Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Fiam állandóan beszél, tanórán...

Fiam állandóan beszél, tanórán sem tudja tartani a száját, már zavarja a tanítást, nem tud figyelni a feladatokra sem - egyre gyakrabban. Tudtok mondani néhány tippet, módszert a beszéd mérséklésére?

Figyelt kérdés
Elsős gyerek, eddig sem volt szűkszavú, de eddig rajtunk kívül nem zavart senkit :-) Már a jegyein, a tanító véleményén is kiütközik, hogy elvonja saját figyelmét a tanulásról. Órán babrál, próbál játszani - szerintem unatkozik, mert ha érdekes előadáson van (színház, zene, tudományos) képes 1-1,5 órán keresztül némán, mozdulatlanul ülni és figyelni.

2020. jan. 31. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A tanár mit javasol? Esetleg nevtanba elvinni?
2020. jan. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Vagy csak ilyen... Én dudorásztam és mégis felnőttem.
2020. jan. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem tök normális gyerek. :) Az a szomorú, hogy kis 6-7 éveseket próbálnak egész napos ülésre kényszeríteni.


Amúgy az lenne a jó, ha lekötné magát. Beszélni kellene a tanárral: lehet, hogy túl okos, és unalmas neki az anyag. Adjon neki feladatot. Illetve sportolni jár valahova? Mozog amúgy eleget?

2020. jan. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Szia. Az én öcsikémmel is pont ezek voltak. Hiperaktív- ez van. Nála úgy oldották meg a tanárok,hogy több feladatot kapott..sokkal többet:) mert azzal magyarázta ezeket,hogy túl unalmasak az órák mert ő sokkal hamarabb végzett minden feladattal. Idősebb korában pedig elvittük heti egyszer pszichologushoz, aki nagyon sok jó tanácsot adott és heti feladatokat, hogy lekösse magát. :)
2020. jan. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

milyen szép lenne, ha nem a száját próbálnák befogni, hanem odaadnák neki a művészeteket és a tudományokat, és kösse le magát... mert akkor tkp tud csöndben lenni, csak halálra unja az iskolát (én is azt tettem, csak én mondjuk olvastam beszéd helyett, szóval azzal vittem haza minden nap beírást, hogy nem figyelek és veszek részt az órán, mert olvasni merek-főleg olvasásórán)

nem tudod másik iskolába átvinni? valahova, ahol foglalkoznak is vele?

2020. febr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos, hogy a pedagógusnak kelllene valahogy lekötni a gyerek figyelmét, plusz feladatokat adni neki és hasonlók. De azért meg kéne találni az arany középutat. A gyerekek részéről is szükség van az önfegyelem egy minimális szintjére.

Amig Pistikének elmondom, mivel kösse le magát a következő 10 percben, a többi huszonöt nem fordíthatja fel a házat. És fordítva. Okos Pistikének is várnia kell néha egy kicsit, amig egy másik csoport feladatát ellenőrzöm, Figyelmetlenke is megtalálja a megfelelő oldalt a munkafüzetben és hasonlók.

Jó szervezéssel, alapos felkészüléssel csökkenthetők ezel a várakozási idők, de teljesen nem lehet őket kiküszöbölni.

2020. febr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!