Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovi kezdes utan nemsokkal...

Ovi kezdes utan nemsokkal szuletik meg a kisteso. Akinel igy volt, hogy oldottatok meg az ovibajarast?

Figyelt kérdés
Apuka nem tud segiteni, tul koran megy dolgozni, mas meg nincs. Mindenkepp autoval kell menni, de mi van ha az ujszulott epp enne/aludna/stb? Kint nem hagyhatom az autoba.
2018. júl. 2. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom mennyi időre van autóval az ovi, de szerintem meg lehet beszélni az óvónővel, óvodavezetővel, hogy a körülményekre való tekintettel, ha épp úgy jön ki a lépés, pár perc késés férjen már bele. Ha normálisak, akkor szerintem nem csinálnak ebből ügyet.
2018. júl. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Vagy becipeled az autós hordozóval, vagy átteszed babakocsiba/ra (hordozóval együtt), vagy magadra kötöd egy karikással pl.

Én utóbbit választanám.

2018. júl. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Sehogy, később kezdték az ovit a nagytesók (ikrek), három és fél évesek elmúltak már akkor. A kistesó szeptember elején született.


A GYES-en levő anyukától elvárják, hogy hazavigye az ovist ebéd után, de bizony, ez sokszor kivitelezhetetlen. Mert nem mindenki lakik az ovi szomszédjában, ahogy írod is, nekünk is autóval kell menni, nekem ráadásul nem is volt akkor autóm, apa meg elment reggel a családi kocsival. Buszon nem viszünk újszülöttet. Ráadásul ha bejön egy hátközépig érő bekakilás, máris borulnak a tervek, a busz elmegy. Vagy ha a hasfájós/fogzó baba ordított egész délelőtt, aztán indulás előtt fél órával elalszik, normális ember nem fogja felkelteni.


Nagytesó esetében sem szerencsés rögtön az ovikezdés... mert úgyis féltékeny lesz szegény. Megsínyli, hogy anyával otthon lehet a kistesó, neki meg menni kell. Ilyenkor szoktak agresszívabbak lenni, szorongani, szobatisztaságban visszaesni. De valami mindenkinél előjön.


És az örök átok: mikor a közösségbe kerülő nagytesó hazahozza a vírusokat, bárányhimlőt, stb... nagyon sokan átbetegeskedik a kiscsoportot oviban, legalábbis aki nem volt bölcsis.


Legjobb lenne segítséged szerezned, aki a baba mellett marad, míg te elmész az oviba a nagyért. Akkor még lehetőségetek is van kettesben lenni, vele is beszélgetni, meghallgatni.

Ha nem lesz segítséged, akkor szerintem kezdjétek később az ovit, akár januárban, ha el lehet intézni.


Kitartást és jó egészséget kívánok!

2018. júl. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Előzőnek tökéletesen igaza van, én is ezt tapasztaltam (nálunk három gyerek van). Kistesó születésekor az ovit szüneteltettük, amíg be nem állt a rend a picivel és meg nem erősödött a kicsi annyira, hogy az ovis fertőzéseket már simábban vegye.
2018. júl. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Személy szerint nem érint, de ismerősöméknél még fél évig nem ment oviba a nagy. Sőt, az óvodában kifejezetten mondták, hogy ne hozza, mert hazahordja a betegségeket a kicsinek.
2018. júl. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Emiatt ment 3,5 évesen oviba.
2018. júl. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Az én fiam is elmúlt 3,5 éves, amikor az ovit kezdte, előtte a kishúgával és velem volt otthon...és milyen jól tettem, hogy otthon tartottam! Volt időnk egymásra hangolódni, éreztettem Vele, hogy Ő továbbra is a fantasztikus fiam, és boldog vagyok, hogy velem/velünk lehet. Bevontam a kislányom körüli teendőkbe, majd olyan 3 éves lehetett, amikor heti kétszer ovikóstolóba vittem, hogy szokja a helyzetet, a többi Vele egyidős kisgyerek jelenlétét, de még oda is elvittem magammal az akkor éppen kúszni tanuló kislányomat, még az ottani élményeket is közösen éltük át, és nagyon jót tett nekünk/Nekik. Édes, amikor a most 5 éves fiam arról sztorizgat, hogy milyen vicces volt, amikor az ovikóstolóban a kishúga a földön kúszott, és "föl akarta porszívózni" a leesett gyurmadarabokat (oké, én akkor nem találtam olyan viccesnek, de ebből a sztoriból lehet látni, hogy az akkor 3 év körüli fiamnak már saját emlékei vannak a kishúgáról). Ha a fiam akkor egész nap oviban lett volna, sok közös élménytől fosztottam volna meg a testvéreket. Így viszont fantasztikus testvérek lettek.

Bocsi, ha kicsit off volt, de én is csatlakozom az előttem szólókhoz, ne vidd még oviba a nagyot, ráadásul pont a kistesó születése után közvetlenül. Nagyon megviselné, ultra féltékeny lenne.

2018. júl. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Nekünk pont úgy jött ki, hogy mindkét kicsi óvodakezdés előtti 2 hónappal érkezett.

Addigra mindig beállt már egy olyan napirend, mivel azért el lehetett reggel indulni időben. Nem mondom, a reggeli szoptatás azért hajszás volt.

Mi gyalog jártunk, de kocsival ugyanaz, a hordozóban beviszed a babát, ami azért jó, mert nem kell fognod, leteheted, amíg öltözteted a nagyot.

Nekünk nem kellett ebéd után menni, sosem kérték, szívesen bent aludtak a gyerekeim, délután meg próbáltunk igyekezni, de aránylag széles idősávban lehetett értük menni. Egyszer egy átordított délelőtt után volt, hogy negyed 6-ra értünk oda. Az óvónéni akkor is kedves volt, és közölte, hogy ő sem ébresztette volna fel.

2018. júl. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a napokban várjuk a 4. baba érkezését, szóval 2-3 hetes lesz mikor kezdődik a suli/ovi.

A két nagy gyerek iskolás (harmadikos, illetve elsős lesz), a legkisebb 4 éves, szóval a 2. évét fogja kezdeni az oviban.

Mi úgy tervezzük megoldani a logisztikát, hogy amíg a két nagynak beáll a suliban a napi rutin (órarend, délutáni szakkörök, stb), addig az ovis nem fog oviba járni, itthon marad velem és a kicsivel. Aztán majd ahogy a picurkának is kicsit kialakul valamiféle ritmus az életében, 1-2 hónap múlva, akkor visszamegy az ovis az oviba.

Nálunk annyival másabb a helyzet, hogy reggelente általában a férjem tudja vinni a gyerekeket oviba/suliba, de a délutáni összegyűjtés az enyém, és még nem látjuk előre, hogyan alakul a délutánjuk. Eddig is úgy volt, hogy csak akkor voltak napköziben/aludtak ott az oviban, ha nem tudtuk máshogy megoldani, egyébként igyekszem őket minél hamarabb összeszedni, hogy együtt lehessenek, együtt lehessünk.

2018. aug. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!