Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelező bekísérni a gyerekeke...

Kötelező bekísérni a gyerekeket a csoportig?

Figyelt kérdés
10-re vittem a gyereket az oviba. Láttam,hogy az ovi kapujában ott van egy óvónő. A fiamnak 3 háznyira mondam fusson oda,mielőtt bemegy az óvónő és bezárja a kaput. Ezek után le lettem cseszve,hogy ezt hogy gondolom. Ezen túl tettem magam és mivel késésben voltam,ezért megint 3 háznyira mondtam,hogy nyugodtan menjen egyedül az oviba. A szememmel kisértem,amíg bemegy. Még nem szólt ezért az óvónő,mert nem találkoztunk,de a fiam mondta,hogy nem tetszik neki. Nem hiszem,hogy ekkora tragédia lenne,hogy az iskolaérett 7 éves gyerekem 3 háznyit egyedül tesz meg. És igen tudom induljak el előbb,de nehéz mert ma is pl direkt kihagytam neki a reggelit,hogy érezze ,ha nem siet,lecsúszik róla. Időben kelünk,nem ott csúszunk el,hanem a tötyögéssel.

#óvoda #óvónő #önálóság
2019. márc. 20. 17:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Oviban át kell adni és át kell venni felnőttnek a gyereket. Nálunk még a 14 év alatti nagytesó sem volt megfelelő, 14-18 között is csak külön írásos engedéllyel.
2019. márc. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

ahh, most olvastam végig a kérdést. Direkt nem adsz reggelit a gyereknek, csak hogy érezze, nem jó késni? az étel megvonásával bünteted? normális vagy?


Nálunk még elsőben is teljesen természetes, hogy a szülő a suliba bekíséri a gyereket, és alsóban nem mehetnek haza szülő nélkül, csak ha külön írásos kérelem van róla. senkit nem érdekel, hogy az erkélyről rálátok a suli bejáratára.

2019. márc. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Foglalkozáson voltunk és azért vittem 10-re. Mire parkolót találok a kocsival és visszasétálunk,addigra elmehetett volna onnan az óvónő,hisz dolgozni ment és utána bezárják a kaput kulcsra és csöngethettem volna ki az óvónőt a csoportból és hagyhatta volna magára a 30 gyereket. Ez csak a 10 órás érkezés.


Nem kifejezetten büntetésnek szántam a reggeli megvonást,egyszerűen addig tötyögött,hogy már nem volt rá idő. Még 5 perc és elkésik a másik gyerekem a suliból.


Időben kelünk 6 órakkor . 2 gyerek öltözik,reggelizik,fogat mos.7-ig az öltözéssel és a reggelivel kell végezniük.7-kor fogmosás kabát,cipő. 7.10-kor indulás az oviba ,utána indulás az iskolába.


Elméletileg jó a beosztás szerintem,de direkt szabotálnak. Pl 1órán keresztül öltözik,10 perc fogmosás , játék indulás helyett . Kiborító.


De most hogy leírtam látom,hogy 6.50-kor fogmosás lesz és készülődés.

2019. márc. 21. 12:27
 14/18 anonim ***** válasza:
86%

tötymörögnek, játszanak, szórakoznak, ahogy te mondod: szabotálnak, mert megtehetik, hiszen hagyod. én vittem pizsamában is az enyémet oviba. Nem öltöztél fel? ez van, elkések, ha nem indulunk. Az óvónő kb csak röhögött... nemrég a suliba is ugyanezt beígértem. Az osztályfőnöke mondta, őt nem különösképpen zavarná :D


nem direkt csinálják, gyerekek. te meg a felnőtt, akinek ezt kézben kell tartani, irányítani.

gondolod én nem ígérem meg minden egyes (késésben) induláskor, hogy holnaptól fél órával korábban keltem? dehogynem! de a tökömnek van kedve fél órával korábban kelni! inkább kiabálok, veszekszek, rohanok, de aludni, tökölni, játszani jó ;)

2019. márc. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a rendszer ilyen szempontból szerencsés módon szigorúbb, mint a múlt rendszerben. akkoriban sajnos többször kiskamasz rokon jött értem, amikor én óvodás voltam, és balesetet szenvedtem, mert nem vigyázott rám. Sőt, nagycsoportban már néhányszor tök egyedül jártam vidéken. Jobb, hogy ma szigorúbb az óvodák házirendje. Kedves szülő, tessék a pedagógus kezébe adni az óvodás gyermeket!
2019. márc. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
6 évesen egyedül jártam oviba a 3 éves tesómmal, senki nem problémázott rajta. Amikor a fiamat elkezdtem 3 évesen oviba hordani, az első pár nap úgy beszaladt a csoportba, hogy gondoltam, minek utána menni, bement azt' jóvan. Na aztán én is kaptam a fejmosást, hogy a gyereket az óvónőig kell kísérni, ő átveszi a gyereket, így szokás. Azóta így is csináljuk.
2019. márc. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet h iskolaérett, de óvodás!! Az oviban pedig az a szabály h be kell kisérni és átadni az óvónőjének. Nálunk az óvónők mégazt is kérik h mi szülők köszönjünk be nekik a terembe h biztosan lássuk h ök konstatálták h meghoztuk a gyereket.
2019. ápr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy provokalo kerdes..
2019. júl. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!