Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy érdemes novemberi gyerekn...

Hogy érdemes novemberi gyereknek az óvoda kezdés és nekem a munkába visszamenet?

Figyelt kérdés

Kisfiam 11.29-én lesz 3 éves. De itt nálunk sok az augusztus végi és szeptemberi gyerek, ezért gondolom, hogy a szeptemberi beszoktatási időszakba nem férünk bele. Viszont eddig minden októbertől többnyire betegek voltunk, mert az apja hazahordott mindenfélét, illetve karácsonykor meg a nagy családtól szedtünk be betegséget.


Én 11.29-ig vagyok fizu nélkülin, utána kivenném a szabikat, főleg a beteges előzmények miatt. (A szabim sok, lombik miatt a beültetéstől, a terhesség alatt betegállomány volt.) Továbbá ha visszamegyek dolgozni valszeg azonnal kötelező túlórák tömkelege és napi 3 óra utazás vár rám.

Szóval nem tudom mikor kezdjünk? Jó lenne előbb, mint 3 év, hogy lássam, miként bírja, ill. ne kelljen a munkahelyem folyton beteget jelenteni. Legalább az elején ne. De a bölcsit nem akarom. Köszönöm a válaszokat.



2016. jan. 9. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Első körben kérdezd meg az oviban, hogy egyáltalán felveszik-e idén (akár szeptemberben, akár csak november 29-étől), mert csak 2017. szeptemberben lesz óvodaköteles, az óvoda csak akkor köteles felvenni.
2016. jan. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

biztos, hogy sok a szabid, utánanéztél? nekem most szóltak, hogy változások voltak, azt hiszem csak az első fél évre adnak szabit vagy mi, jövőhéten tudom meg...


de mindenféleképpen előbb, ha tudtok. eleve jó ha a többiekkel kezd, egyszerre. na és tényleg jöhet az, hogy 2 hét otthon, 2 nap ovi után...

enyém nem volt beteges ovi előtt, viszont az ovi első éve katasztrófa volt, összesen ha minden nap beleszámolom, talán vagy 50 napot volt bent. betegségből betegségbe esett, jöttek a szövődmények, kórházban voltunk, brrr

mindenképpen tarts majd ovi előtt egy immunerősítő kúrát, hogy ezeket elkerüljétek, főleg ha ilyen beteges közösség nélkül is :(

2016. jan. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Óvodaköteles csak 2017. szeptembertől lesz a gyerkőc, tehát tényleg nem is biztos, hogy fel tudják venni, érdeklődd meg a helyi óvodavezetőnél, mik a kilátások! Gondolom, a munkahelyedre muszáj lesz visszamenned, úgyhogy nem jövök azzal, hogy tartsd még otthon egy évet... Amúgy az enyéim is mentek/mennek minicsoportba. Szerintem mindenképp jó lenne megkezdeni a beszoktatást minél előbb ősszel, hogy a kezdeti időszakban bármikor elérhető legyél. És akkor az első pár betegséghullámot még táppénz nélkül át tudnátok vészelni.
2016. jan. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Az én fiamnak mennie kellett ebben a "tanévben" pedig nem volt még 3 éveslb október végi.azt mondták muszály mennie
2016. jan. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a többiekkel, először az óvodát kéne megkérdezni, egyáltalán mikortól mehetne. Nálunk például csak betöltött 3 éves gyerek mehet, de évközben is el lehet kezdeni az ovit. Beszoktatás viszont nincs, tehát akármennyi gyerek kezdhet egyszerre. Van, ahol felveszik szeptembertől akkor is ha még nincs 3 éves, olyan is van ahol évközbeni kezdéssel nem vesznek fel gyereket, és olyan is, ahol a kiscsoportban először csak néhány gyerek kezd, és fokozatosan szoktatják be néhány naponta az új gyerekeket. Amíg nem vagy tisztában a lehetőségekkel, nem tudsz dönteni.
2016. jan. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
86%
4. téged csúnyán félretájékoztattak.
2016. jan. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
4.vagyok az óvoda vezető mondta hogy nem maradhat,mennie kell mikor tölti a 3at...pedig szerettem volna ha marad mert otthon vagyok a kisebbel....
2016. jan. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló, nem tételezem fel, hogy az óvodavezetőd annyira sötét lenne, hogy nem tud jogszabályokat értelmezni, szerintem valami anyagi megfontolás állhat a háttérben, hogy szüksége volt az ovinak a létszámra még 2015-ben, finanszírozás vagy egyéb okok miatt.
2016. jan. 10. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
Kedves kérdező, remélem azt tudod, hogy kb csak falusi oviban vesznek be gyereket 3 éves kora előtt. Ha betoltotte a 3 évet, másnap mehet elsonek,beszoktatasra...es ha eddig is beteges volt,az lesz sajnos.lanyom bolcsibe alig volt beteg,osszesen kb 2-3x,oktober 5-tol ovis,egy hetet meg sosem volt egyszerre az oviban.3 naoot bir ki,a negyediken mar kohog es sokszor annyira,hogy be se merem vinni,mertt ott minden sz.rra hazakuldik mar.januar 4 kezdodott az ovi iden,csütörtökön már nem volt es hetfon se megy még az tuti.
2016. jan. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Arra készülj, hogy beteges lesz. Kislányom az oviig alig volt beteg, az első és úgy telt, hogy havonta-5 Hetente beteg lett. Középső csoport márjobb volt. Most nagycsoportos, most aug.vége óta van ovi és azóta még nem volt beteg!


Kérdezd meg az ovit, mert a betöltött 3 éveseknek kötelező az ovi és ha nincs hely nem fogják tudni előbb felvenni.

2016. jan. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!