Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 10 éves gyerekem nem akar...

10 éves gyerekem nem akar egyedül a szabályában aludni, sajnos 9 éves koráig velünk aludt egy szobában, mert szobás házban éltünk, meddig várják, meddig normális ez?

Figyelt kérdés
2019. dec. 27. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Szabályban nehéz is. Szoba nélküli ház is van?
2019. dec. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elnézést nem is vettem eszre ,javított a telefonom....
2019. dec. 27. 21:51
 3/13 A kérdező kommentje:
Tehát a kérdés újra,10 éves gyerekem nem akar egyedül a szobålyåban aludni , sajnos 9 -ėves koråig velünk aludt mert 1 szoba volt a -hazunkban meddig várják, meddig normalis ez?
2019. dec. 27. 21:54
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Pl.majd megszokja, nem értem mit kell ennyire görcsösen leválasztani, ha eddig 9 évig így volt. (értem én, hogy anyunak-apunak biztos kényelmetlen, meg ugye eddig lehetőség sem volt külön aludni, de azért van itt egy gyerek is a történetben)

Menj vele te a szobájába, aztán kész. Majdcsak leszokik.

2019. dec. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igyekszem helyesen írni de most pont nincs kedvem ezen rágódni amikor összevesztem a gyerekkel ..pont le sz.... rom mit irok helyesen,,,,, nem nékünk kényelmes hisz ha akarunk külön megyünk mi,,,,csak azt sem szeretném ha 15 evésen meg ezzel küzdenénk, hogy úgy megszokja hogy nem lehet pld táborba sem küldeni vagy később koliba
2019. dec. 27. 22:08
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
Mit kel ezen görcsölni?
2019. dec. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Megszokta, hogy nem egyedül alszik, furcsa neki, talán fél is egyedül, idő kell neki.

Mi is egyszobás lakásban éltünk (2 nővéremmel és anyukámmal), 14 éves voltam mikor lett külön szobám, hatalmas, emeletes házba költöztünk, gondolhatod.... :) Addig minden vágyam az volt, hogy külön szobám legyen, akkor viszont annyira rosszul éreztem magam egyedül, hogy azon kaptam magam, szinte be sem járok a szobámba csak tanulni, még aludni is a nappaliban szoktam. Aztán szép lassan a tesóm és anyukám is a nappaliban aludt :D

Már 30 éves vagyok, férjnél, gyerekekkel, de utálok egyedül aludni egy szobában (még a kórházban is örültem, amikor hoztak szobatársat :D), és a gyerekek is szeretnek a mi szobánkban aludni, esetleg a mi ágyunkban.


Majd alakul, ne aggódj, de lehet sosem lesz olyan aki szeret egyedül aludni.

2019. dec. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Tegyetek a szobába valamai halvány, éjjeli fényt, hogy ne féljen a sötétben egyedül.

Ha az megnyugtatja maradjon nyitva a szoba ajtaja.

Ha kell szóljon valami halk nyugtató zene.

Mint a kicsiknél, eleinte menj be vele amíg lefekszik, beszélgessetek kicsit, és úgy hagyd ott.

2019. dec. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ohh,hidd el 15 évesen kelleni fog neki egy kis privát szféra :D
2019. dec. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
85%

Szintén 10 éves gyerekem kb 7 éves kora óta hajlandó egyedül aludni. Szintén szoktatás miatt (bonyolult, de anyámmal, aztán anyósommal aludt egy szobában), időre volt szükség.

Éjjeli fény, halk zene, telefon. Már csak telefonozás van alvás előtt, megnéz 2-3 YouTube videót, elálmosodik, és alszik.

Hagyj neki időt, nem fog 15 éves koráig húzódni.

2019. dec. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!