Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Félek, hogy harmadik gyermekem...

Félek, hogy harmadik gyermekemet nem fogom tudni annyira szeretni, mint az első kettőt. Érzett más is hasonlóan? HOgy alakult a kapcsolatotok a gyermeketekkel?

Figyelt kérdés

Az első gyermekemmel is nagyon szoros a kapcsolatunk, de a kislányommal úgy érzem, mindet megkaptam, amit egy anya a gyermeke által kaphat: elmondhatatlan szeretetet érzek iránta, kedvességével, őszinte szeretetével nagyon boldog szülővé tesz. A nagyfiam nyilván nem olyan bújós már, de hasonlóan nagy szeretet önt el iránta, ha rágondolok. Míg a második terhességem alatt nem voltak hasonló kétségeim, most bizonytalan vagyok, hogy képes leszek-e hasonló szeretetre a harmadik gyermekem iránt is. Az eszem azt mondja, nyilvánvalóan, de a szívem még nem súg semmit (12 hetes vagyok).


Más is érzett hasonlóan? Őrültség vagy valahol természetes érzések ezek?


2018. dec. 30. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kell némi idő, míg ugyanúgy az életed része lesz, mint a testvérei. Jövő ilyenkor már biztosan nem lesz ilyen problémád.
2018. dec. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem természetes, hogy ilyesmi eszedbe jut, főleg ha ilyen jó a kapcsolatod a gyerekeiddel, hisz félsz attól, hogy mégegyszer esetleg nem sikerül ugyanez. Viszont pont emiatt nem kellene aggódnod. Most még fura és elképzelhetetlen, hogy mit hoz a jövő, mert nagyon boldog vagy a jelenben is, de én úgy gondolom, hogy ahol ilyen jó a kapcsolat a szülő-gyerek közt ahogy leírod, ott se a szülő-3. gyerek közt nem lesz gond, se a tesókkal nem lesz probléma.

Majd kialakul ez szépen. 1 év múlva pedig nevetni fogsz a kérdéseden.

2018. dec. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem 2 tündéri, imádnivaló kislányom mellé tavaly megszületett a 3. kislányom. Ő egy ajándék, csodálatos érzés volt újra átélni, ölelni, szeretgetni az újszülött pihepuha illatos kis gombóckámat, látni, ahogy fejlődik, növekszik. Most 1 éves, a lányok imádják, felváltva kényeztetik, játszanak vele. Nekünk így teljes a családunk. Ha 10 évvel fiatalabb lennék, simán vállalnék negyediket is, mert olyan erőt, szeretetet adnak a sok munka mellett, amit nem lehet megfogalmazni, csak átérezni.
2018. dec. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!