Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az autista gyerekek, babák...

Az autista gyerekek, babák mennyi idős korukig olyaok mint mindenki más? Vagy addig sem átlagosak?

Figyelt kérdés

Mindenhol mást olvasni.

Tapasztalt szülők visszagondolva elmélkeznek már korai “furcsaságokra”? Mikor és mit kell figyelni?

Szemkontaktus, mozgás, mosoly, korai hangadás, majd gügyögés. Esetleg sírós, nyűgös csecsemők, gyermekek vagy inkább nyugodtak? Alvási problémák vannak, voltak-e? Ezekre gondolnék hirtelen.



2019. máj. 23. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk csak a gügyögés maradt ki. Most sem beszél, 3 éves. Ő amúgy csak enyhén érintett. Mindig is álom baba volt, most is nagyon jó kislány. Kívánni sem tudnék tőle jobbat!
2019. máj. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehetnek fucsaságok. Aztán a gyermek később vagy autista lesz a gyermek, vagy nem.

Én is aggódtam, mikor a kisfiam félrehúzódott, ha a kiságyban elalvás előtt simogattam. Az előző két gyermekemet így lehetett elaltatni, ő pedig néhány perc után elkecmergett az ágy legtávolabbi sarkába. Éppen csak nem mondta, hogy hagyj békén.

A lányaim szopás közben elmélyülen nézték az arcomat, ő nagyon ritkán.

És ezekkel együtt is egészségesen fejlődött, már elmúlt 14, biztos hogy nincs rajta a spektrumon. De ha autista lenne, most azt gondolnám, hogy igen, már akkor is látszott...

2019. máj. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
picinek sírós volt de sose lehetett megállapítani miért sír,egyforma volt mindig...meg ha találkoztunk ismerőssel,szó szerint pókerarcot vágott,el se mosolyodott(kb egy évesen)
2019. máj. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a rokon gyerkőc "nagyon jó baba" volt.

Amivel a tesójához képest utólag meggyanúsítható, az az, hogy a jósága inkább egy kis közömbösség-féle volt.

Nem ijedt meg az idegentől, nem mosolygott a szüleire. Amúgy fensőbbségesen tekintett ki a kiságyból, egyenest el a fülünk mellett.

2019. máj. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Metionin ***** válasza:
Nálam 3 évesen fogtak gyanút, amikor oviba akartak vinni és abszolút 0 volt az érdeklődésem a többi gyerek iránt. Egyébként "híres" vagyok arról a családban, hogy babaként "utáltam" a saját anyámat. Legalábbis így értelmezték a rokonok (meg sajnos anyám is), hogy fordítva működtem, akkor sírtam ha anyám felvett vagy bejött a szobába és akkor hallgattam el,ha letett vagy kiment. Később sem mutattam semmiféle kötődést felé, nem érdekelt ha kiment, ott hagyott valahol vagy sírt. Illetve sokat voltam ébren éjszaka de csak csendben ültem a kiságyban és ez anyám szerint ijesztő volt.
2019. jún. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!