Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyereket normalsi...

Autista gyereket normalsi dolog egesz nyari szunetre a nagymamahoz videkre kuldeni mert a szulo elfardt pihenni akar?

Figyelt kérdés
2019. okt. 7. 15:05
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Ha a gyerek szívesen megy, a nagyi meg szívesen fogadja. akkor semmi rosszat nem látok benne.
2019. okt. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Az unokaöcsém is autista. Fel se tűnik neki, ha nem a szüleivel van.

Két hétig volt nálam, hogy a szülei kicsit tudjanak pihenni. Ez a két hét nagyon kemény volt számomra. Le a kalappal minden szülő előtt, akiknek autista gyereket kell nevelnie/gondoznia.

Ha a nagyszülő szívesen vállalja a gyereket egész nyárra, akkor szerintem nincs ezzel probléma. Persze, csak akkor, ha a gyereknek is jó.

2019. okt. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Úgy gondolom mint a többiek. Nem sajnálnám a pihenést a szülőtől gondolom van épp elég gondja
2019. okt. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Neked nincs más dolgod mint mások felett ítélkezni? Próbáld ki az életüket!
2019. okt. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
utolso ..nem itelkeztem csak egy kerdes volt . bar valoban nem megfelelo volt a normalis szo ...csak mondjuk nekem 3 honap sok lenne meg ha idokozonkent oda is adnam oket
2019. okt. 8. 21:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kisfiam Asperger-szindrómás ,őrült magas iq ,de nagyon öntudatos ,erőszakos,imádom szeretem ő a mindenem.De mi is levittük a nagyihoz két hétre.Akkor teljesen felforgatom a lakást ekkor történik meg nálunk a tavaszi nagytakarítás.
2019. okt. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Szintén aspergeres 7 éves fiam van és a nyár nagy részét a nagyszülőknél töltötte. Nem folyamatosan, hanem mondjuk 4-5 napot ott töltött aztán 2-t itthon, meg közben volt egy 1 hetes nyaralás, akkor velünk volt. A nagyszülők szívesen vannak vele, nyugdíjasok, ráérnek, a gyerek pedig jól érzi ott magát. Mi meg sok itthoni munkát el tudtunk addig végezni, amit akkor nem lehet, ha itthon van, mert kiborul tőle, ha nem tud segíteni. És igen, pihentünk is, kikapcsolódtunk, kettesben voltunk. Így ebben a formában nekem én nem találok ebben kivetnivalót.
2019. okt. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem nem normális. Amikor végre együtt lehetnének akkor lepasszolják. Lehet lepontozni. Autista gyerekem van, soha nem passzolnám le sehova hónapokra. Mondjuk enyém anyás, nem is menne, nem viselné jól. Ezek a szülők adják majd be otthonba mert elfáradtak? Ezek keresnek eleve olyan iskolát ami bentlakásos és csak 2 napig kell elviselni a gyereket? Jó mondjuk az enyém nem vészes eset, könnyen kezelhető, nem dührohamos de megdöbbentő hogy aspergeres gyereket is lepasszol valaki. Remélhetőleg tényleg szeret menni szegényke és nem csak a szülő magyarázza bele de érdekes mert pont az aspergeresek azok az autik akik szociális téren nagyon nem okék és nem mennének ők sehova ha nem muszáj.

Egy ismerősömnek súlyos értelmi fogyatékos gyereke van, csak fekszik egyhelyben szegény, de nem passzolják le senkinek pedig egy egészséges gyerekkel pluszban ők is fáradtak.

2019. okt. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 8-as!

Eléggé félremagyarázod a dolgokat. Itt nem "lepasszolásról" van szó, és a nagyszülőkkel töltött időt nem igazán lehet egy lapon említeni egy bentlakásos iskolával. Én voltam a 7-es hozzászóló, az aspergeres gyerekemnek valóban vannak gondjai a szocializációval, de ez nem a családtagokra vonatkozik. Márpedig a nagyszülők nálunk családtagok, születése óta nagyon sokat vannak a gyerekkel. Ő az egyetlen unokájuk és imádják, ahogy a gyerek is imádja őket. 4 éves koráig nem aludt náluk, mert ő is nagyon anyás volt, lefekvéskor minket igényelt, később viszont ő könyörgött, hogy ott maradhasson éjszakára, és ennek a nagyszülők is nagyon örültek. Nem csak nyáron lehetünk együtt a gyerekkel, ugyanis az oviból elhoztuk délben, most már sulis, de ott sem marad sokkal tovább. Szóval ha neki is jó, nekik is jó, és teljesen mellesleg mi is kettesben lehetünk ilyenkor, nem igazán értem, hogy mi ezzel a gond. Ha nem így lenne, ha nem érnének rá a nagyszülők, vagy épp a fiam nem szívesen lenne náluk, akkor természetesen nem "passzolnánk le", de ha már így alakult, miért ne örülhetnénk kicsit a kettesben eltöltött időnek, a pihenésnek, vagy épp annak, hogy nyugodtan elvégezhetjük a nagytakarítást?

2019. okt. 19. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!