Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » El lehet mismásolni egy...

El lehet mismásolni egy "gyenge" autizmust?

Figyelt kérdés

Vagy kiderül mindenképpen alsóban, akkor is, ha speckósabb a suli? Szerintetek?

8 éves fiú, most lesz elsős. A szülők nem ismerik el, hogy baj van. Pedig látszik sajnos..

Ismerős fia is a spektrum szélén volt, de a suliban egyre rosszabb lett az állapota...


A kérdésem:"megúszhatja", vagy mindenképpen súlyosbodik, és bizottság elé kerül?


2019. aug. 14. 21:21
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

20-as, ez a ritka kivétel. Nagyon sok családot ismerek, enyhe autizmussal, ahol a gyereket integrálhatónak titulálta a bizottság. Ennek ellenére mind vagy speciális iskolában vagy magántanulóként végezte. Az átlag pedagógus halálra rémül tőle, és a legkisebb konfliktusnál azonnal behívatja a szülőt, hogy ő nem gyógypedagógus, és inkább vigye el a gyereket máshova.

10-ből 10 családnál ezt tapasztaltam.

Én személy szerint egyetlen pedagógusban sem bízok, mind azzal jönnek, hogy alul vannak fizetve, nem fognak speciális gyerekkel kínlódni.

2019. szept. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
A gyógypedagógusunk is hasonló tapasztalatról számolt be, azt mondta, ritka az ilyen suli, ahol a pedagógusok nyitottan fogadják az ilyen tanulókat. Hozzátartozik, hogy itt kevés a gyerek, van kapacitás és idő foglalkozni a speciálisabb gyerekekkel, ráadásul főleg az auti gyerekeknek annál jobb a környezet, minél kisebb a tömeg. Szóval megint csak azt mondom, tudom, hogy nem általános ez az eset és nagy szerencsénk van, de azért a 10/10-es arányt túlzónak találom, valamint pont nem a vidéki sulikra kellene ilyen általánosításokat mondani, mert például a mi esetünkben pont jól jött, hogy pici, falusi iskola révén kevés a gyerek.
2019. szept. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Az én fiam enyhe fokban autista, de akkor is vannak fura dolgai,nem lehet el mismásolni, soha nem is próbáltuk. Elfogadtuk a tényt, bármilyen nehéz volt.

Viszont ismerek olyan szülőket, akik erre képtelenek, a kisgyerekről lerí, hogy baj van, de mégsem hajlandóak tudomásul venni. Szenvedés nekik az iskola, a kisgyereknek is, meg a környezetének is, mert dührohamai vannak és olyankor ordít, üt, vág mindenkit, aki az útjába kerül (köztük szegény lányomat és a barátnőit is, akiknek az volt a "bűne", hogy pont az udvaron álltak). Rengeteg beírása van már és többször kérték a szülőket, hogy vigyék a bizottsághoz, mert kell rá a diagnózis, mégsem történik előrelépés.

2019. szept. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!