Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem helyesel a kisfiam...

Majomtojas kérdése:

Miért nem helyesel a kisfiam decemberbe lesz 3 éves vagy csak tagadna de semmi előfordulhat hogy nem érett még az agya?

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 08:40
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
94%

Azért nem helyesel, mert van valami baja és már 2 évesen el kellett volna vinned, valahova ahol elkezdik fejleszteni, neki már beszélni kellene, a fejüket kb. másfél évesen már rázzák, ha nem akarnak valamit, vagy mondják, hogy nem.

Jó lenne, ha használnál vesszöket, mert a vesszők hiánya miatt érthetetlen, amit írsz. Vagy ha nem megy, írjál rövid, nem összetett mondatokat.

2019. aug. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Már 1 éves korától,orvosról-orvosra cipelem.De mindegyik azt mondja,még nem késő,hogy elkezdjen beszélni.most tudtam kiharcolni a vizsgálatokat.
2019. aug. 1. 09:46
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

Azért nagy különbség van a nem beszél, és nem kommunikál között...


Fiam 2,5 évesen kezdte a bölcsit, 3 évesen kezdett beszélni.

De addig is megértettem.

2 évesen 6 db szót tudott. Nem ragozott.

Most 6 éves, megy suliba, okos értelmes gyerek.


Szóval nem kommunikál a fiad? Vagy "csak" nem beszél?

Akkor hogy számol? Szavakat mond?

2019. aug. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

Nem mondhatnám számolásnak😃

1 az nála nincs,2 az tettű,3 az áom,4 az dí,5 az ösz de,az 5öt nem mondja mostanában...nem beszél régen,1 éves lehetett,talán 1,5 annyit mondott ámpa,amikor a lámpára mutattam. És vicceskedve mondta egymás után,hogy nem nem nem nem de,nem hiszem hogy tudta mit mond

2019. aug. 1. 10:01
 15/43 A kérdező kommentje:

Mutat mindenre amit szeretne,oda is húz,de nem reagál a kérsésekre pl.kérsz innivalót?tegyek be másik mesét?

Nem rázza a fejét nem bólogat semmi csak mutat és ühm ühm ha kell, még hisztizik is ha nem értem mit akar.

2019. aug. 1. 10:04
 16/43 anonim ***** válasza:
84%
Na például az ilyen gyerekeknek jót tenne a bölcsi.
2019. aug. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
78%
őszintén szólva érthető, ha a gyereked nem érti, mit akarsz, ilyen borzasztó helyesírással, fogalmazással, és íráskészséggel.
2019. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
90%

Amikor mutogat, akkor egyből ugrassz?

Lehet, hogy csak lustaságból nem beszél.

Próbáld "kikényszeríteni", ne foglalkozz a mutogatásra, meg az értelmetlen hangokra.

És orvoshoz is el kellene vinned.

2019. aug. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

Az ilyen otromba emberek véleményére nincs szükségem...ha nem tudsz ötletet adni,akkor ne írj kommentet,mert senki nem kiváncsi az ilyenekre!

Nem az írásomra kérdeztem rá....neked az értelmezéseddel van baj úgy látszik

2019. aug. 1. 13:51
 20/43 anonim ***** válasza:
6%

Az én gyerekem is ilyen volt, halandzsanyelv, mondjuk nála még nem voltak külön szavak a tárgyakra, csak folyamatos halandzsaszöveget mondott.


Rajzol? Én onnan tudtam, hogy kiemelkedően intelligens.


Bólogatni nem szeret, mondjuk én sem nagyon, de a nemnél imádta rázni a fejét, de ezt külön játszottam vele.


Be ne add bölcsibe, már beszélne, de nem képes rá, frusztrálni fogja a bölcsi.


Altatásos hallásvizsgálatot javasoltak gondolom, az bpn is csak 2 helyen van..


Azok alapján, amit leírsz, a gyereked abszolút rendben van, 2,5 éves, a szavakra emlékeztető szótagokat mond, vagy a szavak első második szótagát, ő beszél, csak rémes a kiejtése.


A lányom már 5 éves, folyékonyan beszél, pedig negyedannyit sem tudott, mint a fiad, mondjuk pár hangot még rosszul ejt.


Pont annyit tud, amennyit egy 2,5 évesnek tudnia kell, szerintem ne aggódj, ráadásul a vizsgálattal sem álltok rosszul egyáltalán, semmiről sincs lemaradva.


Helyeselj többet, többet fog ő is, ha pedig ezt teszi, csikizd nagyon meg, az ilyen korú gyerekek erre reagálnak a legjobban, utána folytatni fogja azt, amiért a csikit kapta.


Gondolom nem kezdi csak jövőre az ovit, és ez rendben van így. Járjatok sokat közösségbe és legyél te is ott, hogy tudj segíteni neki konfliktust kezelni, ha nem tud beszélni. Még nem érett rá, és a kudarc elveheti a kedvét és szorongóvá teheti.


Az nagyon jó, hogy magától dumál és az is, hogy a helyes kiejtésre hasonlítanak az általa használt szavak.

2019. aug. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!