Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » El lehet mismásolni egy...

El lehet mismásolni egy "gyenge" autizmust?

Figyelt kérdés

Vagy kiderül mindenképpen alsóban, akkor is, ha speckósabb a suli? Szerintetek?

8 éves fiú, most lesz elsős. A szülők nem ismerik el, hogy baj van. Pedig látszik sajnos..

Ismerős fia is a spektrum szélén volt, de a suliban egyre rosszabb lett az állapota...


A kérdésem:"megúszhatja", vagy mindenképpen súlyosbodik, és bizottság elé kerül?


2019. aug. 14. 21:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%
Ha te látod rajta, akkor más is fogja.
2019. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
10%
Te honnan tudod, hogy autista?
2019. aug. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Tanultam róla, felismerem. De nem ez volt a kérdés.
2019. aug. 14. 21:48
 4/23 anonim ***** válasza:
60%

Fél népesség autista lenne, ha mindenki az lenne, akiről itt írják.

Ha gond lesz az iskolában, majd az iskola intézkedik. (Nem feltétlenül lesz rosszabb, az iskolában több a szervezettség, rend, mint az oviban.)

2019. aug. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%

Én leéltem majdnem a fél életemet úgy, hogy még én se tudtam magamról, úgyhogy... ;)

Egyébként lányom is autista, "súlyosabb", mint én, de ha rajtam múlik, nem lesz kódja.

Nem aids ez, hogy bárkinek is tudnia kelljen. Nincs szükségünk különleges bánásmódra. Nyilván ha súlyosabb lenne, ha pl: értelmi fogyaték társulna hozzá, nem így vélekednék.

A szükséges fejlesztést így is megkapja.

2019. aug. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
34%
Foglalkozz a saját gyerekeddel.
2019. aug. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%
Ha 8 évesen lesz elsős, akkor hidd el, már volt bizottság előtt. Lehet a szülők csak veled nem akarnak erről beszélni.
2019. aug. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem pont semmi közöd hozzá.


Ha gond van, a suli jelzi a szülők felé, és ha nincs változás, akkor az illetékes szerv felé is.


Amúgy megúszható. Egy okos, intelligens gyerek, magasan funkcionáló autista megtanul kompenzálni.

2019. aug. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Nem volt bizottság előtt. Csak alapozó tornára jár, a szülők ettől várják a csodát. Amúgy mindenki tudja, hogy baj van a gyerekkel, de nem viszik direkt sehova, hogy ne legyen papírja róla.

Félek, hogy nagy törés lesz a diagnózis.

Főleg, hogy apukának csak kirakatgyerekre van szüksége, akit mutogatni lehet.


Szóval megúszhatja, ha már a szülők azt akarják?

2019. aug. 15. 12:05
 10/23 A kérdező kommentje:
Hogy értsétek: "normális vagy, ha belepusztulsz is" típusú szülei vannak.
2019. aug. 15. 12:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!