Iskola vagy ne?

Figyelt kérdés
Nagy dilemmában vagyok.Nem tudom menjen e iskolába vagy ne a kisfiam szeptembertől. Óvonők azt szeretnék ha igen, az iskolaelőkészítő pedagógus azt mondja h ne. Most decemberbe töltötte be a 6-ot. Tudásban okos csak még nagyon játékosnak látom.
2019. febr. 20. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
En azt mondom ne, foleg ha szereti az ovit, nem kell sietni sehova.
2019. febr. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Tehát 7 és fél évesen kezdené az elsőt. Majd' 20 évesen érettségizne. A múltkor olvastam erről szakmai cikket,hogy nem igazán jó ötlet "érlelni" még az oviban,pláne,ha iskolaérett. Az iskolák túltelitettek,persze hogy visszatartanák. Vagy mondtak konkrét okot?
2019. febr. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Most még persze úgy gondolod hogy hagy játszon még, de jobb lesz neki hogy nem fog később végezni.
2019. febr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem kérdés. Menjen. Majd' 8 lenne, mikor kezdene... ha kiválaszt egy 0. osztályos gimit, lehet előbb leszel nagymama, mint ő diplomás (vagy bármilyen szakma legyen a kezében)
2019. febr. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Én is olvastam a "szakmai" cikket, azóta is fel vagyok háborodva rajta. Bemutat pár kiragadott példát, meg matekozik kicsit az évekkel. Nekem nagyon sok olyan gyerekem van általános iskolai gyógypedagógusként, akinek ha plusz 1 évet adnának, semmi gondja nem lenne. Nem ismerem a gyerekedet, így nem tudok állást foglalni. Mivel indokolja a pedagógus, hogy ne menjen? Túl játékos, oké, de gyenge a feladattudata? Elkalandozik a figyelme? Szerintem egy olyan pedagógus véleményét kéne ebben figyelembe venned, akiben bízol. Lehet az óvó néni, aki azt mondja, hogy szívesen részt vesz a foglalkozásokon és a figyelme leköthető, lehet a másik pedagógus. De elsősorban ezt kérdezd, hogy hogyan viselkedik feladathelyzetben. (Persze más gond is lehet, de a túl játékos megfogalmazásodból erre következtettem.) Ne az döntsön, hogy hány évesen érettségizik, mert az emberek különböző ütemben érnek.
2019. febr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Én 19 évesen érettségiztem, és nagyon örülök neki.


Annak is, hogy egyetem előtt dolgozni mentem. Egyetemre úgy kell menni, hogy nem alárendelt kisdiák vagy, hanem oktatásra váró felnőtt. Elképesztően gyerekként kezelik az egyetemi tanárok az egyetemistákat, olyan 22-23 évesen, mesterképzésen kezelik csak őket felnőttként.


A lányom biztosan évvesztes lesz, mint én, nem akarom kipaterolni minél gyorsabban, nem késik le semmiről, csak megérik a tanulásra.

Semmi szükség rá, hogy egy tizenévest felnőttként kezeljenek, hiszen még tini.


Bárcsak kitolnák a nagykorúság határát 21re..

2019. febr. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Olyan mondja aki a kisfiammal foglalkozik szeptember óta. Könnyen elkalandozik a figyelme. Gyógypedagógus. Én is iskolaéretlen voltam. Azt hitték elsőben diszlexiás vagyok. Kb 3 év kellett mire beértem. De vért izzadtak velem. Jó azóta lett diplomám is de nem tudom jobb lett volna e + 1 év. Óvopedagógus azért küldené mert sokan vannak a másik csoportba.
2019. febr. 21. 01:28
 8/12 A kérdező kommentje:
Kor, kor, kor...kötelező iskola mert különben későn érettségizik.Szerintem nem számít a kor.
2019. febr. 21. 01:47
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért a korról írtunk, mert nem gondoltam, hogy számodra az okozza a dilemmát, hogy gyógypedagógus hozzáértő és az óvónő sokan vannak érvelése között dönts.


Ha a szakember azt mondja maradjon, akkor tökmindegy, mennyien lesznek az új csoportban.


Ezen kívül csak a kora a valódi dilemma..

2019. febr. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én ia évvesztes voltam, bár nem akartam plusz egy évet oviban maradni, viszont nem tett rosszat.


A fiam most lesz 6 áprilisban, de ő pl egyaltalán nem érett az iskolára. Elkalandozik, könnyen elterelhető a figyelme, nem tud megülni 5 percet sem a fenekén. Neki jót fog tenni még egy év fejlesztés.

Én megkérdezném a fiamat a helyedben, majd elbeszélgetnék közösen azokkal, akik vele foglalkoznak, ki mit lát, hogy latja. Muszáj dűlőre jutnotok, és itt most nem az a lényeg, ki mikor érettségizik, mert az a legkevesebb(anyósom most rakta le 2 éve, parom meg tavaly naés).

A gyerek érdekeit kell nézni, pro es kontra. Van, aki kb 5 évesen csodagyerek és suliba megy, van aki 7 évesen se kész rá túlzottan.

2019. febr. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!