Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy magyarázzam meg a 9 éves...

Hogy magyarázzam meg a 9 éves fiamnak, hogy mik a jogai?

Figyelt kérdés

Úgy, hogy meg is értse? Nincs valakinek valami jó tanmeséje? Nagyon csúnyán beszél, veszekszik, verekszik, semmilyen kérést nem teljesít (pl: indulnánk haza a táborból:állj fel a földről, pakold össze a cuccod, stb.) Egész hazaúton veszekedett az autóban a 11 éves testvérével, verekedett, majd' balesetet okozott, hogy folyamatosan hátra kellett figyelnem. Itthon megkértem, hogy legyenek csendben 20 percig, hadd tudjak aludni. Egyáltalán nem érdekelte, hogy többször szóltam, elmagyaráztam, hogy nagyon fáradt vagyok (pedig miattuk keltem 5kor,hogy legyen friss ebéd, aranygaluska, amit kértek). Elkeserít, hogy ennyire nem figyeli amit szépen kérek. Miközben aludni próbáltam, ugyancsak veszekedett a testvérével, amikor rászóltam, azzal jött, hogy neki jogai vannak. Letiltottam a tabletet, amíg nem hagyja abba a veszekedést, kiabálást. Erre is folyamatosan az ő jogaival jött.


Hogy lehet, hogy nem érzi egy gyerek, hogy nem egyedül van, és tekintettel kell lennie másokra is? Pláne, akiket szeret és akik szeretik? Bármit mondok neki, nem segít, ordítja, hogy nem csak a felnőtteknek vannak jogai. Ez nem normális... Mit mondjak neki, hogy tényleg MEGÉRTSE, hogy másokra is tekintettel kell lenni együttélésnél?? Pofont lekenni nem tudok, mert már most erősebb mint én.


2019. aug. 25. 16:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
99%

Megkérném, hogy sorolja fel a jogait.

Aztán rátérnénk a kötelességeire.

2019. aug. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Apuka hol van? Atyai tarko fogás kell ide. Határozottan ekkapni a tarkojat, majd leultetni, el magyarázni, hogy nem úgy mennék a dolgok, ahogyan ő elképzeli, meg kérdezni tőle miért viselkedik így, mi az ami bantja, és egy időre, lehetőleg sok időre elvenni tőle a kütyüket.
2019. aug. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Hát ennyire ne szolgáld ki, az biztos. Ha aranygaluskát akar, segítsen elkészíteni...
2019. aug. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%

Interneten sok új dologról hall a gyerek, első körben ha megint a jogaival jön, kérdezd meg tőle, tudja-e, mit jelent maga a szó, hogy jog.

Utána ahogy előttem írták, kérdezd meg tőle mik a jogai, majd tudatsd vele hogy a jog és a kötelezettség kéz a kézben jár.


Ez a viselkedés nem hiszem hogy egyik napról a másikra alakult ki.


Van egy nagyon jó könyv, a címe:

Füzesi Zsuzsa - Beszélgetőkönyv


Néha amikor kölykökkoromban rossz fát tettem a tűzre, anyukámmal később mindig elővettük ezt a könyvet és elolvastuk.

Én úgy gondolom ez a könyv nagyon jó hatással volt rám, és a mostani énemre.

Párom keresztlányának is megvettem már ezt a könyvet, bár ő csak néha hisztis.

Játszva tanul a gyerek illemet, felelősséget és helyes magatartásformát.

2019. aug. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
98%
Hát én nem a jogait magyarázgatnám neki, hanem a kötelességeit. Mondjuk. De ha mindenáron a jogaival akarod kezdeni magyarázd el neki, hogy joga van hallgatni.
2019. aug. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%

Mondd meg neki, hogy csak akkor lehetnek jogai, ha a kötelessegeit megcsinálta. Amig csak követel és nem ad semmit, te sem adod meg, amit akar. Egyébként örüljön, hogy aranygaluskát kapott.

A tabletet pedig nem joga van használni, hanem ha megengeded neki, használhatja, ha nem, akkor talál más elfoglaltságot.

Ja és apukával elbeszélgetnék, hogy kellene egy kis segítség.

2019. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
58%
Imadtam a beszelgeto konyvet en is, bar szerintem a kerdezo gyereke mar nagy hozza! Lehet a szigor mar inkabb ront a helyzeten... ultesd le mond el neki a kotelezetsegeit, en utan inkabb megprobalnam valamivel motivalni, esetleg jutalom tabla, ahol lehet minusz pontokat is kapni... vagy valami ilyesmi! Aztan lehet tok kapufa az otletem, Te ismered a gyerekeid, hogy ilyenben benne lennenek.e!:)
2019. aug. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
98%
Eloszor neked kellene megerteni, hogy amiről írsz, az nem a gyerek jogai, hanem kötelességei kategória
2019. aug. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
99%
Egyszer ülj le vele beszélni, és mondd el, hogy joga van ahhoz, hogy olyan ételt kapjon, ami életben és egészségesen tartja, tehát mostantól fogva zéró nasi, lesz minden nap főzelék meg saláta, viszont joga van nem megenni. Joga van ahhoz, hogy fedél legyen a feje felett, legyen fekhelye, ruhái. Úgyhogy húzzon be a szobájába. Joga van a szellemi fejlődéshez, úgyhogy tablet, laptop helyett napi legalább egy óra olvasás. Joga van ahhoz, hogy ne bántalmazzák, úgyhogy nem vágod szájba, de ne várja el, hogy körülugráld, amíg bunkón viselkedik. Joga van a tisztálkodáshoz, úgyhogy extra hisztiért extra soron kívüli hideg zuhanyt kap. Egy ideig nagyon komolyan vegyél vissza a kiszolgálásából, mert egy teljes mértékben elkényeztetett és körülugrált gyerek képe rajzolódott ki.
2019. aug. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Keresd fel az iskola pszichológust! Fog neked és a fiadnak is segíteni, jó tanácsot adni. Az, hogy a fiad így viselkedik, sajnos a te hibád. Neked kell első körben változtatni a kommunikációdon, nevelési elveiden.
2019. aug. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!