Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem helyesel a kisfiam...

Majomtojas kérdése:

Miért nem helyesel a kisfiam decemberbe lesz 3 éves vagy csak tagadna de semmi előfordulhat hogy nem érett még az agya?

Figyelt kérdés

2019. aug. 1. 08:40
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
Végre .....😊köszönöm szépen a hasznos véleményt!sajnos,kevés ilyen ember van mimt te!köszönöm neked....megfofadom amit mondtál🤗
2019. aug. 1. 15:51
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős megkésett beszédfejlesztésű kislánynak sokat segített az óvoda (három évesen és két hónaposan kezdte), és ezzel egyidejűleg logopédussal kezdett beszédindítás. Ha van lehetőségetek akár magánban elvinni logopédushoz, hacsak egyszer-kétszer is, amíg hivatalos segítséget kaptok, legalább ő szakemberként mondana valamit. Egyébként állítólag különféle mozgásos feladatok, pl. hintáztatás, torna, mászókázás fejleszti az idegrendszert, visszahat az idegrendszerre. Próbáljatok minél többet mozogni, táncolni, hintázni, játszótérre menni, ezek vissza fognak hatni az idegrendszerére is.
2019. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Jó ötlet köszi☺csúzdázni szokott,hinta ritkán de azt is futni azt nagyon szeret és mostanában sokat lóg😂
2019. aug. 1. 22:28
 24/43 anonim ***** válasza:
40%
Lehet, hogy csak nincs kedve veled beszélgetni, mert az agyára mész. Azt neked kell tudni, miért? Mondjuk, ha cseszegeted sokat ezek miatt, és nem szállsz le róla, akkor nagyon is érthető.
2019. aug. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 Leveltetu ***** válasza:
79%
Szokott on a gyerekkel beszelgetni, meset olvasni neki, jatszoteren egyutt jatszani, tarsasagba vinni, kissebb-nagyobb gyerekekkel szocializalodni...stb? A gyerek akkor kezd el beszelni amikor ugy erzi, hogy szuksege van ra...viszont amennyiben a szulok nem beszelnek hozza, eselye sincs megtanulni a szavakat es osszefuggesbe hozni azokat a cselekvesekkel, targyakkal stb. Ha a gyerek 3 evesen nem beszel meg az nem jelenti, hogy baj van vele, viszont az holtbiztos, hogy a szulok nagyon keveset foglalkoznak a gyerek fejlodesevel. A rajzfilm es mese nem segit ilyen esetben ugyanis arra csak bamban nez es nem kell tennie semmit erte, hogy ertelmesen megertse mi folyik ott. Az en javaslatom az, hogy minel tobbet beszelgessenek a gyerekkel meg akkor is, ha ugy gondoljak, hogy "hat ugysem erti amit mondok mert nem valaszol ra". A szavakat, fogalmakat stb a szuloktol fogja a leghamarabb megtanulni vagy a bolcsiben, ahol ugyanugy beszelgetnek veluk es tanitjak kulombozo aktivitasok kereten belul.
2019. aug. 5. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

Természetesen foglalkozva van a picivel.....minden nap kimegyünk,(ha jó idő van)a játszótérre,parkba,nagyon sokat beszélek neki!Mondom,hogy utánozza a szavakat amiket mondok,de mintha nem is hallaná....viszon tegnap áttörés volt,mert próbálgatta kimondani,hogy szűrke🙏🏻 igaz"szüede"lett belőle de ennek is örülök!

Azt vettem észre csak akkor szólal meg,ha akar.

2019. aug. 6. 08:16
 27/43 A kérdező kommentje:
Szocializálódással az a gond,hogy nem merik a gyerekeket a játszótéren a közelébe engedni!(Ausztria)mintha leprás lenne pedig ő játszana,látom rajta de nem tudok mit tenni😞
2019. aug. 6. 08:20
 28/43 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam sem beszélt 3 éves koráig, csak annyit tudott mondani, hogy "mem" (=nem). Nagyon sokat beszéltem hozzá, meséltem stb., a hangképzéssel voltak gondjai, érteni sok mindent megértett és kommunikált, csak nem szavakkal. Ami érdekes, a bólogatást és a fejrázást egy piciknek szóló meséből tanulta meg 2 éves kora körül (amúgy ritkán nézett tévét). Előtte nem jutott eszembe, hogy ezt megtanítsam neki, én nem szoktam ezeket csinálni. Esetleg megpróbálhatnád te is, hogy amikor pl. azt mondod, nem, akkor mindig rázod a fejed is.

Ettől függetlenül kelleni fog neki a fejlesztés, beszédindítás.

2019. aug. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

"Szocializálódással az a gond,hogy nem merik a gyerekeket a játszótéren a közelébe engedni!(Ausztria)mintha leprás lenne"


És ennek mi az oka? Annyira furcsán öltözteted??? Mert ilyenröl még nem hallottam, pedig én is nyugaton élek.

2019. aug. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:
Nem hinném,hogy fúrcsán lenne öltöztetve😂egyszerűen elveszik a gyereket ha oda megy a fiamhoz🙄ha kisebb picit a másik persze.
2019. aug. 6. 14:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!