Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ki mit (milyen ajándékot)...

Ki mit (milyen ajándékot) visz az óvodai ballagás alkalmával az óvónéniknek és a dadusnak? Pénzt illik, nem illik? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

2019. máj. 2. 10:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%
Mi egy magubk készített nagy ajándécsomagot vittünk mind két óvónőnek és a dadusnak illetve mellé egy-egy 10ezer firintos libri utalványt.
2019. máj. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
A szülők együtt összedobnak pénzt egy nagyobb ajándékra. (Festő kurzus, két napos) Mellé szoktak egyénileg is egy-egy csokor virágot, bonbont, bort, stb.
2019. máj. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Mi egy helyi fazekassal készítettünk süteményes tálat hozzá illő 8 db tányért. A sütis tálra csináltunk ajándék csomagot egy ilyet kap a daduska és az óvónéni is.

Mi külön viszünk virágot és egy könyvutalványt nekik mert a fiam imádta őket

2019. máj. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

Mi fotókönyvet csináltatunk a gyerekek elmúlt 3 évéről, és keramikussal csináltatunk csészét alátéttel, a jelekkel és nevekkel.

4 ballagó gyerek van ezért nem tányér, csak csésze.


Szerintem a pénz rettentően személytelen, és ledegradáló.

Kb ilyen: "nekem erre nincs időm és energiám, vegyél belőle amit akarsz" üzenete van.

2019. máj. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Mindkét lányomnál a csoportoban össze dobtunk pénzt, és abból vett az szmk ajándékot.


DE a kisebbik utolsó ovodai napján minden olyan ovonönek akinek köze volt a gyerekemhez vittam egy kézzel készített diszpárnát, az ovoda nevével. Direkt nem a ballagáskor vittem, mert ez nem a csoportól volt, és nem is csak a kisebbik gyerek miatt vittem.

2019. máj. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a legjobb az utalvány; könyv, drogéria vagy egy plázába szóló. Az ajándékcsomag se rossz, finomságokkal. Élmény ajándék ha tényleg tudod mit szeret igazán. Pénzt biztosan nem adnék. És most kövezzetek meg, de ilyen egyéb neves, jeles vagy anélküli vázát, poharat stb.Akkor cuki meg tök jó, de gondolj bele egyrészt mennyi ilyen vackot kap, másrészt mit kezd otthon egy ilyennel.
2019. máj. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
26%

" És most kövezzetek meg, de ilyen egyéb neves, jeles vagy anélküli vázát, poharat stb.Akkor cuki meg tök jó, de gondolj bele egyrészt mennyi ilyen vackot kap, másrészt mit kezd otthon egy ilyennel."


Mi pl ezért csináltatunk kávéscsészét. Mert mondjuk tud belőle inni???? Szóval tudja használni. És nem muszáj otthon, használhatja az oviban is! :-)

2019. máj. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
Itt arra gondoltam, ha kávéscsészére van szüksége vett már magának. Gondolom van neki annyi amennyire szüksége van. És kap még hozzá pár darabot, + pár tányért, meg poharat meg vázát...meg ezt azt. Persze biztos van aki ilyen gyűjtögető típus, ő biztosan nem így látja.
2019. máj. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%

8-as, gondolom te is minden alkalomra (szülinap, karácsony, anyák napja...) utalványt kapsz a plázába, vagy könyvesboltba, mert mindent megvettél amire szükséged van, és ha mást visznek dobod a kukába, nem???


Nem jut eszedbe, hogy aki ezt a hivatást választja, az tudja, hogy ballagnak is a gyerekek, és van aki kifejezetten szereti ezeket az ajándékokat???

Tudod az emberek különbözőek.

Én utalványt sosem ajándékoznék, mert az is kb a készpénz kategória. (nesze, pénzt nem akarok adni, de "melózni sem vele", vegyél amit akarsz)

2019. máj. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg! Igen, nem vagyunk egyformák, ahogy én is írtam. Mi közös élményekkel szoktuk egymást megajándékozni: utazás, kiállítás stb. Tárgyakat nem szoktunk ajándékozni, persze virág, csoki, a gyerekek által készített apróságot igen. Mindent megveszek amire szükségem Van, ami éppen vásárlás alatt, abban pedig nem biztos hogy tudják mi tetszik, illetve adott esetben nem elvárható értékű ajándék, ezzel nem terhelnék senkit és nem is ez a lényege szerintem. Mondom szerintem! Nyugi:)
2019. máj. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!