Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek

A kérdés

4 éves lesz a fiam és nem úgy beszél mint kénne . Aggódjak? Többi lent

4 éves lesz a fiam Januárban. Ovis már beszéde óvónő szerint elvan maradva társaikhoz képest . Hozzá teszem apuka angol így itthon vegyesen beszélünk neki . De megérteti magát az hogy néha igen helyet azt mondja aha stb ezek ilyen nagy gondok? De szólunk neki hogy igent mondjon. Mért van az hogy rögtön már szólnak 2 hónap utáni ovoda járás után hogy jaj nem beszél a gyerek úgy mint a többi sose értem ezt . Nem mindenki egyforma .

okt. 25. 05:57  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Nem mindenki egyforma...ez igaz,de ha az én 4 éves gyerekem nem beszélne jól,én aggódnék.Az én gyerekem 2 éves korában szépen beszélt.

A válasz 38%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/15Időpont okt. 25. 06:33 Privát üzenet

A kétnyelvû gyerekek lassabban fejlôdnek beszéd szempontjából, olvass utána.

[link]

Az óvónônek pedig mondd meg, hogy ô meg a szakirodalom olvasásában van lemaradva....

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/15Időpont okt. 25. 06:42 Privát üzenet
#1 neked is kétnyelvû?

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/15Időpont okt. 25. 06:43 Privát üzenet

Semmi baj, valamilyen szinten természetes is, így, hogy 2 nyelvet kellett megtanulnia. Nincs még elkésve semmiről.

DE te is figyelhetnél a helyes beszédre, mert amit itt leírtál, tele van hibával. Ne a "mért"-ezésre tanítsd szegényt.

A válasz 90%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/15Időpont okt. 25. 06:53 Privát üzenet
A két nyelv nem zárja ki azt hogy 4 évesen szépen beszéljen!Nem akarok és nem is fogok vitatkozni!

A válasz 21%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/15Időpont okt. 25. 08:10 Privát üzenet
Az "aha" nem beszédhiba, hanem nevelési... Nem tudja, hogy hol, hogy illik. Gondolom sose tanítottátok olyan hívságokra sem, mint kérem, köszönöm...

A válasz 30%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/15Időpont okt. 25. 08:30 Privát üzenet

Olvass neki minden este mesét. Rengeteg új szót fog tanulni belőle.

Egyik rokon gyerekkel ezt csinálják a szülei, hihetetlenül választékosan beszél. Csak úgy ragadnak rá a szavak.

Persze nehezebb dolgotok van az angol miatt, de ki fog alakulni.

Az aházást gondolom tőled tanulta, te is próbálj meg ezekre figyelni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/15Időpont okt. 25. 09:07 Privát üzenet

Az "aha" dolognak semmi köze a két nyelvűséghez!

Az oviban tudják h 2 nyelvű?

Egyébként én biztos,ami tuti elvinném egy szakemberhez, és,a tőle kapott eredményt bevinném az oviba.

Így ha gond van idejében kiderül, ha nincs akkor megértethető az óvónővel

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/15Időpont okt. 25. 09:30 Privát üzenet
Én is két nyelvű gyerek voltam. Tökéletesen beszéltem s váltottam a két nyelv között otthon a szüleimmel. Aztán kevertem mert végül mindkettő megtanulta a másik nyelvét. Ha apukám családjához mentünk lengyelre váltottam itthon csak a magyar. Ez nem a nyelv miatt van. 4evesen tudnia kell folyamatosan beszélni. Ne sértődj meg, vidd el egy fejlesztő hoz nézze meg. A kérdést is már úgy írtad ki, hogy megmagyaraztad, hogy az óvónő kvázi hulye. Nem valami bölcs hozzáállás. Ő a te gyereked, ha nem viszed sehova az ovononek mindegy, az ő gyereke szépen beszél. Ez a ti érdekeltek!

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/15Időpont okt. 25. 09:35 Privát üzenet
Ha már az ovónő szól, nem kéne elgondolkodni? Nem hinném h az a baj h igen helyett azt mondja aha.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/15Időpont okt. 25. 16:03 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van akinek a gyereke 2.5eves mult es nem nagyon beszel meg csak szavakat mond? Mindenki azt mondja ne aggodjak De konnyu azt mondani Tanacsokat varok, ha valakivel efy cipoben jarunk
22 hónapos kislány nem beszél, aggódjak?
14,5 hónapos fiam nem beszél és nem mutat semmire. Aggódjak?
3 év 3 hónaposan nem beszél? Aggódjak?
Aggódjak, hogy 23hós fiam még nem beszél?
Miket mond és mennyit beszél 22 hós gyermeketek? Aggódjak vagy ráérek még?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Problémás gyerekek rovatból

ArgumCity 728

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!