Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves lesz a fiam és nem úgy...

4 éves lesz a fiam és nem úgy beszél mint kénne . Aggódjak? Többi lent

Figyelt kérdés
4 éves lesz a fiam Januárban. Ovis már beszéde óvónő szerint elvan maradva társaikhoz képest . Hozzá teszem apuka angol így itthon vegyesen beszélünk neki . De megérteti magát az hogy néha igen helyet azt mondja aha stb ezek ilyen nagy gondok? De szólunk neki hogy igent mondjon. Mért van az hogy rögtön már szólnak 2 hónap utáni ovoda járás után hogy jaj nem beszél a gyerek úgy mint a többi sose értem ezt . Nem mindenki egyforma .
2019. okt. 25. 05:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
37%

Ha nem azt a választ kapod amit hallani szeretnél le kell pontozni?

Azért mondja a gyereked,hogy aha,igen helyett mert ilyen ostoba anyja van! Na csá

2019. okt. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ostoba csak te lehetsz 😁
2019. okt. 25. 18:49
 13/15 anonim ***** válasza:
63%

Persze, hogy nem mindenki egyforma. Pl. vannak köztünk értelmi sérült emberek, agodalmaskodók, felelőtlenek, kövérek, soványak...

Az óvónő valami problémát lát a gyerek beszédével, valószínűleg nem csak azt, hogy az igen helyett azt mondja "aha".

Talán meg kellene kérdezni részletesebben, mi miatt aggódik, és ehhez képest lépni valamit. Lehet, hogy elég a rendszeres meseolvasás-beszélgetés, lehet, hogy egy hallásvizsgálat is indokolt volna, lehet, hogy annyira szűk a gyerek szókincse és olyan sok nyelvtani hibákkal beszél, ami már beszédfogyatékosság szintű elmaradás és intenzív terápiát igényel. Ettől a kétnyelvűség sem véd meg, sőt ha egy gyereknek van ilyen problémája, jócskán súlyosbítja is a helyzetet. Ráadásul sokáig nem is veszik komolyan, hiszen kétnyelvű, nyilván azért fejlődik lassabban...

2019. okt. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy mostanában a telefonok átírják a szavakat amit írsz és ezért néha zagyva lesz a szöveg, de azért vesszőt, meg pontot tehetnél. Nem csoda ha a gyermeked sem tud úgy beszélni ahogy kellene.

Amúgy nem olyan nagy baj, de foglalkozz vele. Olvass neki sokat, kevesebbet nézzen tévét, ha néz egyáltalán. Taníts neki olyan szavakat amiket még nem ismer. És te is beszélj szépen vele, ne legyen aha meg az miatt, meg mái napig meg ilyenek.

2019. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha neked úgy könnyebb...legyek én az ostoba😁

Mivel 2nyelvű gyerek voltam és ezáltal a 3.nyelvet is könnyen megtanultam, a gyerekeim 1-1,5evesen szépen tisztán beszélték a család mindkét nyelvét biztosra veszem, hogy velem van a baj. Sőt! Az is biztos, hogy az óvónő is ostoba. Te okos vagy, szépen tisztán beszéled az anyanyelved, a férjedét is....csak hát a gyerek nem 4évesen. Dugd a fejed a homokba, csak akkor ne kérj itt segítséget ha már a kérdésben is megadod a választ, miszerint nincs itt semmi gond!

Na látod? Az ostobaság itt kezdődik!😘

2019. okt. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!