Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A ti ovitokba hogy megy ez?

A ti ovitokba hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Nálunk kötelező zöldséget vagy gyümölcsöt vinni,mindennap más viszi. Az óvoda csak a boltban vásároltat fogadja el a blokkal.

Ugyan ez a helyzet a tortával is.

Engem kicsit bosszant ugyan is cukrásznak tanultam és itthon fele annyi pénzből tudnék sütni.

Érik a cseresznyénk is szívesen vinnék be nem csak akkor amikor mi ránk kerül a sor,de így sajnos lehet.


2019. máj. 22. 16:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

4!


Semmi rosszindulatról nincs szó. Katika nagyszerű tortát süt, tökéletes minőségű cuccból. Egy mogyoró allergiás gyerek van a csoportban, hát ne, motorozottat süt, hanem sima csokitortat. Még arra is figyel, hogy rajta legyen mindenen, mogyoró mentes. Igen ám, de közben Katika kislánya megéhezik és épp mogyorós kekszet akar enni. Katika ad neki, aztán süti tovább a tortát. Fel se merül benne, hogy amikor kibontotta a kekszet, a morzsák közül egy parányi bele eshetett a tésztába. Pistike meg, a mogyoró allergiás kisfiú a csoportban mit sem sejtve eszik a tortából, aztán jó esetben csak kisebb sokkot kap, rosszabb esetben....

2019. máj. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
75%

#5:ös: nagyon kedves tőled, nyilván nem lenne elvárás pedig. A legtöbb szülő nem is szól, hogy tejes-lisztes-cukros tortát vinne be a gyerekének, így az allergiás gyerek anyjának esélye sincs elmenni a cukrászdába venni a gyerekének mentes sütit, így szegény csak nézheti hogy eszi a többi.



Kérdező, ez nálunk is így van, csak blokkal...

2019. máj. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem kell bevinni gyümölcsöt,sütit meg tortát csak akkor lehet,ha vagy szülinap van, de azt se mindenkinek, vagy ha szüreti bál vagy farsangi bál van.
2019. máj. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
21%

Hát igen, ma már nem az van, mint a mi gyerekkorunkban... az intézmények rettegnek, mert a szülők minden cirxarért agyonperlik őket, rengeteg a mindenre IS allergiás gyerek, a gyerekekhez kb. hozzászólni sem szabad (csak és kizárólag agyondícsérés okán), csakéskizárólag minden a szülő joga, a szakember le van tojva, ha meg a másik szülő okoz gondot a gyerekemnek, akkor is az óvónő a hibás, hiàba nincsen semmi semmi joga még a rosszcsontra csúnyán nézni sem...

Szal a lényeg, h ebben a mai eltorzult rendszerben ne csodálkozz, hogy az óvónők/intézetek minden lehetséges módon meg akarják védeni magukat, ma már nincs ilyen, h ellenőrizetlen sütike mehet a gyereknek, mert egy másik gyerek anyukája agyonperli az ovit, h ezt hogy képzelték...

2019. máj. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
40%

11es a kommunikáció fontos. Én megkerdeztem az óvonőt, van-e valamilyen allergia ételintolerancias gyerkoc a csoportban. 1 kislany laktozerzekeny, mindenki mar barmit megehet, mindegy, csak edes legyen. Így nekem egyszeru volt, olyan receptet csináltam, amiben nincs tej. És nem, nem volt a közelébe tej, itthon nálunk is csak laktózmented termekek vannak, vagy növényi tejkészitmények.

Bár a 4ea válaszoló nem én voltam.

2019. máj. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem (csak) az allergia miatt nem lehet házi sütit bevinni, hanem a higiéniás körülmények illetve h ne legyen romlott a kaja.

Nálunk egy allegiás kislány van, hát ő alapból nem ehet semmit amit úgy visz be valaki, akár azt állítja h glutén és laktózmentes, akár nem. A szülő nem akar kockáztatni és ezért csak olyat eszik amit anyuka vitt be. Meg is értem mert ki tudja h Pistike anyukája nem felejtette el véletlenul h végul mégis rakott két kanál tejfölt abba a sütibe...

2019. máj. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
60%

7-4 évvel ezelőtt volt ovis a nagylányom, akkoriban nekünk is csak blokkal lehetett bevinni cukrászsütit, de a gyümikhez nem kérték a blokkot. Egy közepes önkormányzati ovi volt.

Most egy magasabb színvonalú oviba jár a kisebbik, ez is állami fenntartású ovi, ide viszont lehet bevinni házisütést, sőt, különböző ünnepségekre kérik is a szülőktől, hogy süssenek, soha senki nem visz cukrászsütit, szerintem gáznak számítana az a szülő, aki nem sajátsütést vinne. Ez is fura, az is fura valahol.

2019. máj. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Gyümit nálunk nem kell bevinni, az önkormányazt fizeti hogy minden nap kapjanak.


Tortát csak blokkal.

2019. máj. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ilyen. Mármint biztos rájuk is vonatkozik a jogszabály, csak nem foglalkoznak vele. Évi kétszer kerül sorra egy gyerek, hogy gyümölcshetes legyen. Én boltból viszem, mert nincs gyümölcsösünk, de senki se kért róla blokkot, szerintem van olyan, aki saját kertből hozza. Tortánál szintén nem kell cukrászdából hozni, sőt az egyik óvónő meg is jegyezte, hogy a házi sütiket jobban szeretik a gyerekek. Mi is a mama által sütött tortát vittük be szülinapkor, másnál is láttam, hogy házi tortát vittek.
2019. máj. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
34%

17!


A leírt példával arra próbáltam rámutatni, hogy hiába ügyel valaki az allergiára, a folyamat soran bármikor előfordulhat, hogy allergén kerül a készülő etelbe anélkül, hogy ezt a készítője eszre venné. Plusz ok, te meg a Katika figyelték a higiéniára, de a Zsuzsi nem. Az nem lehet a szabály, hogy mindenki vihet be, csak a Zsuzsi nem.

2019. máj. 23. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!