Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » B-komplexet javasoltak a...

B-komplexet javasoltak a gyermekünknek, mert szétszórt, néha erőszakos, figyelmetlen stb. Mennyire hatékony?

Figyelt kérdés

Elvittük szakemberhez, azt mondta, hogy a vitaminok hiánya okozza a fent le irt dolgokat.

Igaz, nagyon sok mindent nem eszik meg és lehet, hogy ez okozza minden tünetet v. legalább is közrejátszik?


2020. jan. 7. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokmindent kipróbáltam, tiszta placebo az egész.


Gyermekem kapott már halolajat, vasat, magnéziumot, mutlivitamint, c vitamint, marslakócskákat, d vitamint, volt laktózmentes diétán 2 hónapig, cukormentesen 2 hétig, gluténmentesen mèg nem volt.


Nálunk egyáltalán semmit sem használt, sosem tették szóvá intézményben a változást, illetve egyszer igen, azt hazudtam, hogy nem kap cukrot, akkor aztán dicsérték agyba főbe. Sosem mondtam el, hogy hazudtam, de a véleményem meglett, hozzáállás kérdése a gyerek viselkedése.


Jelenleg D vitamint kap, B vitamin komplexet és vasat, de csak mert ezekből maradt még és a 4 ezres készítményeket nem akarom kidobni.


A halolajat, a hal rágótablettát ki kellett dobni, én sem tudtam megenni, a gyereket is le kellett fogni hozzá.


Nálunk most fognak figyelemzavart újravizsgálni, 5 éves, szintén nagyon rossz evő, 13 fajta ételt eszik meg, de tegnap életében előszőr magától megevett pàr jégsalátalevelet..


Hamarosan vérképet is csináltatok nála, ez még sosem volt, csak babakorában.


Hatalmas nagy kamunak tartom a vitamin/étrend fontosságát, szerintem túl van értékelve legtöbbször, elenyésző esetekben hasznos csak, mittudomén a népesség 0,05 százalékának lehet hasznos.


Gyermekem semmit sem eszik, amiben van cink, a körme/haja mégis kifogástalan, az enyémen pedig ott vannak a fehér foltok, pedig mindent változatosan eszek.

2020. jan. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekünk használt a halolaj és a D-vitamin, az immunrendszere szuper erős lett ezektől, ami szerintem kihat a viselkedésre is. Magnéziumot is szoktam néha adni neki, mert látom, hogy az étrendjében nincs elég.

B-vitaminokat mostanában kezdtem adni neki, biztos ami biztos alapon, de ettől még nem vettem észre változást. Azt olvastam, hogy amíg az étrendje nincs rendben, és napi szinten eszik olyan ételeket, amikre érzékeny vagy nem tudja rendesen megemészteni, addig a vitaminpótlás (bár hasznos lehet) nem oldja meg a vitaminhiányt, mert nem biztos, hogy megfelelően tud hasznosulni.

A cukor és a finomított szénhidrátok nálunk észrevehetően felerősítik a problémákat, gyakrabban dühöng, rossz a kedve, vagy éppen felpörög és nem lehet vele bírni.

A válogatósság és a viselkedési problémák erősen összefüggenek, kb. minden autista és ADHD-s gyerekre jellemző. Nekem az az érzésem, hogy a fiam máshogy érzi az ízeket, bizonyos ízű dolgokat (főleg a zöldségeket, dióféléket) egyszerűen képtelen megenni. A halolajat és minden olyan kiegészítőt, ami nem kifejezetten jó ízű, én is beveszem vele együtt (nekem sem árt), és sosem titkoltam, hogy nincs jó íze. Utána gyorsan iszunk valamit és el van felejtve. Sosem erőszakoskodtam, hogy valamit vegyen be, mégis sikerült rávennem (pl. kiselőadást tartottam arról, miért jó és fontos ez nekünk). A zöldségekkel nem voltam ennyire sikeres sajnos, csak pár fajtát eszik meg. De fontosabbnak tartom, hogy egyen elég húst, tojást, ezekkel szerencsére nincs gond.

Ami még nagyon hasznos, az a mozgás (fejlesztő torna és/vagy rendszeres sport). Edzés után teljesen más a fiam viselkedése, sokkal nyugodtabb, összeszedettebb. Egyébként ADHD-s, 5 éve kapott diagnózist.

2020. jan. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

“Sosem erőszakoskodtam”


Lol


Hogy kapta az első három évben a gyógyszereket/vitaminokat? Vagy akkor még nem adtál?


A cukor pörgető hatását 10 éve is megcáfolták tudományosan, de nehezen kopik ki a köztudatból.

2020. jan. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2020. jan. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2020. jan. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még 10 év és elfelejtik, mint azt, hogy a pálinka kiírtja a bacikat a torokból..
2020. jan. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Hogy kapta az első három évben a gyógyszereket/vitaminokat? Vagy akkor még nem adtál?"

Én is bevettem, gyógyszer esetén csak úgy csináltam, mintha. A gyerekeknek szánt készítmények általában édes szirupok, ritkán volt kivétel, ezeket általában édes italba tettem.

Lehet, hogy a cukortól való pörgés csak a saját szubjektív meglátásom, fene tudja. Viszont a vércukoringadozás hatásait magamon is éreztem IR-esként. Leesett vércukor -> idegesség, agresszivitás. A fiam is elviselhetetlen tud lenni éhesen (sok finomított ch fogyasztása esetén hamarabb bekövetkezik), aztán eszik és hopp, tud normálisan viselkedni, még koncentrálni is pl. a leckére. Gondolom, ez nem véletlen.

2020. jan. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Andi80018 ***** válasza:
Én úgy vettem észre, hogy a halolaj nem rossz, mintha "stabilabb" lenne a gyerek. Én ezt a Supradint adom neki omega-3-ban, meg sima multit. 8 éves, másodikos kisfiú.
2020. jan. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!