Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért muszáj dolgoznom?

Miért muszáj dolgoznom?

Figyelt kérdés
Direkt tettem fel így a kérdést :) 3 éves a kislányom 1 évet járt oviba,mindig délbe hoztam haza,évkezdéskor évközben meg félévkor és év végén is kérdezte óvónéni is meg dadus hogy dolgozok- e már. Tehát 4- szer is kérdezték. Valóban az a tervem mindenképp dolgozni akarok 1 évet ősztől mielőtt tesót vállalunk,csak pl.egyik anyuka akinél most lesz ovis a harmadik,és evidens hogy otthon marad velük,örült hogy de jó lesz egy szabad fél délelőttöm " én mindenképp dolgozni fogok most,de nem értem egy nőnek rögtön szülni kell de ha nem szül azonnal rögtön menjen dolgozni. Kérdezgetnek mintha kötelezőszerű lenne pedig csak a bölcsibe kell munkáltatói tudtommal. Azt érzem ettől ha egyedül lennék már elvették volna a gyerekemet.nem hiszem hogy szegénynek néznek mert befizettük a kirándulásokat,a legszebb ruhácskákban jár az összes gyerek közül,tehát nem erről van szó.de mintha sürgetnének vele és azt is kérdezik mikor alszik már ott. Ez nekem fura. Másnál is van igy ? :) a többgyerekeseket nem kérdezgetik.egyke vagyok tehát ez az egy gyerek nem gyerek " tudom milyen.pedig ugyanugy akadályba ütközöm a rossz beosztású munkákkal.vinni hozni kell a gyereket.és mindig le kell foglalnom.éjszaka felébred,nem érzem hogy 3- mal nehezebb lesz.ősztől már dolgozom de nem értem miért olyan kötelezőszerű? Miért piszkálnak csak mert nem rögtön jön a többi gyerek? Tapasztalatok?
2019. júl. 11. 08:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%

Kérdezd meg az óvónőket, ha ennyire érdekel, hogy miért érdeklődnek.

Én az enyémek 3 hós korától dolgoztam mindig, úgyhogy rám meg ezért lehet csúnyán nézni, viszont itthonról, úgyhogy még ezért is :) De szerintem is jobban jár az ember, ha előbb a jót feltételezi (pl. kedves érdeklődés volt a részükről, mert említetted, hogy munkát keresel).

2019. júl. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

Tőlem csak egyszer kérdezték, óvodakezdésnél (akkor azért, hogy tudják mikor hozom-viszem a gyereket). Mondtam, hogy délben hozom haza, mert otthon vagyok. Annyit mondtak, hogy inkább maradjon délutánig, mert ha később szeretném otthagyni, akkor nehezebb lesz a beszokás. Megbeszéltük, hogy amíg ovis én otthon leszek és mindig el tudom vinni majd. Ők örültek neki, nem viszem betegen a gyereket oviba, nem viszem ügyeletbe, ha segítség kell (úszáskor, kirándulás, bármi...) ott vagyok, nem csinálnak ebböl ügyet.

Szerintem csak kiváncsiak, érdeklődnek, nincs különösebb oka :)

2019. júl. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
36%

A válaszokat gyomlálgatni ráérsz, de munkát keresni vagy a gyerekeddel lenni nem.


Azért kérdezik, mert abból indulnak ki, hogy szereted a gyereked, és ha nem dolgozol, vele akarsz lenni.

2019. júl. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
kötelező az ovi,de amúgy is önző lenne tőlem,hogy otthon tartom,mert nagyon kell neki a társaság.nekem rosszabb hidd el,hogy odavan. nem beszéltem munkáról, ha érdeklődnek az más,de ennyiszer? csak furcsáltam. én is dolgozni akarok,csak nem értem miért kötelezőszerű.régen békénhagyták a nőket ezzel... köszönöm a válaszokat
2019. júl. 11. 12:40
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezd meg...


Óvónő: Dolgozol?

Te: Nem, miért?

Óvónő: Azért kérdezem, mert...

2019. júl. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerintem azért kérdezgetik, mert irigyek és rosszindulatúak. Manapság ez már kiváltság, hogy egy jövedelemből is megél egy család. Az óvoda kötelező, nem kérdezheti azért, hogy miért nem tartod inkább otthon, ha úgysem dolgozol.

Nálunk igazolást -orvosi igszolást kérnek, ha hiányzik a gyerek az óvodából.

2019. júl. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdezik h dolgozol e,mert egyáltalán nem nézik jo szemmel, h te otthon vagy, mégisbeadod a gyereket. Holott ugyebár kötelezö az ovi, napi 4 órára minimum..

Az ovonök (tiszteler a kivételnek) asaját mubkájukat akarják azzal könnyiteni h minél kevesebb gyerek legyen bent.igy akit csak lehet,rávesznek h menjen érte ebéd után,v ne vigye be nyáron stb...

Én is állandoan kaptam a megjegyzést h minek van ott a gyerek, ha itthon vagyok a kistesoval...pedig az még elmegy "kifogásnak" h a kisteso lefoglalja az idömet. De ha nálatok se teso,se munka, akkor teljesen leirnak, te vagy a naplopo anyuka...

2019. júl. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!