Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A 18 éves lányom alkoholista...

A 18 éves lányom alkoholista lett szerelmi bánat miatt, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Tavaly óta iszik, előtte egy korty alkoholt nem ivott, most minden nap minimum egy fél literes vodkát megiszik.

Azzal kezdi a napot és azzal fejezi be.

Mondtam neki az elvonót, de azt mondta hogy majd magától leteszi.

Mit tudok akkor még is tenni vele? Már nagyon kétségbe vagyok esve...



2020. ápr. 28. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az iszákosok addig isznak, amíg otthonról támogatják őket. Amíg biztosítják a kényelmüket.
2020. ápr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

És tavaly óta csak most estél kétségbe?

Orvosi segítséget kell kérni. Nem érdekeljen, hogy mit mond.

Magától úgysem fogja abbahagyni.

Az alkoholizmussal párhuzamosan a lelki gondokat is kezelni kell.

2020. ápr. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne az elvonóval kezdjétek rögtön. Biztos a ti városotokban is van addiktológia, vagy ahhoz hasonló intézmény. Ott kérj segítséget. Már az is jó, ha először valaki elbeszélget vele. Sokszor olyanok is dolgoznak ott, akik korábban saját maguk is érintettek voltak.

És tudnak segíteni abban is, hogy te mint szülő mit tegyél ebben a helyzetben. Milyen viselkedés, hozzáállás segít ilyenkor.

2020. ápr. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Dolgozik? Tanul? Ki veszi meg a piát?
2020. ápr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne hiszem, hogy reggel fél liter vodkával dolgozik/tanul.


Első körben semmi lóvé, semmi pia. Otthonról is eltüntetni minden alkohol tartalmú vackot. Alkoholmentes ház. Ha nem tetszik lehet pakolni.

Aztán orvosi segítség. Nem holnap, MOST! Minél később kezdi el annál nehezebb lesz. (és jobb ha tisztában van azzal, hogy az alkohol utáni vágya egész életében megmarad. Gyógyultnak akkor számít, ha meg tudja állni.) Nem lesz fáklyás menet. És persze benne van az egészségügyi kivizsgálás is. Egy fejlődő, ráadásul női szervezetet 1-2 év masszív piálás rendesen szét tud szedni. Máj, vese, gyomor. Pár év múlva meg legrosszabb esetben lehet várni a transzplantációs listára.

Nem foglak áltatni Neked is legalább olyan nehéz lesz mint neki...

2020. ápr. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Én is innék, ha az anyám azzal szórakozna, hogy kamukérdéseket írogat ki a gyakorin...
2020. ápr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%

Én 19 évesen heti kétszer berugtam két felestől vagy 3 deci bortól. Jó volt, buli volt, nem egyedül ittam, semmi nehézséget nem okozott változtatni, anyám meg a plafonon volt, hogy alkoholista vagyok.


Gondolom nagyobb termetű lány, azért kell neki olyan sok vodka. Írasd be valamilyen tanfolyamra, ahol új hatások és sikerélmények érik, meg fog szűnni a baja. (mondjuk most online tanfolyamra inkább)

2020. ápr. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Azóta van valami fejlemény?

Sajnos nálunk is ez a helyzet

2021. szept. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, jelentősen csökkentette az alkohol mennyiségét.

Iszik még havonta egyszer, de csak bort, abból se túl sokat, hála istennek.

Magától letette, bocsánatot kért a viselkedéséért.

2021. nov. 7. 02:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!