Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fekvenyomástól kaphat az...

Fekvenyomástól kaphat az ember sérvet? Mert hajlamos vagyok rá, viszont mellkasra muszály lenne dolgoznom!

Figyelt kérdés
még nem volt sérvem, de hajlam az megvan, szóval, szeretném megtudni, mennyire veszélyes ez?
2010. júl. 17. 09:17
 1/4 anonim válasza:
Nem vagyok orvos, de ha nem erőlteted magad túl, akkor nem fogsz sérvet kapni. Mindig annyival szériázz amennyivel bírsz. Ha meg 18 év alatti fiatal vagy még amúgy sem szabad túlerőltetned magad, csak okosan!
2010. júl. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fekvenyomást mindig egy segítő emberrel kellene csinálni. Mondjuk én is egyedül csinálom, nem lehet ott mindig valaki.


Amire figyelj oda fekvenyomásnál, hogy a lábaid fel legyenek rakva a fekvenyomó pad végére. Ha nincs ott semmilyen lábtámasz amire fel lehet rakni, akkor azt nem mondanám egy túl szerencsés padnak.

Fekvenyomás közben nem szabad homorítani a hátadat, egyenesnek kellene maradnia végig. Ezért is kell felrakni a lábakat.

2010. júl. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló nem azt kérdezte a kérdező hogy hogy kell nyomni...hanem hogy kaphat e sérvet...-.-"!Válaszoló igen kaphatsz sérvet fekvenyomástól de ahhoz nagyon szerenscétlenül kell tolnod, és valószínű nagyon nagy súlyt!Inkább a földről való felhúzás.erőemeléstől lehet sérvet kapni.,...de fekvenyomásnál is előfordulhat!
2010. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jól írta a 2.a hátatban ne legyen ív,feküdjön fel teljesen a padra.Így végezve kivédhető a porckorongsérv.
2010. júl. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!