Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi volt a legrosszabb tapaszta...

Mi volt a legrosszabb tapasztalatod az óvodával/óvónővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2019. jún. 20. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Felpofozott,mert nem aludtam délben. Kb 30 éve volt,de nagy balhé lett belőle.
2019. jún. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
88%
Két óvónő durván szájkaratézott, mert az egyik felügyelt a másik fiára, de az úgy törölte ki a gyerek hátsóját, hogy utána az alsógatyája csíkos maradt!!
2019. jún. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Addig nem állhattunk fel az ebédtől, amíg meg nem ettük. Ha ez órákba telt, akkor sem...

Rendszeresen rángattak és kiabáltak velünk.

Viszont a teraszunk az óvoda udvarára nézett. Apu kitett egy kamerát, utána már rend volt, de csak az udvaron.

A másik teraszunk a konyhára nézett. Amikor szóltunk, hogy hogy van az, hogy a gyerekeknek nem jut elég kaja, de a konyhásnénik tonnaszám pakolják az ételhordóba a kaját, akkor szereltek fel függönyt. Mondjuk később mikor jött a szalmonella akkor elég ciki volt, hogy még az óvodavezető kutyája is beteg lett...

2019. jún. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Megverte a labam legycsapoval, mert nem akartam aludni delben. 5 eves voltam, csendben fekudtem a helyemen, csak nem aludtam...

Egyszer azt is mondta, leragasztja a szemem celluxal... Megint nem alvas miatt.


Meg is tomtek egyszer soskaval/spenottal, mert nem szerettem, es nem akartam megenni.

Nalunk 2 ovono volt, akik boven kimeritettek a gyermekbantalmazas fogalmat, csak akkor a kutyat nem erdekelte meg ez...


Egyik ismeros 5 eves kislanya allergias, csunyan kipirosodik a bore olyankor. Otthon szoktak ilyenkor tartani, mert csufoljak a gyereke es az ovonenik nem banjak.

2019. jún. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Magánovi óvónője: Hagyd abba a rugdosást, vagy én ruglak meg, de akkor kettétörik a lábad!


Állami ovi: óvónői egy 3 éves kissrác karját izomból szorította és szidva vonszolta visszafelé, miután a kissrác meglógott és majdnem kiért az utcára(én kaptam el)


ugyanez az ovi másik óvónője: Várod anyukádat?? Ezért nem alszol?? Na jöjjön csak ide majd úgy kizavarom én innen, hogy csak na!


Ugyanez ovi harmadik óvónője: Na ezért nincs apukád!


Állami ovi2 óvónője: Nem tudtok ti semmit sem, még kezet sem mosni, nem vagytok képesek semmire...!(kiscsoportosoknak)


Magánovi 2: Nagyobb srác mellberugta a kisebbet öltözésnél, egy óvónő sem vette észre valamiért, tornaórára valamiért nem akartak beengedni látogatni inkább ne alapon.


Állami ovi 3: Gyereket a kezénél fogva vonszolnak bocsánatot kérni


gyereket szidnak, hibáztatnak, ha rossz napjuk van”nem beszélek veled, neked nem segítek, már megint te, gondolhattam volna, hogy te” mindig más gyereknek, kiscsoport.


Borzalmas a választék, végülis az utolsóba iratkoztunk be, ott tűnt legkevésbé elmebetegnek az óvónő.


Legalább nem tömik őket, nem félemlítik meg durván őket és nem csapnak oda, mint 20 éve nálunk..

2019. jún. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Számos magánóvoda (és mások szerint több magániskola) Magyarországon elvár a pedagógusaitól nem a munkaköri leírásukba tartozó tevékenységet is, pl rendszeres dajkai, kertészeti stb tevékenységet is, irreálisan hosszú munkaidővel akár. Saját tapasztalat (is).


Konkrétumok közül:


Felületes szakmunka óvodaépület vonatkozásában:

kézmosás közben leszakadó csaptelep, rendeltetésszerű használat mellett.


Van még pár. Előzetes info ehhez: tudni kell (pl gyermekpszichológia és valós élettapasztalat), hogy mindenki maszturbál újszülött kora óta (eleinte még nem kézzel, nem lévén kellő manipulációs finommotorika), ami természetes, sőt, szökséges velejárója a pszichoszexuális érésnek.


Olyannyira, hogy szakmai elvek szerint (reális módon) akár el is bocsáthatják azon óvodapedagógust, aki durván megzavarja az önkielégítése közben az óvodás gyermeket. A szemem láttára csapott rá a csendes pihenő alatt egy óvodás kezére egy volt kollégám (sajnos), mondván: "nem szabad!" (miközben fel-lemozgott a takarója a picurnak, tehát egyértelmű volt a helyzet).


És ha már itt tartunk (bár hogy elég súlyos probléma-e vajon, azt a következő esetben nem tudom megítélni) :

számos óvodapedagógus sajnos előrefelé törli a kislányokat, pisilés után.


Tapasztaltam sajnos olyat is kollégától régebben, hogy ijedten és durván az ovisok szeme láttára agyontaposott egy méhecskét, mondván "fúúúj, veszélyes!".

"Jó kis" példát nyújt "állatbarátságról", "természetvédelemről", "szeretetről", "megértésről", "nyitottságról", "megismerésről" a kolléga...

2019. jún. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Robbbi ***** válasza:
100%

Gyermekem csoportjában délelőtti foglalkozás helyett, állandó mese nézés, verekedés a fiúknál. Aztán egyszer csak elment óvó néni, v. elküldték...

Nyugdíjazták a vezetőnőt... azóta próbálják helyrehozni az elmúlt másfél évet. Kisebb-nagyobb sikerrel.

2019. júl. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!