Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti váltanátok óvodát?

Ti váltanátok óvodát?

Figyelt kérdés
Lányom idén kezdte az ovit, kiscsoportos. Az egyik óvónővel van problémánk. Az egy dolog, hogy mindig kiabál a gyerekekkel (ezt én is tapasztalom, de a gyerekek is ezt mondják róla), de amiket mond, az szerintem még durvább. Folyamatos a "normális vagy?" "azt hittem te egy okos gyerek vagy" .. stb. mondatok. A lányom rajzkészsége például még nem fejlődött úgy, mint a többieké. Még mindig csak "firkarajzokat" készít, de szívesen odaül a többiekhez rajzolni. Mikor látja mit rajzol, akkor mondta már neki, hogy erre kár lapot pocsékolni, kár volt firkálnia. De ha valami irányított játék van és a lányom nem olyan ügyes vagy nem tudja megcsinálni, akkor is megjegyzéseket tesz rá, pedig ő próbálkozik. Az óvónővel vagy a vezetővel kár beszélni, nem új probléma ez. Év elején is elvittek egy kislányt a csoportból, mert nem bírta ezt, de hallottam, hogy előzőekben is többen elmentek emiatt, most is többen gondolkoznak rajta. Az óvónő már évtizedek óta itt van, az óvodavezetővel jóban vannak, így ebben változásra esélyt nem látok. A teljese4n szobatiszta lányom év elején többször bepisilt éjjel, most már kevés a baleset, de néha előfordul ovis napokon és mindig végül kiderül, hogy valami inzultus érte az óvónő által. A lányom viszont maradni akar. A másik óvónő egy tündér, én is nagyon megszerettem és a gyerekek is. Türelmes, kedves, aranyos, olyan, amilyet mindenki szeretne. Ha ő van velük többet, akkor nincs is semmi baj, lányom is sokkal vidámabb és kiegyensúlyozottabb. A gyerekeket is nagyon szereti a lányom, mindegyikkel jóban van, játszanak vele, szülőként is úgy látom jó a csoportösszetétel, egyik gyerek se problémás, max kicsit elevenebb 1-2, de segítik, szeretik a csoporttársaikat. Szóval nem tudom mi legyen. A lányom ennek ellenére mindig azt mondja, szereti az ovit, csak aztán teszi hozzá, hogy kivéve azt az óvónőt. De én meg mindig kivagyok, mikor meséli, hogy már megint mit mondott az az óvónő. És még csak nem is az én lányom van kipécézve, van akivel sokkal többet beszél így. Én nem akarom, hogy teljesen elvegye az önbizalmát és szorongó gyereket csináljon az enyémből.

2019. ápr. 3. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Többi szulovel osszefogni, es felkeresni a jegyzot? Vagy nem tudom, hogy maga az ovodavezeto kinek felel. Felvenni videora nyilvanos rendezvenyen, hogy hogyan beszel a gyerekekkel? Vagy a beleegyezeset kerve mar ott a csoportszobaban mondani, hogy szeretnel videot kesziteni? Gyermekpszichologustol szakvelemenyt kerni minel tobb szulonek, ahol a gyerekek arrol beszelgetnek a pszichologussal, hogy milyen az ovono?


Ha ez semmi eredmenyt nemhoz, en atvinnem mashova, igen.

2019. ápr. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha több gyerekkel is ilyen, akkor nyilván több szülőt is zavar ez, mert valóban durva, ahogy beszél velük. Össze kell fogni. Ha a szülők nagy része ezt mondja, akkor már kénytelenek lesznek tenni valamit. Akkor nem intézhetik el annyival, hogy x anyuka hisztis, nem kell vele foglalkozni.
2019. ápr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
75%
Én mindenkép elvinném máhova! Unokanővéremnek a gyerekével ugyan ez volt 1 éven kersztül és depressziós lett tőle! Mindig sírva jött haza, nem beszélt senkivel. Már fél éve, hogy átvitték másik oviba és sokkal jobban van! Vannak ott barátai, szereti az ovónőket
2019. ápr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

Nekem a gyerekeim 3 évesen még nem voltak olyan érettek agyilag, hogy ilyet eltudtak volna mesélni, föleg így...

Kérdés honnan tudod, hogy ez tényleg így történik.


Ha meggyözödésed van, akkor bizony kell több szülöt találnod akiket ez zavar. A szülöi munkaközösség két tagjának pont ez a feladata, hogy ovoda-szülök közötti porblémát megoldják, így öket kell legelöször ebbe bele vonni. Majd ha tényleg több szülönek ez porbléma akkor egy szülöi kerekasztalt össze hívni, ahova a problémas ovonénit és az ovoda vezetöt is behívni.

2019. ápr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2019. ápr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt a fiammal. Én átvittem másik oviba (nem állami) és életem legjobb döntése volt. Teljesen másképp viselkedik itt a gyermekem és másképp érzi magát. Én a szívemre hallgattam ezt javaslom neked is. A gyerek nem tud ebben a kérdésben döntést hozni.
2019. ápr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezeket ki mesélte neked? Tuti nem a lányod.
2019. ápr. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!