Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ennyire figyelmet...

Miért vagyok ennyire figyelmetlen?

Figyelt kérdés

Nem kicsit, nagyon az vagyok.

Ma már az évek alatt vagy harmadjára fordul elő hogy rossz buszra szállok fel, mert egyszerűen nem figyeltem oda.

Az iskolában dettó, sokszor amikor felszólítanak vagy kérdést tesznek föl azt se tudom mit mondjak, mert hajlamos vagyok elbambulni aztán meg azt se tudom hol vagyok.

Régen alig fordult elő, de mostanában egyre sűrűbben keverek össze betűket, vagy nem is azt írom le amit akartam, és ez napról napra rosszabb, mostanában 2 mondatot nem tudok leírni anélkül hogy ne kevernék össze valamit, betűt vagy szavakat.Ez néha azért is van mert sokszor túl gyorsan pörög az agyam és több mindenen jár amikor írok valamit, aztán meg nem tudok figyelni arra amit írok.

Eszem az van, a dolgozatokat(kémia, matek) rendszerint azért szoktam elronrani, mert borzalmasan figyelmetlen vagyok, pedig esküszöm próbálok koncentrálni, a tanároktól mindig meg is kapom hogy lenne eszem, csak annyira fogyelmetlen vagyok hogy emiatt mindig elúszik az ötösöm ezeknél a tantárgyaknál.

A legrosszabb az, hogy kémia szakon vagyok, gyógyszerésznek készülök ahol nem szerencsés elrontani a dolgokat.

Mit tegyek? Hogy oldjam ezt meg? Mert úgy érzem egyre rosszabb a helyzet:(

Egyébként mindig is álmodozó voltam, sokszor olvasok akár iskolában, utcán is, könyvet is írok(ezen is sokszor jár az agyam a suliban mikor bambulok), de úgy érzem ebben az évben azért lett ilyen rossz a helyzet, mert rettenetesen szétszórt lettem, korán kell kelni minden nap, nehéz az iskola, gondok vannak a családban, meg sokszor a barátoknál is, szóval lehet ez is az oka.

16/l



2016. máj. 18. 16:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Koncentrálj jobban, még jobban figyelj.
2016. júl. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!