Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha idén márciusban született...

Ha idén márciusban született a kisfiam, akkor melyik évben kezdheti az ovodat?

Figyelt kérdés

Bekell toltenie a 3 éves vagy mehet elotte par honappal?

Felreértés ne essék, nem lepasszolnám már most délelőttre. Hanem kistesót szeretnénk, de majd csak úgy, hogy kb mire jon a kisebb, menjen a nagy oviba. Mert segitsegem nincs es a nyár is pl húzós egyedül a mehesz szezon miatt.


2018. júl. 8. 22:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%
3 ev mulva.
2018. júl. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Úgy tudom, mehet 3 éves kora előtt is, de a fenti megoldást nagyon rossz ötletnek tartom. A gyerekeket amúgy is megviseli a kistestvér érkezése. Ha ezt megfejeled azzal, hogy még oviba is elküldöd, jó eséllyel lesznek gondok.
2018. júl. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
32%

De miért kéne segítség két kisgyerek mellé? 22 hónap van a nagy és az ikrek között, én takarítok, én főzök, stb. reggeltől estig egyedül vagyok velük. Szerintem ne aggódj ezen, ugyanúgy el lehet látni a babát/babákat a nagyobbacska mellett. A mi helyzetünk külső szemlélőnek lehetetlennek tűnik, én is azt hittem, hogy nem lehet majd bírni, képtelenség, de megszoktam, belerázódtam.


Egyébként úgy tudom, akkor fel kell hogy vegyék szeptembertől, ha adott évben már betölti a hármat legkésőbb dec. 31-ig. A márciusi gyerek szeptemberben 2,5 vagy 3,5 éves. Ha van hely, elvileg felvehetik 2,5 évesen is, de az lehet, hogy nagyon korai neki. Meg lehet próbálni, aztán ha nem megy, akkor max. megy később. De én semmi esetre nem tenném ettől függővé a kistesó "időzítését". Amúgy szerintem rosszabb, ha újszülött mellett kezdő ovis a nagytesó, az első év jelentős részét jó eséllyel otthon tölti majd betegen, meg garantáltan le is fertőzi a nagyon pici babát.

2018. júl. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%

3-as, azért, mert nem vagyunk egyformák. Nem mindenki olyan faxa mint te, vagy másképp tervezi az életet, vagy neki nem eleg otthon. Nekem egy van, de meglepődtem, hogy mennyire leradirozza az agyamat, ha egesz nap csak vele vagyok.

Amúgy meg bocs, de nem bírom megállni: meg- es nem lefertozik egymást az emberek.

2018. júl. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
18%

Pedig ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna, a lefertőzés létező és helyes kifejezés a fent említett jelenségre.


Amúgy amíg nálunk is egy gyerek volt, ő is kitöltötte a napot, amíg nem kellett többet ellátnom, én se tudtam elképzelni, hogy pl. egyazon estébe több gyerek fürdetése is beleférhet. A kérdező azon aggodalmát próbáltam volna engedelmeddel eloszlatni, hogy egynél több gyerek ellátása komplett teamet igényel és emiatt a nagy "parkoltatásától" tenné függővé a kicsi érkezését, mert ez - szerény tapasztalataim szerint - nem jó ötlet. Elnézést, hogy ezt le mertem írni és ezáltal neadjisten egy új nézőponttal szolgálni.


Kedves kérdező, remélem, hogy te érted mire akartam kilyukadni.

2018. júl. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%
Kérdezőt eddig minden egyes kérdésedhez és válaszodhoz odaírtad, hogy méhészkedtek. Most pl. ehhez a kérdéshez ennek mi köze? Nem tudom miért vagy ilyen nagyra ezzel egyébként…
2018. júl. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

6-os igazad van, :) bár itt releváns mert ugye nem tud 2 gyereket ellátni meg a méhekkel is foglalkozni,gondolom vinni kell őket stb...


Ne passzold le oviba, én 4 honapos koruk ota dolgozom a lányaimnak,hogy a vezető beosztásom megtartsam, de most itthon vagyok a 3.-al mégis meglehet oldani 3 gyereket is

2018. júl. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Akkor óvodaköteles a gyermek ha adott év augusztusáig betölti a harmadik életévét. Szóval ha idén márciusban született akkor 2021 szeptemberében kell kezdenie. Előtte ha van is olyan óvoda a közelben ahol minicsoportot is indítanak nem valószínű, hogy felveszik ha otthon vagy kistesóval.
2018. júl. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia kérdező!


Hasonló szitu...van már egy 2.5 éves kislányunk aki hamarosan ovis lesz. Szeptemberben érkezik a kistesó (így sikerült, de egyáltalán nem bánom, mert a lényeg, hogy legyen még egy picink) A nagy csak Decemberben tölti a 3-at, így legfeljebb Januártól adjuk csak oviba (ezt már megbeszéltük az ovival) pont a kicsi érkezése miatt.

Ja, és mi is méhészkedünk. Igaz, jobban a férjem (munka mellett) én csak besegítek neki ha tudok. Tudom mennyi munkával jár, nem úgy van mint pl.a kutya hogy enni adok neki, elviszem sétálni és kész.

Te méhészkedsz egyébként vagy a családból valaki?

2018. júl. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

6# nem vagyok vele nagyra, ( nem is emlekszem maskor irtam-e de mindegy)csak ez annyit takar, hogy aprilistol-julius vegeig nagyon-nagyon sokat vagyok egyedul

Napokig is,mellette allatok is vannak itthon és a mézleadas papirmunkait is en intezem , mivel az en nevemen fut minden. Ennyi az egész, igaz irhattam volna, hogy ez mit is takar , elnézést!!


Nagyon koszonom a segitseget Nektek!

Mi mindenkepp igy vallalunk kistesot,ebben nem is kertem tanacsot, mindenkinek a maga dolga mit lat jonak, vagy milyen is az élete és mit tud bevállani, de azert koszonom h irtatok.:)

Neha az is sok, hogy most egyedul vagyok vele napokig, éjjel 8x kel, mert jön a foga , kozben etessem-itassam az állatokat. Tojásokat szedjem össze , kutyát vigyem ki sétálni stb stb.. kettővel szerintem egy nyár alatt propa lennék fizikailag minimum.

2018. júl. 9. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!