Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Feledékeny vagyok, figyelmetle...

Feledékeny vagyok, figyelmetlen és szétszórt. Lehet betegség? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sokszor előfordult már, hogy egyszerűen ott felejtettem a dolgaimat pl: tornateremben, pizzázóban, kiránduás után stb. Egyszer csakúgy a bevásárló kosárban hagytam, amit vásároltam. Nagyon rendetlen is vagyok, táborokban is mindig ehagyok valamit. Sokszor fejtek el fontos dolgokat. Ezen kívül nehezen találom meg, amit keresek a bevásárlóközpont polcán, sokszor "nem látom", ami előttem van. Nem vagyok stresszes, és ki is alszom magam rendesen. Forduljak orvoshoz, vagy van más módszer a kijavítására? Előre is köszönöm! 17/L

2015. aug. 26. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne menj még orvoshoz. Próbálj mindent úgy csinálni, hogy átgondolod. Ha mész valahova, és viszel cuccokat, írj össze egy listát, és sokszor ellenőrizz le mindent. Én is hasonló voltam, mára már feleannyira. Kitartás!
2015. aug. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Én gyerek korom óta kűzdök ezzel a problémával. De akármit próbáltam, semmitől nem lettem összeszedettebb. Régóta áll fenn neked ez s gond? Mert ha viszonylag új, akkor azért érdemes lenne dokihoz menni, lehet hogy valamiért kevés vért kap az agyad, vagy valamilyen bitaminhiány is okozhatja.
2015. aug. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Duenna ***** válasza:
38%
Az 1-es hozzászóló jót írt! És még próbáld meg azt, hogy mielőtt valahonnan elmégy, jusson eszedbe, hogy körbenézel, mit tettél le, és hová tettél le valamit. Úgy ne menj el sehonnan, hogy nem nézel magad után körbe, nincs-e valami, amit letettél valahová. Persze, azt is észben kell(ene) tartani, hogy mielőtt elmégy valahonnan, előtte körbenézel magad körül. Arról van szó, hogy a lelked eléggé zaklatott valami miatt, ezért vagy figyelmetlen. A figyelmed máshol van, mint amit csinálsz. Ezért nem emlékszel, hogy mit hová tettél, vagy pontosan mit csinálsz. Ez nem betegség, ez a tinikorral együtt jár. Próbáld meg azt, hogy amikor csinálsz valamit, akkor folyamatosan figyeled, mit csinálsz, hogyan csinálod, jegyezed meg, mit, hová teszel le, ha kell, mondd el magadban kétszer-háromszor, hogy "ezt meg ezt ott ne felejtsem". Egy kis gyakorlással menni fog, és a lelked sem lesz utána annyira zaklatott. Sok sikert!
2015. aug. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) megnyugodtam, és igyekszem észben tartani ezeket a dolgokat.
2015. aug. 26. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!