Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van egy autista gyermekem....

Van egy autista gyermekem. Szeretném otthonba adni, mi ennek a rendje?

Figyelt kérdés

A védőnő és a családsegítő szolgálat a következő héten fogad bennünket. Gondolom ők majd a papírmunkában segítenek-már ha van ilyen.

6 éves a gyerek, eddig óvodáról óvodára jártunk vele.

De így is állandó problémák vannak, naponta ugrasztanak, hogy nem tudnak vele mit csinálni. Sajnos nincs segitségünk és nekem vissza kellett menni dolgozni, meg bevallom már szerettem is volna. Úgy érzem eddig bírtuk, segítségre van szükségünk és állandóra.

Nincs iskola, a környezetben ahová el tudnánk hordani. Bármennyit agyalunk nincs más megoldás.

Nem baj ha fizetni kell érte, akkor inkább éjjel nappal dolgozom ha kell.

Milyen lépéseket kell tennünk? Számít ilyen esetben ez egyáltalán?



2019. okt. 17. 11:00
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
59%
Óvónőként 2 olyan súlyos autista gyermekhez volt szerencsém, akihez azakember kellett. Ők nem beszéltek, nem voltak szobatiszták 5-6 évesen sem, tényleg durva esetek voltak. Mindkettőnek úgy volt egy felnőtt kísérője, mint Mary Poppins. Ott lakott a családdal, ő vitte a gyerkőcöt oviba, suliba, ott ült mellette akkor is. Ő főzte a speckó kaját, ő is ment velük nyaralni. Gyakorlatilag családtag lett, csak kapott érte fizetést is. Ha ennyire súlyosan beteg lenne valamelyik gyermekünk, biztosan így csinálnám én is.
2019. okt. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
64%
Úgy nem tudod megoldani, ahogy az Első írja? Annyi sok rosszat hallani az ilyen bentlakásos helyekről, én félnék beadni...
2019. okt. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
67%

Milyen otthonba szeretnéd tenni? Olyasmi mint egy bentlakásos iskola? Hétvégén, szünetekben, ünnepekkor hazavinnétek, vagy teljesen le is mondanátok róla?

Mennyire autista? Eltudja mondani ha ott bántják, vagy nem érzi jól magát?

A szívem is összeszorul a kérdés olvasásától. Biztos nagyon nehéz lehet, de azt a pénzt ha egy dadusra költenéd, aki tud segíteni, mikor dolgoz, az nem lenne jobb megoldás?

2019. okt. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
56%
A lakóhely szerint illetékes gyámügyön lehet lemondani a szülői felügyeletei jogról. Tartási kötelezettséged marad, havonta kell fizetni a gyermek után, aki nagy valószínűséggel nevelőszülőkhöz kerül. Tapasztalatból beszélek, kérdezz nyugodtan.
2019. okt. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
91%

Lehet bentlakásos iskolába is adni, hétvégére pedig hazaviszed, általában a speciális iskolákban van ilyen lehetőség.

Milyen az állapota? Beszél?

Eddig normál ovikba integrálták be?

2019. okt. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
33%
6 éves, még csak 6. Pontozz le, de hamar feladtad.
2019. okt. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó neked is van autista gyereked? Mert nekem nincs így nem török pálcát felette.
2019. okt. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
83%
#6os akkor most fogadj örökbe egy autista gyereket és nézzük meg meddig bírod. Szerintem nem hogy 6 évig, 6 hétig sem.
2019. okt. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
52%
Nekem halistennek egészségesek de unokatesóm gyereke sajnos autista es eleg interaktív kb egesz nap ugrál bezsel es sokszor bant meg másokat , nem nagyon tudok a betegségről de ha megdöglenek sem mondanék le rola ha isten ugy anda hogy beteg legyen , mindne tiszteletem a szülőké akik nevelnek ilyen gyer3keket,de sz3rintem kérdező keress mas megoldást , azt a gyereket rajtad kivul senki nem fogja szeretni ahogy kell ,nem tehet rola hogy beteg
2019. okt. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
91%

Én megértem, van ismerősöm, akinek autista a gyereke. Teljesen kivannak idegileg, a ház egy romhalmaz, mindent tönkretesz. Sehova nem tudnak menni tőle, a házasságuk romokban, a másik gyerek el van hanyagolva.

Én őszintén nem is értem, miért nem adják intézetbe. De szerintem nem olyan egyszerű azért ez, a magyar állam annyira nem veszi ki a részét a beteg emberek gondozásából, szóval szerintem ne nagyon reménykedj, hogy beveszik bárhova.

2019. okt. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!