezőt hordjátok el mindennek... Ez a baj, hogy már senkinek nem lehet véleménye, mert mi köze hozzá, nemhogy még rászóljon más gyerekère.. Szánalmas...

2019. jan. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
17%
21# leültetni a gép elé a gyereket egyedül, tényleg minőségi időtöltès.... Csak gratulálni tudok...
2019. jan. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
36%
27es és honnan tudod hogy mindig azt csinálja? A kérdező unokatestvére látta ezt elvileg, amikor vendég volt. Lehet anyuka leültette a kislányt hogy ne zavarjon míg ő a vendéget szórakoztatja. És hogy ülne már állandóan a gép előtt mikor a kérdező is leírta többször találkozott velük itt-ott. Nekem ez eléggé a dolog kisarkításának tűnik, mintha a kérdező azt várná hogy szidjuk az ismeretlen anyukát míg őt egekig magasztaljuk. Szerintem legalább olyan káros az ha egy szülő kevés időt tölt a gyerekével pedig megtehetné. Jó, legyen bent ebédig, de utána miért ne vihetné haza aki megteheti?
2019. jan. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
63%
Nekem az a furcsa, hogy a kerdezo jelenteni akarja ezt. Az oke, hogy nem tesz jot egy gyereknek, ha naphosszat a gepelott ul, ahogy az sem, ha mindent megvesznek neki, de ebbol mindketto a szulo hataskorebe tartozik, a gyamugynel a dolgozok rohognenel szerintem egy ilyen bejelentesen, mikor fizikai eroszak, vagy szerhasznalat miatt sem tudnak sok esetben barmit is tenni.
2019. jan. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
sosem hívnám a lányom knak sem rúdtáncosnak mert ez megragad a gyerekben ha sokat hallja :(
2019. jan. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!