Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a helyes büntetés ha a...

Mi a helyes büntetés ha a gyereked ezt mondja "Hallgassál, mert fellöklek"?

Figyelt kérdés

8 éves , ADHD- s.

Családban nem szokás egymásnak ilyeneket mondani.

Én pár nap számítógép eltiltást mondtam neki, ez elegendő?

Le vagyok sújtva, hogy mi lesz itt pár év múlva :'( .


2014. szept. 8. 20:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Azt tisztáztad vele, hogy ez nem helyes viselkedés és ezzel megbánt másokat? Ezt vágja?
2014. szept. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Természetesen tisztáztam, ezzel kezdtem.

Mikor kijelentettem mi lesz a büntetés továbbra is szemtelen maradt, hogy az az ő számítógépe és nem én mondom meg.

2014. szept. 8. 20:48
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most kitartóan mutasd meg, hogy már pedig te mondod meg, mert ha nem tartod be a beígért büntit, akkor végül neki lesz igaza.
2014. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Hát akkor itt más gond is van. Kicsit hamarabb kellett volna elkezdeni következetesnek lenni. Most viszont betonkeményen.
2014. szept. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Feltétlenül így teszek.

Nem értem, hogy beszélhet így velem, hiszen csak elfogadást, szeretetet, törődést kap tőlem.

Azért mondta amit mondott, mert aranyosnak gondoltuk amit csinált és mosolyogtunk rajta, teljesen váratlanul ért, hogy ő minezért fellökne.

2014. szept. 8. 21:02
 6/19 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy diagnosztizált ADHD- s igaz nem szabadna soha így viselkednie?
2014. szept. 8. 21:04
 7/19 A kérdező kommentje:
Sosem mertem volna a szüleimmel így beszélni mikor ennyi idős voltam.
2014. szept. 8. 21:06
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egy kicsit el is lett kényeztetve,engedékenyebbek voltatok vele mert ADHD-s és ezért enged meg magának többet mint lehetne.
2014. szept. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor kérj tanácsot a szüleidtől, ők mivel érték el, hogy eszedbe se jutott velük így beszélni.

:-)

2014. szept. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Sosem tudom, hogy reálisan mit várhatok el tőle az állapota miatt tény, hogy toleráns vagyok sok mindennel ami zavaró a viselkedésében, de ilyen szégyenteljes fenyegetést képtelen vagyok elfogadni, ez már nekem i sok.
2014. szept. 8. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!