Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodaváltás vagy sem?

Óvodaváltás vagy sem?

Figyelt kérdés

Kisfiam most kezdte március elején az ovit, kezdi megszeretni, van egy óvónéni, akit különösen kedvel. Úgy néz ki, ez év novemberében el fogunk költözni városon belül.

Azon gondolkozom, hogy a majdani lakásunkhoz közelebb eső oviba átírassam, vagy nem tenne jót Neki. Azért agyalok rajta, mert terhes vagyok és a Tesó októberben érkezik, egyszerűbb lenne az oviba járás, ha közelebb lenne (más nem tudja elvinni, elhozni).

A kedvenc óvónéni szeptembertől nem lesz, ettől függetlenül nem tudom, mi lenne a helyes.

Muszáj lassan eldönteni, mert itt a beíratkozás ideje.

Ti hogy döntenétek?


2019. márc. 25. 22:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Én nem váltanék, főleg ha megszokta és szereti. Milyen messze költöztök?
2019. márc. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Szerencsésebb lett volna előre gondolkodni, és márciusban oda beíratni, ami a későbbi lakás közelében van.
2019. márc. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

5 utcányira költözünk, kb 5 km távolságra a mostani ovitól, ami azért gyalog messze van, pláne egy babával. Ennek ellenere hajlok arra, hogy maradjon, csak így nagyon nehéz lenne.


Hidd el, kedves 2. válaszoló, ha tudtuk volna, hogy sikerül megvasárolni azt a lakást, akkor oda íratom, de nem tudtuk ...

Kérlek Titeket, ha tudtok, segítő választ adjatok. Köszönöm!

2019. márc. 26. 05:59
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Segítő választ adni nem tudunk. Hogyan tudnánk? Ennél azért ez jóval bonyolultabb kérdés.

Mondjuk én kevéssé adnék arra milyen az óvónő, fontos az is, inkább az ovi legkörére-támogatják e a bántalmazást, benne vannak e programokban mint múzeumpedagogia.., milyen gyakran szerveznek elmenős programokat...., pajtásokra, szülőtársakra. Ha ezek rendben vannak én nem kockáztatnék új ovival.

Bár lehet az új ovi meg jobb. Vagy rosszabb. Sokan kerülnek spirálba a váltással kapcsolatosan, meet rosszabb lesz, régi helyre nem akarnak visszamenni, de az új hely meg....és akkor jön egy még újabb...

2019. márc. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
Ha így 5 km- re kerül az ovi, akkor eddig sem volt valami közel, mert 5 utcányi táv kb. 10 perc séta. Tömegközlekedéssel nem megoldható?
2019. márc. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Mi is koltoztunk, gyalog tavolsagbol olyan 4-5 km-re. Nem hozzuk at. Nagyon szeretnenk tesot, nem sikerul. Ha sikeulne, akkor is maradna. Mondjuk nekunk van kocsi. Nagyon szereti az ovijat.
2019. márc. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
A válaszaidból az jön le hogy át akarod vinni. Szerintem is vidd át ha olyan a gyereked hogy könnyen barátkozik
2019. márc. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdezném az óvónő(ke)t, a pedagógus azért jobban látja a viselkedését a közösségben.
2019. márc. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mit akarok ... vagyis de, azt akarom, hogy jó legyen Neki és majd a Tesót se kelljen hurcolni messzire.

Most nagyon közel van az ovi, 5 perc séta, a masik lakástól kb fél óra, ez persze függ attól, hogy tudunk haladni. Persze időnként autóval is tudunk menni, de nem mindig. A ferjemnek szüksége van rá a munkájához. Tömegközlekedes necces babakocsival, de megoldható.

Igen, talán jól látjátok, nem szabad elhozni egy olyan helyről, ahol rendben van minden.

2019. márc. 26. 07:02
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Mi is most veszünk házat, egy településsel odébb költözünk. Én nem váltok, hagyom itt a lányomat, végre megszerette nagy nehezen, biztos nem rángatom ki ebből a környezetből. Igaz, mi kocsival járunk reggelente most is, mert a lányom tempójában vagy egy óra lenne a séta, amihez így 8 körül annyira nincs humorom, délután sétáltunk. Kocsival kb. 3 perccel lesz több az új házunktól. A te helyedben nem tudom... kocsi, tömegközlekedés nem lehet opció?
2019. márc. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!