Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ki mondja ki a végét, ha...

Ki mondja ki a végét, ha iskolába szeretném vinni a gyereket?

Figyelt kérdés

Ha kaptunk időpontot szakszolgálattol, de én már fel mérettem magán úton és iskolavaro programon kellene részt vennunk, viszont az időpont még soká lesz és januárban az óvónő is elbizonytalanodott, (sokat fejlődött a gyerek-határ eset).

Szóval az a kérdés, hogy donthetek e én az iskola kezdesrol.


2019. febr. 26. 17:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Azért engem érdekelne a törvényre hivatkozóktól a vonatkozó tvcikkely(ek) idézete. Főleg, hogy mely személyek kötelesek mely szervek felé továbbítani a gyermekről tapasztaltakat. Pl óvodapedagógus vonatkozó kötelességei? Valamint az óvodavezető kötelességei e tekintetben?
2019. febr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Tehát kedves óvón ő, a véleményed szerint ha a szülő ugyndont, higy a gyerek 10 évesen se érett az iskolára, akkor nem megy? Vagy ha szerinte 3 évesen már kész rá, akkor megy? Jaja"


Nyilván törvényben szabályozott, hogy a gyermekek maximum hány éves korukig tarthatóak óvodában.

A legalacsonyabb életkor óvodában jelenleg 30 hónapos kor, de csak bizonyos esetekben vehető fel a 30-35 hónapos gyermek. A 3. életév betöltésétől megkötelező, de van erre is szabály, hogy szeptember elsején +-mennyi eltérés lehet. Más kérdés, hogy léteznek kiskapuk, pontosabban jogos kivételek, ha megfelelő indoka van a szülőnek az óvodába íratás mentességéhez.

2019. febr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kicsit eltértetek a tárgytol,nem gondolom, hogy óvónő a hibás azért ha egy gyerekkel ilyen mértékben nem foglalkoznak, ő nem tudja el inni vizsgálatra és kétlem, hogy a gyamugyon vagy bárhol ezzel foglalkoznak. Ha foglalkoznának ilyenekkel akkor nem látnánk egy cipőben rohangál testvéreket télen, vagy nem kellene a mikulascsomagokat másnak fizetnie. Gondolom.


A pedagógiai szakszolgalatnal kérdeztem végül még, és ott mondták, hogy javaslatot tesznek.

Abban az esetben van döntesi joguk, ha a szülő akar marasztalni ovi szerint mehet, akkor ha szerintük is érett az iskolára köteles a szülő beiratni, minden egyéb esetben szülői döntés.



A válaszokat köszönöm, sajnos hasznosság szempontjából csak az óvóno válasza volt az, egyébként meg szerintem minden csoportban van hasonló gyerek, (a miénk én is) lehet intézkedni kívülálló ként is.

2019. febr. 28. 07:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!