Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ebben a helyzetben mit tehetek...

Ebben a helyzetben mit tehetek? Volt már valaki így esetleg?

Figyelt kérdés
7.éves a lányom, egyedüláló apaként nevelem, a gondok ott kezdődenek, hogy még mindig sűrűn hiperaktív. Az iskolába, amikor járt sűrűn problémák voltak vele, most hogy itthon tanul ugyan ezek a problémák jönnek elő. Nem akar tanulni, hisztizik, kiabál, dobálmindent. Ezek a reakciók csak akkor vannak ha a feladat nehéz neki, gondolkodtam már pszichológuson de nem tudom foglalkozna-e vele?

2020. ápr. 7. 10:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"gondolkodtam már pszichológuson de nem tudom foglalkozna-e vele"


Biztos foglalkozna vele. Veszitenivalod nincs.

2020. ápr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm.
2020. ápr. 7. 10:20
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Ez nem hiperaktív viselkedés. Rossz a kudarctűrő képessége nagyon, nem tud vele megküzdeni,nincs kitartása.
2020. ápr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
29%
A kulcs ebben van: egyedülálló apaként neveled. Biztosan kihatással van a lelkivilágára, hogy nincs előtte anyakép, neki más a családi háttere, mint a társainak, és ez bélyeget nyom a viselkedésére. Nem is lesz másmilyen, amíg nem rendeződik az életetek normális család módjára. Gondolom te dolgozol, hogy eltarthasd, így a nevelése is könnyebben háttérbe szorul.
2020. ápr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ismerkedni nem szeretnél?
2020. ápr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen dolgozom nem könnyű, de mindent megteszek, hogy ne kelljen semmiben hiányt szenvednie. Sajnos az anyukáját nem adhatom vissza, nem válás oka miatt van ez így. Az anyukája szülésközben hagyott itt, sajnos ez nekem is fáj. Anyai ágról nem élnek rokonok, az én anyám nem hajlandó segíteni. Ismerkedni nehéz lenne, a munkám miatt, alig van időm, amin van azt a kislányomra szánom. Társkeresőkben meg nem tudok bízni.
2020. ápr. 7. 14:44
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én valami olyat keresnek ami fejlesztés és megtanítják kezeli azt a kudarc miatti dühöt
2020. ápr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt van sok hasznos tanács.

2020. ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem foglalkozna vele a pszichológus nyugodtan viheted oda. Az egyik volt munkatársamnak van hiperaktív fia Ő előbb orvoshoz vitte és az ő véleményét kérte ki, hogy a gyermeknek milyen módszer használ a legjobban.
2020. ápr. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
érthető okból, de el lett kényeztetve, valószínüleg játékban is MINDIG nyernie kell. Unokaöcsémnél is ez van, nem bírja elviselni ha valamit nem ért vagy nem megy.
2020. ápr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!