Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek ez a viselkedés...

Szerintetek ez a viselkedés normális egy kétévesnél?

Figyelt kérdés

A nővérem fiáról van szó. Egyidős az én fiammal, 2 hónap különbséggel születtek, most 28 és 26 hónaposak.

A kisfiú nagyon durva, már már erőszakos! Mindegy hogy hol vagyunk, itthon vagy náluk, mindent elvesz a fiamtól amit csak megfog, viszont azonnal földhöz is vágja vagy megüti vele. Minderért visít és hisztizik, dobálózik a játékokkal. Pár hete odáig fajultak a dolgok hogy minden ok nélkül üti a másikat, elsétál mellette és ököllel fejbe, hátba vágja ahol éppen éri. A kismotorról lelöki, rá sem ül csak lelöki róla. Ugyanígy kilökni a homokozóból. Nemrég elvett valamit a fiamtól, nem engedtem, elvettem tőle és mondtam hogy ilyen nem szabad, hagyja hogy a másik játszon vele. Erre elkezdett üvölteni és engem akart ököllel megütni, nemsikerült neki erre remegve üvöltve az asztalt ütötte meg. Többször előfordult hogy az anyját és a nagyanyját is megütötte. Igazából már nem tudom mi váltja ki belőle ezt a viselkedést, egyre többször ok nélkül üt... a szülei csak szóban, egy jaj kisfiam ilyet nem szabad-dal intézik a dolgot. Én viszont már féltem tőle a fiam, nemrég egy lapáttal vágta fejbe szintén csak úgy.... normális ez a viselkedés?!?!



2018. aug. 28. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem normális viselkedés, de ezt te is tudod.
2018. aug. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális, és nem is engedném össze a 2 gyereket, fiad fog sérülni/félni a gyerekektől.

Kisfiam unokatesója volt hasonló, érdekes anyjáék ki tudták ezt nevelni belőle és már újra szépen játszanak, bár ennyire durva ő nem volt.

2018. aug. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az én fiamnak is volt ilyen ütögetös, durvább korszaka. Még harapott is, néha elég csúnyán. De mindig volt “oka” rá, elvettek tőle valamit vagy ilyesmi. Tehét történet valami ami kiváltotta belőle. Épp ezért le is tudtuk szoktatni róla, megtanították hogy vezesse le a dolgot anélkül hogy bántaná a másikat. Viszont most sokszor semmi kiváltó ok, csak szimplán agresszív a gyerek. És ha fegyelmezni próbálom mint írtam is( szigorúan szóval!!!!!!) arra ellenem is agresszióval reagál..... egy 2 éves.... azért is furcsa nekem mert eddig egy kis sírós, kényes gyerkőc volt, csak ránéztek és elsírta magát!

És mint írtátok is itt feljebb féltem már tőle a fiamat, látom rajta hogy lelkileg is megviseli a dolog, felfogja már hogy őt most bántották de nem érti hogy miért! Eltiltani nem tudom tőle, összetartó a család, sokat vagyunk együtt. Viszont ez így sem mehet!

A nővérem kb homokba dugja a fejét, a párja meg még szinte büszke is hogy milyen “határozott, erős egyéniség” a kisfia.....

2018. aug. 28. 13:19
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Csatlakozom az előzőekhez, ez természetesen nem normális.


Az igazi kérdés most az, hogy mit tegyél?


Nos, én azonnal elengedném a nagy messzeségbe ezt az "Eltiltani nem tudom tőle, összetartó a család" mondatot! A gyereked testi és lelki épségéért való felelősségérzeted felül kell, hogy írja a családi szokásokat és a rokoni sértődéstől való félelmedet! Mert sértődés garantáltan lesz, ha kiderül, miért nem vagytok velük sülve-főve.


Én eleve nem hívnám őket, hozzájuk még annyira se mennék. Nagyszülőket próbálnám más időpontban köszönteni ill. látogatni.

Évente néhány találkozás így is lesz. Ha látod, hogy alakul a kisfiú, akkor lehet oldani ezen a szigorú távolságtartáson, ha nem, akkor nem.


Egyébként a javulásra nem sok esélyt látok, mivel az apja egyenesen ezt tartja jónak. Talán, ha óvodába kerül, akkor kapnak visszajelzést, hogy ez így nagyon nincs rendben és esetleg valami megváltozik. Egyelőre (1-2 év távlatában) viszont most nem tudok jobbat tanácsolni, mint felvállalni a sértődésüket és elzárkózni előlük.


Ja, és egyetlen rokon előtt sem titkolnám az okát, hogy miért nem megyünk többé a rokoni összeröffenésekre.

2018. aug. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Magasról tennék rá, hogy mennyire összetartó a család, a gyerekem a legfontosabb, nehogy már ő szenvedjen az agresszív unokatesója miatt! Ha lenyugszik a fiú, esetleg végre megnevelik, akkor újra találkozhatnak majd.
2018. aug. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos csak ezt látom én is megoldásnak! Hogy kivonjuk magunkat a családi életből. A gond ott kezdődik hogy szeretném bejelentés nélkül betoppanni. Igazából eddig nem is bántam mert jó a kapcsolatunk a családdal. Viszont úgy kezelik a kisfiút mint valami csodát, ebből kifolyólag ha felhívom a figyelmet arra hogy nem egészséges ez az aggreszió akkor persze sértődés van....

Hogy lehet egyébként egy ilyen gyereket kezelni?!?! Hogy igazából nincs kiváltó oka a durvaságnak?

2018. aug. 28. 15:24
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
De ezt nem.neked kene kezelni. Hanem a szüleinek. En szemely szerint megmondanám, hogy bocsi de addig nem engedném a gyerekem a ti agresszív gyereketekkel ossze, mig nem orvosoljatok a helyzetet, mert ez nem normalis viselkedés. Ennyi. Elhiszem hogy neked id jobb ha mem ehyedul vagy a gyerekeddel, de a gyerekem fontosabb a tesom gyerekenel. Elobb utobb az lesz, hogy a tied is eltanulja ezt a viselkedést. Szemely szerint rühellem az ilyen embereket, akik nem nevelik meg a gyereküket. Azért van ennyi aberrált, érzéketlen barom a vilagon.
2018. aug. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

Van egy olyan érzésem, hogy esetleg nagyon is van oka a kisfiú agresszivitásának.

Éspedig az, hogy az apja bántalmazza őt.

Ez csak egy kósza gondolat, de nem lepődnék meg rajta, ha később ez derülne ki.

2018. aug. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!