Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti mit tesztek, ha 5 ev...

Ti mit tesztek, ha 5 ev koruli gyermeketek hazudik nektek? Es mondjuk mar elmagyaraztatok neki, hogy ez miert nem helyes, de elofordul ujra?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 6. 21:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Náluk még nem az van, hogy összemosódik a fantázia és a valóság?
2020. ápr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit hazudik. Ha ilyen fantázia jellegűt, akkor megkérdezem, hogy ezt gondoltad, hogy milyen érdekes lenne, ugye?

Ha érdekből, akkor elmagyarázom sokadjára akár, hogy nem szép dolog.

2020. ápr. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Előveszem a foú, aki farkast kiáltott mesét
2020. ápr. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nem a fantaziaja viccelte meg.

Ebed utan kapott egy pudingot. Ki akarta papirzsepivel torolni a dobozt. Kertem, h ne tegye, dobja ki a kukaba. Ugy tett mintha kidobna, majd szolt, h vesz egy zsepit a fiokbol, mert orrot kell fujnia. Bement a masik szobaba, fujt egyet az orrat, majd elkezdte torolni a dobozt...hihetetlen es ijeszto szamomra, h tobb hazugsagot otvozott ebben a sztoriban.

2020. ápr. 6. 23:18
 5/14 anonim ***** válasza:

Lesz ez meg rosszabb is! Ez nem fantazia hazugsag, hanem atveres es tudatosan. Most kell megfognod ezt az egesz hazugsagot. Ha hazudik akkor kapjon erte buntetest, utana mond el miert kapta.

Ha ezt rahagyod csak rosszabb lesz.

2020. ápr. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ejjha, az enyém 4 hónap múlva hat, de csak vigyorogva közli, hogy semmit sem csinált teljesen átlátszó módon.


van tesója? ti szoktatok bármiben hazudni?

2020. ápr. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

Sajnos segíteni nem tudok, csak hasonló (rosszabb) esetet leírni.

Volt nálunk pár napra egy rokon kislány, akivel szállodába is mentünk. Amikor elhagyni készültünk a szállást, akkor azt láttuk, hogy az összes piperét elpakolta. Megkérdeztük tőle, hogy miért teszi ezt, a válasz az volt hogy souvenirnek szeretné. Ekkor elmagyaraztuk neki, hogy ezek a dolgok azért vannak ott hagy használja és nem azért hogy távozáskor magával vigye, de még értjük, hogy szeretne valami emléket erről a helyről, úgy egyet elhozhat magával, de csak egyet. Azt hittük megérette, majd amikor hazavittük és pakoltuk ki a holmiját az autóból, láttam, hogy a kabát zsebébe ott van az össze pipere. Köpni - nyelni nem tudtam. Átvert minket, hazudott és kis túlzással még lopott is.... Értetlenül állunk mai napig az eset előtt. Nekünk nemrég született fiúnk. Igyekszünk mindent elkövetni és úgy nevelni őt, hogy ilyen helyzetben soha ne találjuk magunkat.

2020. ápr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, mi is mindent megteszunk,nem hazudunk a parommal egymasnak se, es a gyereknek se. Nem ezt latja itthon. Ezert is vagyok teljesen ledobbenve, hogy tudatosan akart atverni es hazudott. Es idoben szeretnénk elkapni, de bizonytalan vagyok, hogy mi a jo helyzetkezeles, hogy ne valjon rutinná a hazudozas. Persze, kapott buntetest is. Nem nezhette tegnap es ma szokasos meset, es nem kapott ma ebed utan edesseget. (amit egyebkent csak most adok neki a karanten alatt.) De egyik sem hatotta meg kulonosebben ....massal nehez buntetni, nincs igazan kedvenc jateka, amit elvehetnék... nagyi megvonas lenne az egyetlen fajo pont, de ugye ő most el van tiltva...illetve a kaja, de azt meg azert csak kap :)))
2020. ápr. 7. 13:16
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Olvastam egy könyvet, valami olyasmi a címe, hogy 10 dolog, amit rosszul tudunk a gyerekekről.

Ebben leírták, hogy sok anyuka meg van róla győződve, hogy a ő gyönyörű, ártaltalan kicsi gyereke neki aztán soha az életben nem hazudna. Kísérleteket csináltak gyerekekkel, és kiderült, hogy egytől-egyig mind hazudott, amikor ebből előnye származott, és kicsi volt a lebukás veszélye.

Sok szülő azt hiszi, hogyha kicsi egy gyerek, akkor nem hazudik. De ez nem igaz! Azért azt elég hamar belátják, hogyha megmondják az igazat, bajba kerülhetnek. Az a tanult, és magasabb rendű erkölcsi magatartás, amikor a gyerek megmondja az igazat, vállalva ezzel esetleg azt, hogy megbüntetik.

Én rosszul vagyok az olyan anyukától, aki váltig állítja, hogy az ő gyereke soha nem hazudik. De még hogy!!!

Szóval ne akadj ezen annyira ki. Mondani kell neki, sokszor. Olvass olyan meséket, ahol a hazug pórul jár. Előbb-utóbb megtanulja.

2020. ápr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Sok felnőtt is elhozza a szállodából a piperéket. Az a kislàny nem hiszem, hogy magától talàlta ki.
2020. ápr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!