Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy választanál óvodát?

Hogy választanál óvodát?

Figyelt kérdés

Nagyon lesújtó a véleményem a magyar közoktatásról általánosságban. A kisfiam most menne oviba, és ugye keresni kell a megfelelő helyet. Nem kell, hogy legyen angol és olasz, lovaglás, síelés meg golf, csak hagyjak békében játszani, felfedezni, szaladgálni, gyereknek lenni. Ezt szeretném. Ne piszkálják feleslegesen, es értékeljék a személyes adottságait. Nem vagyon sznob, És nem ragaszkodnek a magán ovihoz (főleg, mert valaki ajánlott egyet, ami szerinte pont így működik, ahogy én szeretném, de az havi 120 ezer és annyit nem tudok kifizetni, kabe a felet).

Szerintetek van rá esély, hogy allamiban is lehet jó? Mert - és ez meg szomorúságot okoz - magán bolcsibe jar, ami az elején tetszett, de mostanra egyre türelmetlenebbek a gyerekekkel és szinte egyáltalán nem kommunikálnak a szülőkkel. Szóval az sem biztos.

Annyira tanácstalan vagyok!

Nem a “laissez-faire”, mindent a gyerekre hagyós módszer híve vagyok, csak az értelmetlen fegyelmezés és szekalas ellen.

Most nem a “liberális” nevelés ellen felszólalók véleményére vagyok kiváncsi, meg akik szerint “mi is felnőttünk így és emberek lettünk”, hanem akik már ezt végigjárták egyszer.


Hogy talaltatok jó ovit, ahova örömmel megy a gyereketek és ti is nyugodtak vagytok?


Én nem vagyok konfliktus kerülő alkat, ezért az nem fog működni, hogy a többi gyerekkel is türelmetlenek mondjuk, ezért elnézem, hogy az enyémmel is.


Kicsit hosszú lesz, de hatha lesz, aki érti. Gyomorgörcsöm van...


2019. ápr. 9. 13:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
30%
Ugyanezekkel a gondolatokkal a fejemben döntöttem a fiamnál anno a Waldorfot ovinál. Most már isis (szintén Waldorf), a vele kapcsolatos legjobb döntésem volt. A lányom is oda fog járni, ez nem is kérdés. Imádja, imádjuk.
2019. ápr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mi is ezzel küzdünk, nem akarok egyházi, waldorf vagy épp gyűjtő ovit. Mi egy kisebb városban lakunk 3 ovi van abból 2 egy intézmény más épületekben, egyházi. Ide nem akartam adni, sokan elviszik a gyerekeket mert az óvoda vezető teljesen mániákus, aki idősebb dolgozó lelkezelő velük, szinte mindenki aki fel akar mondani vagy nyugdíjba megy fegyelmivel küldiel. Másik ovi önkormányzati, ott már jobb a helyzett ráadásul kislétszámú csoportok vannak. Lehet ez lesz vagy a cserkei ovi.
2019. ápr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Elmentem a körzeti oviba, és egész szimpi. Úgy döntöttem, beiratom a gyereket oda, aztán ha nem jön be, váltunk.
2019. ápr. 10. 15:10
 14/16 anonim ***** válasza:

Jól tetted.

Hidd el, a hozzáállás is sokat számít.


Waldorfon én is gondolkodtam, de aztán sokan lebeszéltek, mert itt M.O.-n nem működik úgy, ahogy kellene. Sokszor a problémás gyerekeket viszik oda, meg a kezelhetetlen gazdag gyereket, akiket aztán nem lehet fegyelmezni, mert anyuka nem hozza majd ide a pénzét...

Meg nem fizetnek úgy, ahogy kellene, így nem olyan könnyű a fenntartás...

SZóval emiatt inkább nem is kerestem Waldorf sulit.

2019. ápr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Én bejártam a gyerekemmel a városunk játszótereit, és végigkérdezgettem a gyerekeket/ szülőket. Borzasztó volt, hogy a többség utálta az oviját és rémes dolgokat meséltek.


Meglátogattam a netről szimpi ovik udvarát, megnéztem utcáról, hogy viselkednek a gyerekekkel az óvónénik.. Rémes..


Volt 3 szimpi, egy drága, amit vészhelyzetre tartogattam, egy olyan, ahol már nem volt hely, és egy klassz. A klassznak látszóban voltunk próbanapon, horror volt, el is húztunk onnan.


Végül kipróbáltam egy nem körzetest a városban( őszinte voltam) egyből vitték próbanapra a gyerekem, aki élvezte.


Gondoltam beiratom, váltani bármikor tudok a méregdrágára. Azóta volt olyan, hogy ki akartam íratni az egyik óvónő mitt, de következő hétfőre csodás kedve lett a nőnek, most épp a boldog napjait éli egy hónapja, össze vissza puszilgatja a gyerekeket.


Ráadásul mostanában elfogy a türelmem gyorsabban és úgy vagyok vele, hogy az óvónő ritkán úgy viselkedik, ahogy én, és bár ez rossz, annyira mégsem, a szakember életének is része, ahogy mindenki másnak is el fog fogyni néha a türelme, és amíg csak néha mondd dolgokat, addig nem számít.


Ilyen “már megint ezt csinálod”, “inkább neki kéne sírnia” stb

2019. ápr. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Sok választ kaptál, nem olvastam el, nem tudom, hány reális van közötte, biztos akad. De óvodapedagógusként jelezném röviden, hogy pont, hogy az állami magyar ovik túlnyomó része felel meg az elvárásaidnak, míg a magánovik legalább fele nem!


Kis kitérő: ahol még úgymond elmaradott nevelési attitűd jellemzi a pedagógusokat, netán az óvodai programot, ott sajnos részben ellentmondanak a szakmai elveknek, ellentmondanak lényeges olyan tényezőknek, melyek az egységesen, minden magyar óvoda által kötelezőnek tekintett ONAP-ban (Óvodai Nevelés Országos Alapprogramja) szerepelnek. Ebből kiemelendő:


az óvodás gyermek legfontosabb, legalapvetőbb ÉS LEGFEJLESZTŐBB tevékenysége -melynek az óvodában töltött idő legnagyobb részében ki kell elégülnie- a spontán, szabad játék!


Ha jól értelek, kérdező, te is erre vágysz. Ennek alapfeltételnek kellene lennie, és a legtöbb magyarországi állami oviban teljesül is. Míg a magánoviknak max csak a felében, sajnos.


A magánovik legalább felére valamilyen szinten üzleties szellem jellemző, akárcsak nyugaton, ezért felesleges, sokszor káros tényezőkre helyezik a hangsúlyt mint pl külsőségek, drága születésnapozás, animátorok bérlése is esetleg, bohócok-nyelvtanárok, vagy egyéb feleslegesen jelenlevők túlzásba vitele (csak alkalmilag látom megfelelőnek) és a többi.


Hangsúlyozom, léteznek remek magánovik is, de legalább a felére sajnos a fent vázoltak igazak: többet árt az ovisok fejlődésének, mint használ.


Az is igaz, hogy léteznek waldorf ovik, de a legtöbb magyar állami ovi legalább 20 éve már eleve olyan, amely nevelési attitűdöt a világ legtöbb részén azonban alternatív pedagógiának tartanak számon.


A legtöbb magyar állami ovi Vekerdy alapú, dr Vekerdy pedig elsősorban Freinet és Waldorf módszerekre épít évtizedek óta (óvodareformer is egyúttal, évtizedek óta). Ezek nyugaton ritkaságszámban vannak, alternatívnak számítanak pl nyugaton még mindig. Magyarországon viszont már az ezredfordulóra többségi lett szerencsére.


Tehát azt javaslom, elsősorban az államiak között keresgélj, és egyfelől a helyi nevelési programot kérd el, másfelől kérj lehetőséget konkrét pedagógust megnézni egy órácskára, ahol lehet és beszélj vele pár percet. Bár nem egyszerű időt kérni -munkaidő alatt a munka miatt, a munkaidejük után meg mert a szabadidejéből veszel el-, de próbálkozz.


Szorozd be egy perccel a sok-sok szülőt, képzeld el, ha minden szülőre több, mint egy percet szánna minden óvodapedagógus, mondjuk naponta (és mindig akad valami probléma, mindig akad egy-egy szülő érthető módon, akinek ott a gyereke és kérdése, megjegyzése van pl történtek miatt; nem beszélve arról, amikor feleslegesen tartják fel a pedagógust, indokolatlanul - az is időt vesz el).


Nem egyszerű időt kapni tőlük, de próbálkozz, mert a pedagógus hozzáállása, nevelési érzéke és attitűdje is fontos, h megfelel -e neked, vagy sem, nem csak az óvoda helyi nevelési programja.

2019. ápr. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!