Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovi kezdés nektek kb mennyibe...

Ovi kezdés nektek kb mennyibe került?

Figyelt kérdés
Szeptembertől ovis lesz a kisfiam. Tavasszal örököltem egy házat amit most felújítunk és nyár végén beköltözünk, összes megtakarításunk erre költjük. Ezért jó lenne tudni mire számítsunk. Munkahelyet is kell keresnem újat, mert a mostaniba már nem tudok eljárni onnan, párom eltud autóval szerencsére. Szülőin azt mondták, hogy kell ágynemű + huzat, pizsama, váltásruha, váltócipő, havonta papírzsepi, szalvéta, csoportpénz kb 500-600 Ft, étkezés ingyenes lesz nekünk valószínű.

2019. jún. 6. 14:15
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Szeptemberi a kisfiam, még 98-as ruhákat hord, de kb pont akkor kell majd már 104-es ruhákra váltani, nem nagyon örököltünk ruhákat igy meg kell venni mindent.
2019. jún. 6. 14:17
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Nem nagy szám. Cipőt úgyis veszel neki, ruhákat szintén. Nálunk nem kellett ágynemű sem.

Ami kellett az oviszsák, egy textilfilc belerajzolni a jelet. Azért ez nem az a nagy költség amire fel kell készülni........a tisztasági csomag (fogkefe, fogkrém, zsepi, wc papír és fésű) szintén nem fog földhözvágni. Csoportpénz talán 500/hó volt.

2019. jún. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%

Oviszsák 1500, tornazsák 700. De ha ügyes vagy, megvarrod magad olcsóbb anyagból.

Ágyneműje volt, nem használtuk itthon. Vettem még egy váltót 3000-ért. Ovisjel oldalon vettem felvasalható jeleket, de költséghatékonyabb egy textilfilc, már ha tudsz rajzolni, nem úgy mint én.

Csak ezek ovispecifikus kiadások.

A többi egyébként is kellett volna. Itthonra is kell ruha, itthonra is kell cipő. Ha a nyári szandálja jó lett ősszel, akkor a váltócipő is megoldott lett volna.

2019. jún. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nekünk oviszsákot meg tornazsákot nem is mondtak. Csak annyit, hogy szűkek nagyon a szekrények, csak reklámszatyorba tegyük a ruhákat. Tornazsák meg szerintem kiscsoportba nem kell még azért nem mondták.

Összesen miből mennyi ruhája legyen, hogy azért ne kelljen gyakran mosnom? Ovis meg itthoni együtt hány nadrág stb? Gondolom lesz majd olyan, hogy bepisil ott is itthon is

2019. jún. 6. 14:57
 5/13 anonim ***** válasza:
19%
Nálunk a tornazsákba teszik a kinti cipő, hogy ne legyen útba
2019. jún. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%
Nekünk a kezdés kb. 50 eFt-ba, utána átlag havi 20 eFt-ba került az ovi, de inkább többe (soha nem számoltam össze). Az oviból hazahurcolt betegségek miatti bérkiesés és gyógyszerköltség ennél jóval nagyobb volt (főleg én voltam sokszor beteg).
2019. jún. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
14%
Ha bepisilős (mint az én egyik gyerekem volt nagycsoportig), akkor legyen bent mindig 2-3 rend ruha, és legyen otthon minimum 2 garnitúra ágynemű, hogy tudj szárazat vinni másnap reggelre. Bármilyen olcsó, turis vagy akciós ruhák is jók, úgyis kimoshatatlan foltokat fog szerezni rájuk már az első nap és havonta szétszakítja egy gatyának a térdét az udvaron :) Amire viszont érdemes pénzt szánni, az a benti szandál, hiszen a nap nagy részében abban lesz (tartsa a bokáját, szellőzzön), ez utóbbi olyan 10ezer körül van (vagyis 5 és 15 között).
2019. jún. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
11%

Ovis ágyneműből 2 teljes szett huzattal együtt. Ezt facebookon rendeltem 4500/db volt, baba mama csoportban mindig hirdetik magukat.

Ovis zsák 1200ft szintén tőlük 1db

Pizsi 3db c&aból vett akciós volt 990ft darabja

Ruhákat szabadkai piacról vettem sokkal olcsóbbak mint itthon.

Cipők 2db geox és egy geox szandi benti cipőnek.

Zokni, kisboxer 12db volt c&a ból mivel bepisilt még folyton mostam így is :(

Tisztasági dolgok euro familyben olcsóak

Csoportpénz 1000ft/hónap

2019. jún. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk oviszsákot külön nem kellett vinni, polcok vannak, a váltóruháknak pedig az ovi adott egyforma zsákokat a gyerekek jelével.
2019. jún. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%
A lányomra már nem emlékszem, de a fiam most kezdi majd - benti cipőt kell venni és egy kis hátizsákot amiben bent lesznek a ruhái (a lányom ovis zsákját is szerintem lecserélem hátizsákra - borzasztó a zsák), fogkefe+fogmosó pohár, ruhát egyébként is veszünk neki szóval ennyi. Nálunk évente 2x kell egy 4es wc papír, 100as zsepi és egy fogkrém.
2019. jún. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!