Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ki mondja ki a végét, ha...

Ki mondja ki a végét, ha iskolába szeretném vinni a gyereket?

Figyelt kérdés

Ha kaptunk időpontot szakszolgálattol, de én már fel mérettem magán úton és iskolavaro programon kellene részt vennunk, viszont az időpont még soká lesz és januárban az óvónő is elbizonytalanodott, (sokat fejlődött a gyerek-határ eset).

Szóval az a kérdés, hogy donthetek e én az iskola kezdesrol.


2019. febr. 26. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Az óvónővel szemben igen, a szakszolgalattal szemben nem, de nem is kellene
2019. febr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha szakszolgálat kell akkor nem.
2019. febr. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

De hülyeséget írtatok előttem! Bárki bármit mond a gyerekkel kapcsolatban, mármint ha nem tanácsolják az iskolát ilyen olyan okok miatt, akkor is MINDIG minden esetben a szülő dönti el, hogy adja e a gyerekét vagy sem. Óvónő ill. Szakszolgálat csak javasolhat.

Óvónő vagyok, tisztában vagyok ezzel.

2019. febr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%
Van 1 kislány a csoportomban, nagyon nagyon gyenge, a nevét nem tudja megmondani, nemhogy mást. Alapszinten nagyon el van maradva a kislány. Anyukát rábeszéltük, h vigye el szaksz.ba a gyereket vizsgáltatni, mi nem javasoljuk az iskolát, de ők majd vagy megerősítenek minket ebben vagy nem. Persze ők sem javasolták a sulit, sőt foggal körömmel próbálták volna anyukával aláiratni a maradós papírt, de anya nem egyezett bele. Ráadásul a gyerek nem is hall rendesen, mi 3 éve mondjuk anyának h vigye orvoshoz nem vitte. Így annyit tudtak mondani a szaksz.ban h innentől teljesen anyuka felelőssége a dolog, h adja iskolába a gyereket. Nagyon meg fogja szenvedni. De legalább mi mossuk kezeinket, én úgy gondolom megpróbáltam mindent megtenni a gyerekért, de sajnos vannak ilyen szülők, h nem a gyerekük érdekeit nézik.
2019. febr. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, közben megtudtam, hogy a szülő dönt.

Az óvónő és a szakszolgálat javasolhat.


Igen, nyilván nem jó ha a szülő szembe megy, mert nem véletlen a javaslat. Nálunk szo nincs ilyen kirívó esetről mint itt a kommentben.

Januárban már az óvónő is elismerte sokat fejlodott, határ eset...

Közben viszont, úgy alakult, hogy megcsináltak vele a felmérést, ott is átment.



Lemondhatom a vizsgálatot, elsem kell vinnem rá.

Megegyszer koszonom

2019. febr. 26. 21:35
 6/13 anonim ***** válasza:
42%
Kedves óvónő nem ne moshatod a kezeid. Ha 3 éve tudod, hogy komoly gond van a gyerekkel és a szülő nem foglalkozik vele, jelezned kellett volna akár a gyámhatóság felé is. A te hibád is a kislány sorsa.
2019. febr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

utolsó, számból vetted ki a szót!

kedves óvónő, javaslom a Gyvt tanulmányozását, mert te is mulasztást követsz el azzal, hogy nem jelezted a gyermekjóléti központ vagy a helyi családsegítő felé!!!

2019. febr. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%
Tehát kedves óvón ő, a véleményed szerint ha a szülő ugyndont, higy a gyerek 10 évesen se érett az iskolára, akkor nem megy? Vagy ha szerinte 3 évesen már kész rá, akkor megy? Jaja
2019. febr. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Kedves utolsó. Csak én nem értem a mondanivalódat???

Ki beszélt itt arról, hogy ha a szülő 10 évesen oviba akarja hagyni akkor lehet? Egy 6 éves ha nem érett az iskolára akkor javasolhatjuk még 1 év óvodai nevelését. Sőt, szakértői javaslattal még 8 évesen is maradhat oviba a gyerek, na igaz, akkor ott már nagy baj van a gyerekkel. Itt a lepontozóktól kérdezem...ki írt olyat, hogy nem jeleztük a problémát más felé? Tiszta a kislány, igényes normális környetben nevelkedik. Igaz inteligencia szegény családban él, de ha nincs velük probléma, az ég világon senki nem tesz semmit. Ha belelátnátok egy kicsit ebbe a dologba tudnátok, hogy hogyan is működnek a dolgok. Igen, azt hiszi a laikus, hogy szólunk egy ilyen apróságról a családvédelmiseknek (mint pl. nem hall rendesen a gyerek), és ők azonnal intézkednek. Kimennek, fenyegetőznek, netán ha a szülő ellenkezik elvitetjék gondatlanság miatta gyereket? Ha látnátok sokszor milyen nagy bajok vannak egy hátrányos településen. Szerintetek miért van teli a tv sokszor a tragédiakkal? Mikor nem veszi észre senki h verve van 1 gyerek majd bele is hal? Megvan mindnekinek mindenhogy kötve a keze. Mi jeleztül a problémát, mi igyekeztünk a szülőt jobb belátásra bírni, ha nem hát nem. ÉN megtettem mindent. Nem rángathatom el azt a gyereket én vizsgálatra. Nem erőszakolhatom a szülőre az akaratom. Én csak 1 senki vagyok, csakúgy mint a pedagógus kollégáim. Már nincs tekintélyünk a szülők felé, ez van, el kell fogadni. Csak nagyon nehéz... amikor jót akarsz, és nem tudsz segíteni, mert nem hagyják.

Kedves kérdező, eszem ágában nem volt feltételezni, hogy a te gyefekeddel ilyen probléma lenne. Én csak 1 esetet írtam le, ami jól mutatja, h csakis a szülő dönt.

2019. febr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%
Nem a szülő felé kell jelezni.
2019. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!