Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyire gyakori az óvodákban...

Mennyire gyakori az óvodákban a logopédia/előkészítő?

Figyelt kérdés
Még a 90-es évek elején kezdtem az iskolát, és nekem az utolsó óvodai évben volt logopédia. Mire iskolába mentem, gyakorlatilag tudtam olvasni. Elsőben sok osztálytársam még nem ismerte a betűket, ebből gondolom, hogy régen nem minden óvodában lehetett ilyen foglalkozás. Manapság mi a helyzet?
2019. júl. 17. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Előírás szerint nagycsoportban van logopédidi vizsgálat és szükség esetén logopédiai fejlesztést is biztosít az óvoda.

Mondjuk ennek vajmi kevés köze van ahhoz, hogy tud-e olvasni a gyerek, mire iskolába megy, hiszen a logopédia nem erről szól.


A fiam 3 éve járt 1 évig logopédushoz (oviban) és úgy ment suliba, hogy se írni, se olvasni nem tudott. Kevesen voltak ilyenek, de mivel az írás-olvasás megtanítása az iskola dolga, így semmi hátránya nem volt belőple.

2019. júl. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Van logopédiai szűrés, ami után azok járnak - jellemzően 5 éves kortól -, akiknek szüksége van rá, hogy érthető, tiszta legyen iskolára a beszédük. Írni és olvasni nem tanítják a gyerekeket az óvódában, se az óvónénik, se a logopédus, de van, akit már érdekel és megtanulja pl. a nagyobb testvérétől vagy a szüleit kérdezgetve. A logopédiának nem ez feladata és nem is előkészítő, bár mellékesen tényleg sokat segít abban, hogy a gyerek felismerje, melyik hangot hol hallja egy szóban. Szerintem a te gyerekkorodban is így volt.
2019. júl. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy nem jól emlékeztem :)

Az viszont furcsa, hogy a számokat és számolást egyáltalán nem tanították nekünk oviban, pedig az sem ártott volna.

2019. júl. 26. 22:02
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

oviban a 6os számkörig mozognak a gyerekek (ez kell a társashoz), de amúgy maga a számolás még inkább mondókaszerű, minimális számfogalommal.

A suli dolga ez is. első félév a 10es számkör ismerete.

2019. júl. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!